Prodej přes DF

Diskuze o tomto diskuzním fóru, o webu minimakety.cz a technicko-organizační připomínky obecně

Moderátoři: Vladimír Alfery, Pavel Stráník

Odpovědět
Pavel Stráník
Reakce: 3

Prodej přes DF

Příspěvek od Pavel Stráník » 27 bře 2012 10:08

Právě jsem smáznul vlákno Luboše Koutného nabízejícího plánky gumáků. Není v tom nic osobního, obsah příspěvku jsem zkopíroval a uložil pro případnou další potřebu, ale chtěl bych vědět názor zdejší komunity na nabídku prodeje různých věcí přes toto DF. Mohlo by mi to být celkem šumafuk, ale z ryze objektivního pohledu provoz domény na které toto fórum jede něco stojí, zatím ji platí Ivan Šimoník (z jakýchsi ryze charitativních pohnutek ;) ) a tudíž mi přijde vůči němu jako nepříliš korektní umožnit zde generování profitu formou prodeje zboží a služeb na jeho účet. A to už vůbec nepočítám čas který jeho zprovoznění a údržbě věnoval a věnuje.
Velmi rád bych znal váš názor na tuto věc.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 4

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od Lubomir Koutny » 27 bře 2012 10:45

No prima. Tak plánky minimaket zde nabízet nesmím. Ale jiný hoch nabízející hliníkový kufr na modely P-30, dále tři rozestavěné modely P-30 vrtule na B1 a natáčecí stojan na velké gumáky, (tedy nic, co by mělo něco společného s minimaketami) TO VŠE JE V POŘÁDKU ?
0

Pavel Stráník
Reakce: 3

Příspěvek od Pavel Stráník » 28 bře 2012 09:46

Koukám že tato problematika nevzbudila zrovna mimořádný ohlas, takže to beru tak že se jedná o interní záležitost fóra a po zjištění názoru Ivana Šimoníka a po zvážení názoru mého jsem zřídil sekci BAZAR, kde lze minimaketářský materiál nabízet či poptávat. Ale abych se zase tak úplně nezpronevěřil mému dosavadnímu přesvědčení o nekomerčním založení DF, tak budu seč mi síly budou stačit hlídat, aby se jednalo opravdu o věci MINIMAKETÁŘSKÉ či pro toto spektrum modelařiny cíleně použitelné. Vzhledem k tomu že komerce je v minimaketařině silně minoritní záležitost, tak budu tolerovat nějaké ty drobné výrobce a editory.
Ostatní sortiment si laskavě řešte přes příslušně zaměřené modelářské servery. Mazat budu despoticky a jen a pouze dle vlastního uvážení :twisted:
0

rpolednik
Reakce: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rpolednik » 10 dub 2012 19:00

Zdravím všechny.
Já osobně jsem dnes shodou okolností také ve svém příspěvku uvedl webovou adresu http://www.balsamodel.cz na stránky, které jsem vytvořil za tím účelem, abych nabídl (v průběhu dubna) stavebnice modelů letadel v tištěné podobě (balsa se sítotiskem). A ani jsem si neuvědomil moc skutečnost, že vlastně forum je děláno vlastně z fandovství a někdo to platí ze své kapsy dobrovolně.
Proto bych rád sdělil svůj pohled na věc:
1. Možnost prodeje prostřednictvím fora bych nezavrhoval - je to ideální místo, kde se schází skupina
stejně "postižených" modelářů a je logické, že někdo něco shání a někdo něco nabízí.
2. BAZAR bych nechal pro drobné prodeje, jako již zmiňované plánky a pod.
3. Zřídil bych nějakou odnož pro KOMERČNÍ PRODEJ.
Zde by se mohly prezentovat firmy za rozumný poplatek. Podmínkou by bylo, že nabízené produkty
a služby budou tématicky zapadat. Takže např. firmy vyrábějící obří makety na benzínové motory
by možnost prezentace neměly. A proč za umístění komerčních odkazů nebo banerů nemít
nějakou tu kačku na provoz těchto stránek....?
Můj pohled tedy jednoznačně říká ANO.
Všechny zdraví Rosťa
0

Odpovědět