Prodej přes DF

Diskuze o tomto diskuzním fóru, o webu minimakety.cz a technicko-organizační připomínky obecně

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Prodej přes DF

Příspěvek od Pavel Stráník » 27 bře 2012 10:08

Právě jsem smáznul vlákno Luboše Koutného nabízejícího plánky gumáků. Není v tom nic osobního, obsah příspěvku jsem zkopíroval a uložil pro případnou další potřebu, ale chtěl bych vědět názor zdejší komunity na nabídku prodeje různých věcí přes toto DF. Mohlo by mi to být celkem šumafuk, ale z ryze objektivního pohledu provoz domény na které toto fórum jede něco stojí, zatím ji platí Ivan Šimoník (z jakýchsi ryze charitativních pohnutek ;) ) a tudíž mi přijde vůči němu jako nepříliš korektní umožnit zde generování profitu formou prodeje zboží a služeb na jeho účet. A to už vůbec nepočítám čas který jeho zprovoznění a údržbě věnoval a věnuje.
Velmi rád bych znal váš názor na tuto věc.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od Lubomir Koutny » 27 bře 2012 10:45

No prima. Tak plánky minimaket zde nabízet nesmím. Ale jiný hoch nabízející hliníkový kufr na modely P-30, dále tři rozestavěné modely P-30 vrtule na B1 a natáčecí stojan na velké gumáky, (tedy nic, co by mělo něco společného s minimaketami) TO VŠE JE V POŘÁDKU ?
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od Pavel Stráník » 28 bře 2012 09:46

Koukám že tato problematika nevzbudila zrovna mimořádný ohlas, takže to beru tak že se jedná o interní záležitost fóra a po zjištění názoru Ivana Šimoníka a po zvážení názoru mého jsem zřídil sekci BAZAR, kde lze minimaketářský materiál nabízet či poptávat. Ale abych se zase tak úplně nezpronevěřil mému dosavadnímu přesvědčení o nekomerčním založení DF, tak budu seč mi síly budou stačit hlídat, aby se jednalo opravdu o věci MINIMAKETÁŘSKÉ či pro toto spektrum modelařiny cíleně použitelné. Vzhledem k tomu že komerce je v minimaketařině silně minoritní záležitost, tak budu tolerovat nějaké ty drobné výrobce a editory.
Ostatní sortiment si laskavě řešte přes příslušně zaměřené modelářské servery. Mazat budu despoticky a jen a pouze dle vlastního uvážení :twisted:
0

rpolednik
Reakce: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2012 16:13
Bydliště: Věřňovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od rpolednik » 10 dub 2012 19:00

Zdravím všechny.
Já osobně jsem dnes shodou okolností také ve svém příspěvku uvedl webovou adresu http://www.balsamodel.cz na stránky, které jsem vytvořil za tím účelem, abych nabídl (v průběhu dubna) stavebnice modelů letadel v tištěné podobě (balsa se sítotiskem). A ani jsem si neuvědomil moc skutečnost, že vlastně forum je děláno vlastně z fandovství a někdo to platí ze své kapsy dobrovolně.
Proto bych rád sdělil svůj pohled na věc:
1. Možnost prodeje prostřednictvím fora bych nezavrhoval - je to ideální místo, kde se schází skupina
stejně "postižených" modelářů a je logické, že někdo něco shání a někdo něco nabízí.
2. BAZAR bych nechal pro drobné prodeje, jako již zmiňované plánky a pod.
3. Zřídil bych nějakou odnož pro KOMERČNÍ PRODEJ.
Zde by se mohly prezentovat firmy za rozumný poplatek. Podmínkou by bylo, že nabízené produkty
a služby budou tématicky zapadat. Takže např. firmy vyrábějící obří makety na benzínové motory
by možnost prezentace neměly. A proč za umístění komerčních odkazů nebo banerů nemít
nějakou tu kačku na provoz těchto stránek....?
Můj pohled tedy jednoznačně říká ANO.
Všechny zdraví Rosťa
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od Bayeux » 27 led 2019 15:42

Zdravím,
neberme to prosím jako útok na nějakou cílovou skupinu či jednotlivce, ale dost se podivuji způsobu nabídek a prezentace stavebnic podomácku vytvořených, vyrobených a nabízených v sekci BAZAR.
O vhodnosti produktů nebudu diskutovat - ano, mohou tomuto odvětví modelařiny prospět a něco přinést.

Ovšem již se lze zamyslet na rozdílem bazar (nabídka a poptávka) s čistě komerční záležitostí viz tohle vlákno, protože prodej v inkriminovaném vlákně na tomto fóru se jinak nazvat nedá (pominu-li fakt oprávnění k podnikání, finančnictví a daně atd. - to je na prsou "výrobce", protože se prodejce k výrobě přímo doznává) a to oko už je podle mne přimhouřeno až příliš.

Ovšem co mi vadí asi víc: například fotografie provázející tyto inzeráty, na nichž jsou osoby mladší 15 let, zveřejňují se jejich jména a často i vazby...
Máme tu nějaké GRPD - a z titulu člena školské rady v naší obci, z pozice příležitostného pomocného vedoucího školního kroužku nejpíš vím (čí jsem byl obeznámen) co je třeba řešit a jak s tímto nakládat - skutečně rodiče těchto dětí vědí o jejich prezentaci na krabicích stavebnic či stránkách webu, a je vysloven a podepsán jejich souhlas? Kdo má děti ví, co ve škole je nucen podepsat a s čím souhlasit. Pokud toto není řešeno - pak se mi postup respondenta zdá poněkud nediskrétní, neopatrný až "xxxxxxxx".
Figuruji též v nějakém tom pobočném spolku, a i zde jsme GRPD museli řešit, a to jde o staré pány...

Nerad bych, aby se vlastníci domény, administrátoři dostali do potíží (byť zodpovědnost je asi na dotyčné osobě), proto na tento fakt přátelsky upozorňuji a prosím o zvážení, či nastavení mantinelů.

Děkuji Michael Vosika, EX-minimaketář - avšak stále přítel a fanda minimaket a modelařiny
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od Bayeux » 27 led 2019 15:51

Edit: omlouvám se, samozřejmě jsem zaměnil písmena a jedná se o GDPR, tímto opravuji...
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od Pavel Stráník » 27 led 2019 21:26

Opravdu si myslíš že si Luboš prodejem těchto stavebnic přišel za rok na tolik aby byl ze zákona povinován tento příjem zdanit?
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od Lubomir Koutny » 28 led 2019 12:58

Před Velkým Sametem s námi létal minimakety mladík s příjmením Ruský. Doufám, že se nepletu, když napíšu, že po Sametu se mu to příjmení jaksi nehodilo a nyní se jmenuje Osika. Tento člověk se dost zajímá o můj morální profil, napadl mne, že BV-min Arado 196 jsem v rozporu s původním výkresem doporučoval stavět z balzy, protože má být z tuzemského materiálu. Jaksi opomněl fakt, že já jako čtrnáctiletý balzu jaksi neměl a stavěl tento malý model z tuzemáku. Hlavně však si neověřil, že existují dva výkresy BV-min Ar-196 . Ta malá verze, co jsem já stavěl a nyní doporučoval má v popisu balzu. Kdežto velká, která mne nezajímala byla z tuzemáku.
Nyní pro změnu má velké starosti, zda nepodnikám v rozporu se zákonem a hlavně pak, zda rodiče souhlasili s tím, že Honzíka Pavlíka jsem fotografoval, jeho fotky zveřejňuji na Minimakety.cz, na reportážích s OPENSCALE a z Mistrovství ČR mládeže. Mohu ho tedy ubezpečit, že ano, všech těchto akcí se zúčastnil Honzíkův otec ing. Pavlík, s focením a publikací souhlasil a dokonce on sám Honzíka se mnou fotil po tom, co Honzík získal třetí místo na MČRm v Hořicích. Pokud jeho starosti jsou opravdu tak vážné, pak doporučuji, aby si uvedená fakta ověřil.
U nás na Hané se říkávalo : POTURČENEC HORŠÍ TURKA !
Přílohy
S Honzíkem v Hořicích na MČRm.jpeg
S Honzíkem v Hořicích na MČRm.jpeg (42.08 KiB) Zobrazeno 3580 x
první tři na MČR mládeže.JPG
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od shark » 28 led 2019 13:31

No a co ti dva hoši vedle? Taky mají souhlas? :lol: :lol: :lol:

Ne , chlapi, vážně...nechte si tohle do soukromých zpráv. Hlavě ty, Michale. Tohle bylo myslím zbytečné.
O GDPR se vyjadřovat nebudu, ale po počátečním nesmyslném přehánění vše postupně vyšumí a zůstane jen opravdová podstata GDPR, ne to, co se děje teď a co vychází z neznalosti a nepochopení původního záměru.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od Lubomir Koutny » 28 led 2019 17:31

Honzo máš naprosto pravdu. Když létáme Majstrovstvá Slovenska v Očové, tak jsem ubytovaný u paní učitelky, která po desítky let vede národopisný dětský soubor a s dětmi jezdí na vystoupení do mnoha zemí. Soubor má řadu vítězství na soutěžích a paní učitelka vyznamenání za obětavou práci. Při řeči se postěžovala, že se našel volajaký Hrozný somár, co ji chtěl žalovat, že z jednoho vystoupení publikovala několik fotek dětského souboru a porušila tak nový předpis o GDPR. Naštěstí na krajském úřadě se našli rozumní lidé a toho vola patřičně uměrnili.
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od Robert Pajas » 29 led 2019 13:44

Že by na minimakety.cz dopadlo období nedostatku ožehavých témat?
1
1 Obrázek

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Prodej přes DF

Příspěvek od discobolos » 29 led 2019 21:30

Když Luboš poprvé nabídl stavebnice k odprodeji, neměl jsem námitek.
Jenže ono to tak nějak sklouzlo k tomu, že si z fóra minimaket udělal tak trochu e-shop (a občas si střihl blog).
A všude jinde jsou komerční inzeráty placené.
Takže pokud v tom hodlá pokračovat, měl by za to i zaplatit. Když už ne na poplatky za webový prostor, tak aspoň pár korun administrátorům za jejich nevděčnou a přitom časově občas náročnou práci.
Pominu fakt, že jako obvykle když jej někdo trochu napomene, začně plivat jedovatosti, které se slušným chováním moc společného nemají.
0

Odpovědět