modely letadel s gumovým pohonem

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Vyvel » 10 pro 2021 12:44

Ono to vypadá, že po zaplacení ti doménu vytvoří a zaregistrují na své firmě ve formě modelyletadel/wordpress.com. Je samozřejmě možný i jiný postup - napřed si vyřídit doménu a pak tam nahrát vytvořené stránky. Teda takhle jsem to dělal před 20lety. Dneska vlezeš na wordpress nebo někam jinam, vytvoříš stránky podle návodu a po zaplacení domény už se dál nestaráš. Myslím, že to stále funguje, že poskytovatel internetu nabízí pro zákazníka i nějaký prostor pro vlastní stránky včetně domény nebo ne?
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 12 pro 2021 14:51

Všechno je jinak. Dnes Byla Maruška s Petrem u nás na obědě, Říkal jsem jí i tom, že kamarádi nemohou otevřít tu moji stránku, co mi dala spoustu práce. Že asi budu muset zaplatit za tu doménu. Nechtějte vědět, co jsem musel vyslechnout, že mi slíbila jen tu stránku pomoci udělat, ale nic více že na tom dělat nebude, že jsem nemožný, ať si to předělám někam jinam, třeba na Facebook atd. Nakonec si k tomu sedla a za tři minuty to zprovoznila pro všechny a zadarmo.
Takže nyní se na to již dostanete bez problémů.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 13 pro 2021 18:25

Již to funguje, ověřeno dvěma zájemci ! https://modelyletadel.wordpress.com/
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 14 pro 2021 21:18

Mám dotaz. Je mi nabízena doména na 1 rok zdarma. Ale abych se přiznal, nevím k čemu mi to bude dobré. Co si o tom myslí odborníci na IT ?

Ahoj, modelyletadel,

Jsem Anne z WordPress.com a chtěla jsem vám poblahopřát k prvnímu měsíci budování vašeho webu rejpalekcom.wordpress.com s námi. Naším cílem je i nadále vám pomáhat rozšiřovat vaše publikum a šířit vaše poselství.

To je důvod, proč chceme oslavit měsíční narozeniny vašeho webu tím, že vám nabídneme možnost upgradovat na náš osobní plán WordPress.com, abyste si mohli vyžádat jedinečnou webovou adresu (říkáme tomu vlastní název domény) pro váš web. Vaše doména bude na jeden rok zdarma!

S WordPress.com Personal můžete očekávat přístup k cenným funkcím, jako jsou:

Vlastní název domény, který pomůže více návštěvníkům najít a zapamatovat si váš web.
6 GB úložného prostoru pro obrázky, dokumenty a zvuk.
Odstranění reklam WordPress.com na vašem webu.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Vyvel » 15 pro 2021 07:26

Rozdílem mezi vlastní doménou a současným stavem je nejspíš větší prostor pro ukládání obsahu a že adresa u vlastní domény už nemusí obsahovat wordpress.com. Taky tam nebudou reklamy na wordpress.com. Adresa pak může být třeba rejpalek.cz. V takovém případě ovšem musí být doména registrovaná a za to se platí. Sice to nejsou nějaké enormní poplatky, v řádu stokorun ročně, ale je otázka, zda se to vyplatí. U vlastní domény je taky možné nabízet reklamní prostor za úplatu a nebo se obejít úplně bez reklam. Je to na rozhodnutí každého jak dalece se tvorbě stránek hodlá věnovat.
Myslím, že pro dané účely je vlastní doména zbytečná.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 15 pro 2021 09:56

Díky Pavle, já si to myslím také již proto, že nějaké rozšíření bude asi jen o další fotky a možná i někaký plánek.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Pavel Stráník » 15 pro 2021 12:13

Alespoň já bych to zase tak jednoznačně zamítavě neviděl. Rozhodující je jestli si člověk myslí že vlastní doménu potřebuje nebo ji alespoň chce. A pak samozřejmě kolik za to provider chce. Tuším že nějaký základní webhosting stojí něco přes tisícovku ročně. Jako výhodu bych viděl že si mohu zvolit nějaký lidský název domény (je-li volný) a že je to můj prostor kde si mohu dělat co chci. Taková činnost zabere celkem dost času než se do toho člověk dostane, a tak třeba může zrušit kabelovou televizi :lol: :lol: :lol: a ještě ušetří.
0

Uživatelský avatar
Petr P
Reakce: 5
Příspěvky: 201
Registrován: 03 led 2020 19:48
Bydliště: Příbram

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Petr P » 15 pro 2021 14:29

Promiňte mi drobnou připomínku, na zmíněných stránkách postrádám zmíněné (v názvu, v nadpise, někde výrazně) jméno autora. Pokud by tam bylo jméno Koutný uvedeno, možná byste získal více čtenářů. Takhle mi ten blog google vůbec nenajde.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 15 pro 2021 16:34

Moc děkuji za připomínku zkusím to probrat s vnučkou. Mne tento problém jako autora vůbec nenapadl, to proto, že mně stačí pouze kliknout na lištu

a hned mi to naskočí.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Steve » 15 pro 2021 19:43

Já jsem před více než dvěma lety zkoušel "své" stránky.
Zadarmo není problém, prostorový limit je samozřejmě dán, a rychle se zaplní zejména díky fotkám.
Druhá věc je, že se vyžaduje nějaká aktivita, jinak to po roce smažou.
Takže jsem si koupil svůj prostor za pár set ročně a tam už časový limit není a prostor je větší.
Bohužel s tím neumím a i když dcera tehdy radila, dnes už z hlavy neví - chce to čas se to toho "vnořit" a naučit se to.
Takže tam vlastně skoro nic nemám a proto jsem ani nedával adresu.
Google stránky nenajde - podle dcery právě proto, že nikde nefiguruje. Ale přímý odkaz jede.
0

Odpovědět