modely letadel s gumovým pohonem

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 07 pro 2021 18:32

Pod tímto názvem jsem si s pomocí mé vnučky založil stránku na worldpress. V ůvodu je můj modelářský životopis, informace o měřeních a pak hlavně spousta fotek mých nejlepších modelů, knih a stavebnic. Volně pak navazuje stránka Sesquiplane 1921 na plovácích a fotky minimaket vhodných pro FLY OFF Schneiderova poháru.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Pavel Stráník » 08 pro 2021 08:43

Tohle je sice báječná zpráva, ale mám s ní pár problémů:
- WorldPress mi vrací jen WorldPress Photo a to asi nebude to pravé ořechové
- pokud je míněno Wordpress, tak to je nástroj na tvorbu webu a to mi taky nic nenašlo
- název stránek je zvolen bohužel nešťastně, takže vyhledávač vrací převážně odkazy na publikaci Modely letadel s gumovým pohonem a v tom se přehrabovat mě brzo přestalo bavit
- úplně nejlepší by bylo sem dát přímo odkaz, to je tutovka
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Vyvel » 08 pro 2021 10:26

Zrovna mi to Pavel vzal z pod prstů. Nenašel jsem vyhledávačem nic. Tak se připojuji k prosbě o přesnou adresu. Předem díky.
0

Kowalsky
Reakce: 11
Příspěvky: 133
Registrován: 31 led 2016 15:05
Bydliště: Chvaletice, okr.Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Kowalsky » 08 pro 2021 18:00

Dobrých stránek není nikdy dost, co takhle občas přidat nějaký výkres ke stažení. Určitě by potěšila každého kdo by měl zájem.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 09 pro 2021 08:30

Hoši moc se omlouvám, inu starého psa novým kouskům nenaučíš a pak ta moje klávesnice s mozejícími písmeny a neštěstí je hotové. Ano, je to překlep, správně WordPress.com
U mne je to jednodušší já čistě zadám modely letadel s gumovým pohonem a samo se mi to otevře. Pokud vám vadí spousta podobných názvů, pak zkuste zadat Sesquiplane, což je druhý díl mé stránky. Věřím, že takto se to povede. Jinak bych musel požádat o radu vnučku Marušku, co je můj PC GURU.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Vyvel » 09 pro 2021 10:02

Wordpress.com je nástroj na tvorbu webových stránek. Tam si tu stránku vytvořím a zřejmě ji na nějaký server musím uložit aby byla přístupná ostatním uživatelům. Tuhle službu neznám, možná to funguje tak, že vytvořená stránka je potom dostupná jako wordpress.com/modelyletadelsgumovympohonem ale to je ryzí spekulace. A ještě jedna technická. Je to vůbec někde uložené nebo je to jen na lokálním disku počítače autora? Pak totiž můžeme hledat až do alelujá a nenajdeme nic.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 09 pro 2021 17:21

Pavle,
jsem rád, že jsi se zapojil do řešení problému, třeba pomůžeš. Celé to začalo tak, že na google obrázky jsem otevřel stránku Nieuport Delage Sesquiplane 1921 a snažil se najít něco o jejím plovákovém projektu. Není tam nic, zato jsou tam fotky plastového kitu 1/48 její pozemní rekordní verze. Chtěl jsem po Marušce, aby mi tam vedle toho přilepila fotku mého oříška plovákové verze pro FLY OFF Schneiderova poháru. Ona mi tvrdila, že to takto nejde, že google si z různých zdrojů sám vybírá, co na své stránky zařadí. Takže je třeba si vytvořit svoji zajímavou stránku na worddpress.com a při vysoké sledovanosti je šance, že si google moji fotku a třípohled na plovácích zkopíruje na své stránky. Správce stránek mi doporučil rozšířit stránku o můj modelářský životopis a hlavně o hodně zajímavých fotek. Což jsem udělal, zabralo to několik hodin práce. Poté mi gratulije a zároveň bombarduje nabídkami na upgradování mé stránky a zakoupení domény za 85 Kč.
Pro mne jako autora není žádný problém svou stránku otevřít. Ovšem nevím jak to je s běžným zájemcem (pokud mu nesdělím své autorské heslo - to neriskuji, ptotože pak by mi tam mohl dělat úpravy, případně i celé smazat). Nevím zda otevření mé stránky není podmíněno právě zídkáním nějaké té domény,,,
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Pavel Stráník » 09 pro 2021 19:44

Těžko soudit jak to je, proto bych doporučil tento postup: otevřít si tu svou vytvořenou stránku, zkopírovat její adresu, tj. obsah adresního řádku v prohlížeči, a tuto kopii vložit sem. No bude hned jasněji jak se věci mají.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 09 pro 2021 21:58

0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Pavel Stráník » 10 pro 2021 01:28

Ano, ale něco bude špatně, zobrazuje se toto:
Výstřižek.JPG
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Vyvel » 10 pro 2021 12:18

Jestli to nebude zaplať si doménu a zveřejníme.
0

Uživatelský avatar
Curtiss
Reakce: 2
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2011 21:59
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: modely letadel s gumovým pohonem

Příspěvek od Curtiss » 10 pro 2021 12:31

No a máš vytvořenu svoji vlastní doménu? Něco jako "www.modelynagumu.cz" ? Podle návodu je to první podmínka pro tvorbu webu:
https://digitalninomadstvi.cz/jak-vytvo ... ssu-navod/
0

Odpovědět