SIG Monocoupe

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
rbiciste
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 20 lis 2012 08:31
Bydliště: Hradec Králové

SIG Monocoupe

Příspěvek od rbiciste » 23 lis 2012 11:36

Zdravím,
Již dlouho jsem pokukoval na Vaše krásné stroje a přemýšlel o tom, že bych něco vytvořil. Zatím jsem stavěl menší elektrolety na RC. Z mládí mám panickou hrůzu z pohonu gumovým svazkem, který jsem nikdy nedokázal řádně rozfungovat. Byl jsem odkázán sám na sebe.
Před pár týdny jsem se konečně rozhodl pro stavebnici. Vybral jsem SIG Monocoupe. Kvalita stavebnice je celkem v pohodě. Díly z balzy 0,8 mm jsou řezané laserem a zbytek je vysekaný. Ve stavebnici jsou plastová kolečka, guma, vrtule s unašečem. Rozhoduji se, jestli udělám model na gumu nebo elektro. Bohužel nemám přípravek na natáčení gumy a žádné zkušenosti s údržbou. Pro elektro mluví to, že mám doma dvě lipolky 2S 330 mAh a zkušenosti z elektromodelů. Plánoval jsem použít Dualsky Xmotor XM1812RTR-42 s integrovaným regulátorem a časovač eff_timer.
Momentálně mám hotovou směrovku a bočnice trupu.

Radovan

Doplním galerii o stavbě z jiného serveru: http://www.virtualaerodrome.com/image_b ... 6&offset=0

Obrázek
0

rbiciste
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 20 lis 2012 08:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: SIG Monocoupe

Příspěvek od rbiciste » 03 pro 2012 09:18

Pomalu postupuji vpřed. Problémy se zatím nekonají. Jenom při stavbě křídla je třeba dát pozor na délku žeber. Žebra W3 jsou asi o 0,5 mm delší. Co mne překvapilo, že dvě z laserem řezaných žeber W2 byly také delší. Jsou ty, které jsou vidět na předchozí fotografii. Jsou na prkénku s kapotáží. Tipněte si, podle kterých jsem nastavoval vzdálenost odtokové a náběžné hrany? :)

Obrázek
0

rbiciste
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 20 lis 2012 08:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: SIG Monocoupe

Příspěvek od rbiciste » 09 čer 2013 21:18

Zdravím po dlouhé době. Došlo k několika změnám. Vyslyšel jsem rady a zkušenějších a předělávám na RC. Konečně jsem snad uspokojivě vyřešil pohon.
Osazení snad již definitivní, jelikož je již investováno:
motor: MIG 200 GEAR
regulátor z šuplíku
serva GO-03 2x
přijímač: MZK Penta
baterie: HiModel 7,4V 330mAh
Tak snad to poletí.
Radovan
0

rbiciste
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 20 lis 2012 08:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: SIG Monocoupe

Příspěvek od rbiciste » 03 úno 2019 16:23

Letadlo mám nachystané na zálet a rád bych věděl, jestli to má vůbec cenu. Kompletní váha včetně baterky je asi 100 gramů.
Pohonná jednotka je MEGA 200 GEAR.
Nemáte někdo zkušenosti s pohonnou jednotkou vzhledem k váze modelu?
Radovan
Přílohy
IMG_4686.JPG
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: SIG Monocoupe

Příspěvek od Steve » 03 úno 2019 17:19

Spíš hmotnost k ploše.
Nevím jak je model velký, tedy ani jeho plochu a plošné zatížení.
Něco jiného je RC varianta, kdy ani těžší model s vyšší rychlostí nemusí být problém; něco jiného pak volně létající model.
0

rbiciste
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 20 lis 2012 08:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: SIG Monocoupe

Příspěvek od rbiciste » 03 úno 2019 18:09

Rozpětí je asi 60 cm a hloubka 10 cm. Z toho mi vychází asi 17 gramů na dm2. To by mělo být v pohodě.
Díky za názory.
Radovan
0

Odpovědět