Letov Š-3 RC-min

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Radek
Reakce: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 22 led 2011 12:42
Bydliště: Brno

Re: Letov Š-3 RC-min

Příspěvek od Radek » 25 črc 2015 19:27

Sláva, zalétáno! Ve čtvrtek večer, během "startovního okna", kdy už skoro nefoukalo a ještě bylo vidět, došlo na první let. Nervozita byla přítomna, ale stačilo vytrimovat, nic dalšího. Letadlo je přiměřeně pomalé, přitom slušně reaguje na řízení. Ani v ovládání křidélek jsem nezaznamenal žádné potíže. Při letové váze 156 g je éro v podstatě až nemaketově přemotorované, na plný plyn dokáže stoupat pod úhlem cca 45°, takže k realistickému létání úplně stačí do 2/3 plynu.

Teď už jen doplnit pár posledních detailů - nápis na trupu, nabarvit vrtuli a hlavně dodělat figurku pilota, bez ní to není ono. Příště dodám ještě další fotky.
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Letov Š-3 RC-min

Příspěvek od Robert Pajas » 27 črc 2015 19:58

Na první pohled stavba zkušeného a zručného modeláře - líbí se mi to moc, musí být radost s tím létat.

RP
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Letov Š-3 RC-min

Příspěvek od Pavel Stráník » 29 črc 2015 20:11

Gratuluji k úspěšnému záletu. Taková minimaketa s rozpětím kolem 80cm a váze 150g musí být na polétání moc příjemná, ale skoro bych řekl že je až moc lehká, do větru asi moc nebude ale jinak to musí být paráda. Doufám že se ukážeš v Trnávce, kde se RC minimakety létají.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Letov Š-3 RC-min

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 črc 2015 09:55

Ano, již na fotkách a hlavně ve Sklípku v reálu bylo vidět, že je to prvotřídní práce. To, že je to lehké vidím jako výhodu, ono to pak může být i pomalé při přistání a troufnu si říci, že by se to asi dalo létat i ve velké hale. Velká gratulace!
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Letov Š-3 RC-min

Příspěvek od discobolos » 30 črc 2015 13:48

Ono by se s tím dalo létat i ve větší hale, do Mělnického zimního stadionu by se jistě vešel.
Letos jsme halu otestovali, příští rok Adam Jeník slíbil, že soutěž bude zas.
0

Radek
Reakce: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 22 led 2011 12:42
Bydliště: Brno

Re: Letov Š-3 RC-min

Příspěvek od Radek » 30 črc 2015 19:26

Pánové, díky za milá a povzbudivá slova. Letadlo je samozřejmě při své konstrukci a váze opravdu jen do bezvětří nebo maximálně do slabého větru. Tak to taky mělo být, snažil jsem se, aby let byl realistický, čili pomalý. Do zimního stadionu bych si po určité praxi nejspíš troufnul... i když je mi jasné, že s vysílačem na krku je pojem klaustrofobie jaksi srozumitelnější než na letišti.

Na Trnávku bych rád přijel, snad okolnosti dovolí.
0

Odpovědět