LFG Roland D.XVI 1/20

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Triplane
Reakce: 6
Příspěvky: 298
Registrován: 17 zář 2010 17:47
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: LFG Roland D.XVI 1/20

Příspěvek od Triplane » 06 srp 2023 13:27

Dobrý den, pane Koutný. Děkuji za zájem o toto vlákno. Ano, jak jste správně vytušil, model zůstal nedokončen. Kostra je v podstatě hotová, chybí vrtule, kulomety a nějaké detaily. Dokonce mám i pilota. Se stavbou minimaket jsem tenkrát postupně skončil a přešel na polomakety a historické modely. Já to tak v modelářství mám, když je 80-95% hotovo, často ztrácím chuť pokračovat v práci. Nicméně, koncem minulého roku jsem dostavěl tři házedla, která ležela na půdě 22 let, je tedy velmi pravděpodobné, že i Rolanda jednou dokončím. :-) Až se trochu vylepší počasí, zkusím nafotit hotové díly, které tu ještě nejsou.
T.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2406
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: LFG Roland D.XVI 1/20

Příspěvek od Lubomir Koutny » 07 srp 2023 08:40

Díky za informaci. Já jsem doufal, že se něco přiučím z nového systému kompletace takové minimakety hotovým vzpěrovým systémem. Takže ještě budu muset počkat, snad se dočkám, ono je mi již 83 let a nevím, jak zde ještě budu dlouho.
0

Triplane
Reakce: 6
Příspěvky: 298
Registrován: 17 zář 2010 17:47
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: LFG Roland D.XVI 1/20

Příspěvek od Triplane » 07 srp 2023 10:06

Pokud by mi něco padesát let celkem vyhovovalo, už bych u toho asi zůstal. Možná to tak vypadá, ale já nejsem příznivcem montážních přípravků, nerad je vyrábím a ještě o něco méně rád je skladuju. Jinak není třeba čekat na Rolanda, jsou tu jiní modeláři, kteří používají velmi sofistikované montážní přípravky, například P. Stráník.

T.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2406
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: LFG Roland D.XVI 1/20

Příspěvek od Lubomir Koutny » 18 úno 2024 20:00

Tak snad mohu přidat fotku mého hotového Rolanda který se spolu s mým Morane přesunul z poličky vystavených dvacetinek v obchodě u Reicharda do jedné soukromé sbírky, kde si těch dvacetinek nový majitel opravdu váží.
Přílohy
email.seznam.jpg
0

Odpovědět