corsair peanut

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Malutky
Reakce: 0
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

corsair peanut

Příspěvek od Malutky » 12 led 2017 21:25

tak mu zakládam vlastní vlakno :D (pro neznalé viewtopic.php?f=6&t=695) je to pro mě zkušebna ořecha z xps no nevybral jsem si na to zrovna jednoduchou předlohu ale prostě to lomení má své kouzlo a právě v tom je kámen úrazu až dnes jsem zjistil že jsem se dost seknul v místě lomení (dle hesla už potřetí to řežu a pořád je to krátké ) hůř že až po potažení uší, teď babo raď pustit se do opravy rozříznout slepit do roviny a znovu zalomit na správném místě i za cenu váhy.nebo najít sílu a čas,
říznout a vybrousit nové křidla znovu vylakovat papír....
IMAG1385.jpg
lomení by mělo být v místě vyznačené tužkou
IMAG1385.jpg (58.7 KiB) Zobrazeno 3090 x
IMAG1383.jpg
pro malé modely dělám kopyto kabiny z polyesteroveho tmelu na auta je to rychle vytvrdle dá se rozumně brousit ale ale za hlavní vyhodu pokladám že není problém kdekoli přidat se stejnou tvrdostí ps:budu potřebovat větší zasobu 6g papíru kdo poradí kam na něj
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: corsair peanut

Příspěvek od Antonín Alfery » 15 led 2017 16:08

Já bych to alespoň zkusil zachránit - vypadá to, že u kořene je materiálu dost. Odříznout, stáhnout kousek potahu z uší aby bylo kde přebrušovat a natupo přilepit.
Lomení bych asi dělal plynulé jako u originálu - ne jen zlom. S polystyrenem je to podstatně jednodušší než u klasické konstrukce. Stačí se shora napilovat několik drážek - náběžka a odtokovka musí zůstat vcelku. Po ohnutí do správného tvaru vrch vytmelit šlehaným tmelem - po zaschnutí možná trochu i spodek - a přebrousit. To křídlo bude vypadat úplně jinak a nepřibere to skoro nic. Pevnost tomu stejně dává ten papír.
Ale možná už je rozhodnuto :D ...
0

Malutky
Reakce: 0
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: corsair peanut

Příspěvek od Malutky » 16 led 2017 17:32

rozhodnuto zatím není do dílny se dostanu až zítra. taky ve mně uzrálo že první pujdu cestou záchrany.S tím lomením to je celkem dobrý nápad těch drážek udělat víc tenších pro větší plynulost, odtokovku ani nábžku jsem neřezal už prvně jde to vidět na fotce
IMAG1365.jpg
IMAG1365.jpg (42.72 KiB) Zobrazeno 2831 x
ale zářez byl jen jeden tak to nebylo uplně ono. tak uvidíme třeba si pak řeknu všechno zlé je k něčemu dobré ps:vidím že 6g se nikdo vzdát dobrovolně nechce :twisted:
0

Malutky
Reakce: 0
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: corsair peanut

Příspěvek od Malutky » 22 led 2017 01:37

kousek jsem se posunul proběhla naprava křídla lomení vypadá lépe bohužel nějáká váha navíc zbytečně určitě bude. nejspíš model nechám se zatáhnutým podvozkem
IMAG1396.jpg
nevím čím ale potah zustal celkem dost krabatý 6g předlakovaný 1x řidký acetonovy lak +1x balakryl lepeno metylanem s kapkou disperze na sop jsem ho zkoušel protáhnout po hladině ale celkem se rozpadal tak křídla a vop na sucho vop zavřená v knize dopadla
IMAG1396.jpg (50.56 KiB) Zobrazeno 2695 x
IMAG1397.jpg
IMAG1397.jpg (60.11 KiB) Zobrazeno 2695 x
IMAG1398.jpg
střed křídla bude muset kvuli gumy po vlepení pryč snad bude stačit jen styčná plocha s trupem
IMAG1398.jpg (46.88 KiB) Zobrazeno 2695 x
IMAG1400.jpg
trocha toho rytí
IMAG1400.jpg (60.74 KiB) Zobrazeno 2695 x
0

Odpovědět