Handley Page W8

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Ivan Horníček » 24 bře 2017 16:11

Zkušenost s časovačem tohoto typu má Petr Fajtl. Ten na ně dlouho létá soutěžně. Napiš něco k tomu Petře.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Steve » 24 bře 2017 23:13

Nějaké zkušenosti s výše uvedeným časovačem mám, dovolil jsem si to prsknout do samostatného vlákna.
Tak nějak doufám, že to nezajímá jen nás dva a tady by se to hůř hledalo ;-)

No a k modelu - nádhera.
Jsem rád, že to bereš srdcem a ne stylem, že stavět se má jen to, co v soutěži uspěje....
Situaci s tím, že se zastavíš metr před cílem přespolního běhu znám až příliš důvěrně :-)

Výplet ale udělej, ideálně kompletní. Hodně to pozvedne model, i když už teď je moc pěkný.
U DH-2 bylo asi 84 lan, pokud si ještě přesně vzpomínám. Některé dvojité, jiné ovládací (funkční)...
Vyplétání prostě radost až do rána :-)
Ale nakonec budeš rád, že je tem máš.

Držím palce se záletem ;-)
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Ivan Horníček » 25 bře 2017 17:04

Model je připraven na zálet. Po něm dodělám ještě páky řízení na obou stranách trupu a natáhnu podél trupu " dráty" řízení.
Přílohy
100_5999.JPG
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Ivan Horníček » 29 bře 2017 18:12

Natočil jsem kratinké video po zapojení elektrovýzbroje do modelu. Čekám ještě na vrtulky. Ty budou potřeba na zálet. Regulace stoupání na max. otáčky budou vyžadovat větší počet různých velikostí. Časy na časovači jsou krátké. Po záletu nastavím delší.
https://youtu.be/GznxLpYT2dg
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Honza Drážek » 29 bře 2017 18:26

Ivane, máš to pěkný,je to rachot.

Velmi ti doporučuju použít to, co s úspěchem používám já, protože mi modely nelítají hned, jak by měly.
Místo časovače zapojím mikro přijímač, kdy spolu s vysílačem na první lety máš možnost ovládat motor. Po odhození a špatném vývoji toho po stažením plynu na nulu pravděpodobně dost zachráníš, bez toho máš v případě vélké rychlosti či náklonu s plným výkonem šance ke škodě mnohem větší. Výhodou je to, že si zkusíš různé výkony, prudké přechody výkonu (třeba 100% a najednou nula atd.), dále se ti nic nezmění ve vývážení, anténu někde provlékneš a nemusíš se nikomu přiznat, že si to na začátku takto udělal. :) Já byl takto viděn a smáli se mi, proč za tím běhám jak debil, když mám v ruce vysílač....no vysvětluj jim, že máš RC volňáska :D
Pokud to máš ale super seřízené a věříš si, tuto možnost vynech.
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Ivan Horníček » 29 bře 2017 18:40

To je docela dobrá rada. Ještě vlastně jde přijímač zapojit tak, že půjdou regulovat otáčky obou motorů samostatně a omezeně tak řídit let.
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Ivan Horníček » 31 bře 2017 12:00

Toto je zapojení, které jsem použil v modelu. Nejsem elektro odborník, tak to tak berte. Zapojení funguje k mé spokojenosti.
Přílohy
100_6029.JPG
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Pavel Stráník » 31 bře 2017 12:51

A jsme u toho. Chtěl jsem mít připomínku ještě v průběhu vlákna, ale bylo to už zpozdilé, konstrukce byla hotová - proč to proboha Ivane nemáš udělané jako RC? Trochu pracnější by bylo udělat oddělená křidélka, trocha práce s náhony ale to by bylo v porovnání s celou touto nádhernou létající katedrálou jako když plivne. Bonusem by bylo bezpečné zalétání a seřízení. No a pokud by jsi chtěl skutečně volňáska, nic by nebránilo serva zablokovat a regulátory řídit timerem. Navíc by sis mohl i krásně zalétat v klidu navečer s radiákem. Myslím že mám dost zkušeností s konverzemi volňásků na RC a dodatečně je to vždycky hrozný opruz, pokaždé jsem si říkal proč jsem to nestavěl hned jako by to mělo být RC. Máš to fakt krásné, až příliš na to abys to zbytečně poškodil. Pamatuji jak jsem tloukl do země s Vimym, než jsem ho předělal na RC.
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Ivan Horníček » 31 bře 2017 14:44

Ahoj Pavle. Pokorně beru radu o RC vybavení modelu a do tohoto projektu ji určitě dám
Přílohy
100_5764.JPG
0

Pepino
Reakce: 9
Příspěvky: 52
Registrován: 19 čer 2013 10:29
Bydliště: Děčín

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Pepino » 01 dub 2017 00:06

Co je to za regulátory, že mají čtyři výstupy??? Aspoň podle schématu.
0

Pepino
Reakce: 9
Příspěvky: 52
Registrován: 19 čer 2013 10:29
Bydliště: Děčín

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Pepino » 01 dub 2017 00:10

Pepino píše:Co je to za regulátory, že mají čtyři výstupy??? Aspoň podle schématu.
Už to asi chápu☺ Těmi dalšími dvěma jsou myšleny ne-silové výstupy do "přijímače"..?
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Handley Page W8

Příspěvek od Ivan Horníček » 02 dub 2017 10:39

Ještě než sem dám video, jak jsem to rozflákal, chci napsat, že model není nějak vyjímečný. Balza a papír, nalezené v krabici na půdě, jsou staré tak 30let, lepil jsem to celé Kanagomem a lak ten nekupuji. Ředím vymačkaný Kanagom a tím lepím, lakuji a zaplňuji póry v papíru. Stříbrná barva je letitá Revel 99. Protože neumím stříkat barevné detaily, jsou nápisy a lemování lepené z barveného papíru. Někdo letadla pálí, já dělám z letadel kuličky. Nikdy bych nevěřil jak malá kulička vznikne. Volnému letu zdar.
0

Odpovědět