Hansa-Brandenburg W.20 - Peanut, M-min

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Hansa-Brandenburg W.20 - Peanut, M-min

Příspěvek od Jiří Doležel » 21 bře 2018 13:41

Ahoj Adame,
ze spadnutí řemenu strach nemám, jednak jsem se snažil udělat maximálně osově přesný Tonda háček u hnací řemenice, jednak je hřídel a její uložení dosti dlouhé a tak těsné (je delší než na schematu), aby přenosu kmitů ze svazku na řemenici prakticky nedocházelo. Ano, o to větší tření.. A ohledně druhého problému, stane se přesně to, co popisuješ - sám jsem v reálu zažil, ale nečekám nějaké devastující následky vzhledem k průřezu svazku. Je třeba si uvědomit, že rozvod je kvalitní TAN 2 SS a ne žádná guma od zavařovačky ;) , takže se prasknutí nepředpokládá. Gumiček jsem testoval několik a nejvíce odolné mi přišlo spojení (patřičně seříznuté do úkosu pro větší styčnou plochu - což je podobný porod, jako nacpat svazek do trupu) pomocí gelového vteřiňáku na pružné spoje. Rozvoďák je v aktivním režimu dostatečně předpružen, jinak je po dobu odpočinku z horní řemenice sejmut.
J.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Hansa-Brandenburg W.20 - Peanut, M-min

Příspěvek od Pavel Stráník » 21 bře 2018 14:27

Jak už zmiňoval Luboš, v pradávných dobách jsme s tím experimentovali. Taky jsem si udělal takový malý stand a pohořel jsem právě na tom "řemeni". V té době byly k dispozici jen gumičky na pytlíky a ty jsou moc měkké a na tažné straně se napínaly a na té druhé zase povolovaly a plandaly se snahou vypadnout z drážky řemenice, navíc průřez byl nějaký nedefinovatelný čtyřhran. Dneska bych si dokázal představit sehnat nějaký řemínek nebo vhodný O-kroužek. Každopádně z výše uvedeného důvodu jsem tuto koncepci zavrhnul.
Ale máš to parádní.
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Hansa-Brandenburg W.20 - Peanut, M-min

Příspěvek od Jiří Doležel » 21 bře 2018 20:13

Moc příjemně mne překvapil Ivan Horníček, který mi poslal odkaz na vhodné řemínky používané do kazetových mechanik: http://www.graled.cz/c/reminky/ctvercove

Třeba se může hodit i někomu dalšímu, kdo má doma standy z dob laborování nebo přemýšlí o něčem podobném ;)
0

Tazi
Reakce: 1
Příspěvky: 300
Registrován: 07 úno 2010 15:17
Bydliště: Zlín

Re: Hansa-Brandenburg W.20 - Peanut, M-min

Příspěvek od Tazi » 22 bře 2018 18:38

Jirko nádhera, kdysi jsem měl chuť si postavit Borel Aeroyacht a přemýšlel jsem nad něčím takovým, ale znáš to, radeji jsem to odložil. Ty máš kuráž to vyzkoušet. Jen pro pořádek-nikdy jsem nestavěl model s tlačným uspořádáním, jak je to s případným vyosováním motoru? Tady to není nutné? Možná vypadám ve svém věku jako pitomec, ale fakt nevím a tak se zeptám, ať neumřu jak hlóóópé valach :D T.
0

Odpovědět