Papírové trubičky

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Papírové trubičky

Příspěvek od Hugo » 22 úno 2010 12:39

Chci se Feldo zeptat - jak děláš papírové trubičky na drátku 0,3mm? To Tě netefí šlak? :-)
M.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Papírové trubičky

Příspěvek od discobolos » 22 úno 2010 13:32

Nejsem sice Felda, ale ja to delam na trosku tlustsim modelarskem spendliku (tedy 0,5). Navoskovat a pak acetonovym lakem (nejlepe lepicim, zredenym) prilipnout hranu, po zaschnuti namaznout a natocit. Pravdou ale je, ze je to trochu na nervy a nekdy to delam na treti pokus. Cim tenci papir, tim lepe. Nez to uplne zaschne parkrat protocit na spendliku aby se to moc neprilepilo.
D
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Papírové trubičky

Příspěvek od Pavel Stráník » 22 úno 2010 21:38

Hugo píše:Chci se Feldo zeptat - jak děláš papírové trubičky na drátku 0,3mm? To Tě netefí šlak? :-)
M.
No máš docela pravdu, je to blbárna k pohledání. Zatím rekord mám když jsem udělal papírovou trubičku na entomologický špendlík 0,15mm. Ale kupodivu už je celkem jedno jestli je to 0,3 nebo 0,15, dělá se to tak asi stejně mizerně, a postup je takový jak píše discobolos, jen to voskování nedělám, není to potřeba. Ale napoprvé to teda rozhodně není, první trubička je až tak na třetí čtvrtý pokus ale jak se do toho člověk dostane tak už to odsýpá, vždy si je nadělám do zásoby. Končím ve chvíli kdy mám prsty tak zapatlané Kanagomem, že v nich nemám už žádný cit :mrgreen:
0

Gregovský
Reakce: 0
Příspěvky: 610
Registrován: 07 úno 2010 18:03
Bydliště: Praha

Re: Papírové trubičky

Příspěvek od Gregovský » 06 bře 2010 22:28

Na trubky i té 00prd světlosti používám papírovou pásku.Po narulování daného průměru a světlosti nechám zaschnout a pak napustím vteřinákem.Práce na pár okamžiků,okamžitě použitelné.
0

Odpovědět