lepidla na polystyren

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

lepidla na polystyren

Příspěvek od Lubomir Koutny » 03 úno 2020 14:37

Kdysi dávno pan Samson, který stavěl minimakety z polystyrenu propagoval LA tmel, myslím, že jej používalo více modelářů, včetně Podušky. Já některé věci lepil Herkulesem, asi to není nejvhodnější lepidlo. Nyní čtu, že dobré lepidloje Perfect G. Zahrabal jsem se v odložených věcech a zjišťuji, že kdysi při soutěži v Pardubicích jsem jako cenu toto lepidlo dostal, ale nikdy s ním nic nelepil. Asi to byla škoda, protože dnes je z něj hustý rosol. Ptám se, čím se dá naředit, jde to vodou? Dalším lepidlem, které dopadlo podobně je ROTOLEP od Hackera, ten asi je vodou ředitelný... Co mi poradíte ?
0

Uživatelský avatar
Curtiss
Reakce: 2
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2011 21:59
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: lepidla na plystyren

Příspěvek od Curtiss » 03 úno 2020 15:05

Perfect-G je ředitelný vodou, nicméně pokud je již v tomhle stavu, asi bych raději přemýšlel o pořízení nového, cena není nijak tragická:
http://www.bupak.eu/perfect-g-pvac-lepidla.html
Jinak na lepení tvrdých pěn je přímo UHU por, ale je to kontaktní lepidlo, takže nic moc pohybování dílu při lepení, zato fakt perfektně drží.
https://www.uhu.cz/uhu-por-50-ml-40-g-- ... gIbsvD_BwE
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: lepidla na plystyren

Příspěvek od Pavel Stráník » 03 úno 2020 15:36

Perfect-G mají běžně u Reicharda
UHU Por mě dost zklamal - slepil jsem jím pár vakuovaných skořepin z Depronu, pracovalo se s ním dobře, ale rozestavěné modely jsem na pár let odložil a když jsem si je pak vzal tak se mi lepené spoje doslova rozpadly v ruce. LA-tmel považuji za mnohem lepší, modely jím lepené před 15 lety stále drží.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: lepidla na plystyren

Příspěvek od Lubomir Koutny » 04 úno 2020 11:44

Tak jsem zkusil všechno, co mám doma a nejlepší výsledky mi dává obyčejný Herkules.
0

Odpovědět