Miniaturní neodymové magnety

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Miniaturní neodymové magnety

Příspěvek od discobolos » 20 úno 2020 13:51

Když jsem bojoval s uchycením sundávacího krytu motoru u Fokker D VIII, poradil mi kamarád, ať použiju magnety.
I začal jsem se pídit, kde bych nějaký takový našel. Dostal jsem radu-zkus rozebrat DVD mechaniku, tam magnety jsou. Tak jsem jednu rozebral a byly tam. Jenže velikostí a silou tak na kryt na velký RC model :cry: .
Sedl jsem tedy a googlil. Přesněji prolézal čínské e-shopy.

Nakonec jsem našel tohle:
https://www.banggood.com/10pcs-1mm1mm-N ... rehouse=CN

Magnety mají rozměr 1x1mm, přesněji průměr 1mm a délku 1 mm. V balíčku jich bylo 10.
I když - při vybalení zásilky z Číny jsem měl v první chvíli dojem, že mi poslali prázdný sáček. Můj už slabší zrak pokládal malou stříbrnou čárku za svorku z "koně", kterou byl sáček zajištěn. Ale bylo to 10 milimetrových magnetů slepených do tyčinky.

Jsou neodymové, takže na kryt tři bohatě stačily. Tedy spotřeboval jsem jich šest, logicky ...
Ty zbylé jsou na obrázku.
magnet.jpg
0

Uživatelský avatar
Curtiss
Reakce: 2
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2011 21:59
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Miniaturní neodymové magnety

Příspěvek od Curtiss » 20 úno 2020 14:58

Pokud by někdo nechtěl čekat, tak tady jsou k mání hned:
https://e-shop.magsy.cz/neodymovy-magne ... _kusu-1_ks
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Miniaturní neodymové magnety

Příspěvek od Steve » 20 úno 2020 15:14

V pevném disku najdeš fakt velké.
Ale i v CD mechanice jsou menší. Třeba u optické části.
Jen jsou dobře schované a přilepené ;-)
Ty tvoje jsou tak na ořecha :-)
Muze byt klidně i větší než ty tvoje, a jen jeden. Pak stačí uz jen jazýček na druhém konci krytu.
A logicky šest.. . Jako protikus nemusi být vždy magnet. Stačí třeba sponka do sešívačky, vrutík...
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Miniaturní neodymové magnety

Příspěvek od Pavel Stráník » 20 úno 2020 18:11

Ony ty z Číny budou jistě za pakatel, ale ty z CD mechanik jsou zadarmo úplně a hlavně hned. Já je z té optické části kuchám už řadu let a jsou obrovské rozdíly ve velikosti - čím starší mechanika, tím větší magnety (ale zase staré mechaniky mají vhodnější motory na převinutí na stříďáky :lol: ).
Podle velikosti modelu (spíš deklu) volím kombinaci magnet-FE plech nebo magnet-magnet.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Miniaturní neodymové magnety

Příspěvek od discobolos » 21 úno 2020 10:13

Koukám, že jsem spustil měnší lavinu. Díky za české kontakty.

Jen číňani mají státem dotované poštovné, tak těch 35 Kč vychází líp, než český zdroj s poštovným 120 Kč.
A já klidně 2 týdny počkám. Při mé rychlosti stavby to nehraje roli :lol: .

Někdo možná nechce čínskou roztahovačnost podporovat, tak radši zaplatí těch 120 ...
Já jsem pragmatik ...

pro Pavla - tolik CD mechanik zase nemám, abych hledal optimální velikost magnetu. A rozebrat to taky chvilku trvá. I když možná zase člověk najde nějaké užitečné pružinky :D
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Miniaturní neodymové magnety

Příspěvek od Vyvel » 26 úno 2020 21:15

Docela široký sortiment magnetů všech tvarů a velikostí mají na unimagnet.cz. A nemusí to cestovat přes půl světa.
0

Odpovědět