Použití barev na stříkání modelu z depronu

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
caha54
Reakce: 8
Příspěvky: 34
Registrován: 24 dub 2016 18:00

Použití barev na stříkání modelu z depronu

Příspěvek od caha54 » 13 črc 2020 00:22

Zdravím všechny minimaketáře a mám prosbu o radu jaké barvy použít pro stříkání minipolomakety DH 6 z depronu 3 mm o rozpětí 709 mm.
Křídla jsou pouze prohnuté desky z depronu 3mm v mistě vzpěr vyztužená balzovými žebry. Mám pistoli Fengdu BD130 a kompresor Fengdu168.
Model je to pro rekreační polétání na elektromotor s CD který mi už několik let leží v šuplíku. Původně jsem myslel že použiju na nátěr hnědý a krémový nebo žlutý balakryl ale na jeden model se mě nechce kupovat velkou plechovku. Mám nějaké starší barvy Humbrol také novější syntetické Agama .Uvažuji použít lihové Agamy nebo jsem dostal radu použít Gunze H nebo barvy Tamya. Lihové barvy chci koupit.Pokud má někdo zkušenosti se stříkáním barvy na depron tak prosím o radu
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Použití barev na stříkání modelu z depronu

Příspěvek od Pavel Stráník » 14 črc 2020 09:09

Používám lihové Agamy, i když dnes už taky nejsou nejlevnější. Ale dvě lahvičky budou bohatě stačit. Ředím lihem a přidávám i aceton, barva pak lépe drží. Pokud je Depron neobroušený, tím myslím má všude tu tvrdší povrchovou vrstvu, dá se stříkat i barvami syntetickými nebo nitro, ale musí se dávat moc pozor aby nikde nevznikly "kaluźe" barvy, tam by se ta tvrdší vrstva poškodila a Depron by byl vyžraný 😊. Takže střikat "nasucho", nikde se nezastavovat. Chce to vyzkoušet a natrénovat.
0

caha54
Reakce: 8
Příspěvky: 34
Registrován: 24 dub 2016 18:00

Re: Použití barev na stříkání modelu z depronu

Příspěvek od caha54 » 14 črc 2020 12:10

Ahoj Pavle
děkuji za radu. Tvrdší povrchovou vrstvu jsem už obrousil protože jsem na křídla a vop přilepil herkulesem proužky papíru imitující žebra a konstrukci.
Tak to udělám asi radši těma lihovejma Agamama.
0

Odpovědět