Heinkel He-64c

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Heinkel He-64c

Příspěvek od Lubomir Koutny » 24 pro 2010 18:53

Někde se mi ztratil můj poslední příspěvek. Tak tedy znovu děkuji všem, kdo se mi pokoušeli pomoci.
Pravdou je, že onen obdélníkový minicentroplánek je maličkost. Pořádný 3-pohled asi hned tak neseženu a nejsem tak dobrý kreslíř, abych byl spokojený s vlastním výtvorem. Všech 5 dosud mi známých 3-pohledů má více, či méně vážné chyby. Většinou je tam naprosto špatně zakreslený podvozek. Z fotek je jasné, že žádná vzpěra nešla dozadu na trup za úroveň hlavních vzpěr. Nejvíce mne mrzí, že nemohu zpětně objevit informaci o barvách.
Mimo letouny v provedení celé červené s bílou imatrikulací, létala většina v provedení červený trup, ale jeho vrch za kabinou byl stříbrný, stříbrný základ křídel s červenou náběžkou a centroplánkem, černá imatrikulace, červeno stříbrné pruhy na kormidlech. Nicméně americké podklady peanutů tvrdí, že kombinace barev byla červená a bílá.
Konzultoval jsem to s trenérem maket Zdeňkem Bedřichem a ten stejně jako velký znalec turistických letounů Pavel Lanštiak tvrdí, že žádná bílá tam nebyla, že to jasně byla kombinace červené a stříbrné - typické to barvy pro turistické lrtouny toho období. Nicméně rád bych to někde viděl na papíře...
Moc se omlouvám on se ten předposlední můj příspěvek zase objevil. Inu to je ta moje omezená PC gramotnost...
0

seawindttt
Reakce: 0
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2010 00:12
Bydliště: Bor

Re: Heinkel He-64c

Příspěvek od seawindttt » 03 led 2011 18:12

0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Heinkel He-64c

Příspěvek od Vladimír Alfery » 13 led 2011 12:32

Dobrý den,našel jsem 3-pohled v německé knize o všech projektech Heinkla...
Bez názvu1.jpg
Heinkel He-64
Bez názvu1.jpg (122.23 KiB) Zobrazeno 4275 x
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Heinkel He-64c

Příspěvek od Lubomir Koutny » 18 led 2011 09:54

Díky za další 3-ohled. Ano také jsem jej objevil. Tento má zcela špatný pohled ze předu na tvar motorové kapoty. Na tomto invertním motoru byl neširší částí karter a ten byl nahoře, válce i se žebry byly užší . Pokud by tedy průřez měl být vejčitý, pak to vajíčko je otočené naopak, ale ono to bylo eliptické... Jiný tvar koncových oblouků a další drobné odlišnosti. Zajímavé je, jak většina 3-pohledů má nakreslená průhledná dvířka u kabiny a nikdo z oněch kreslířů se pořádně nepodíval na fotky ! Na některé z fotek byla asi sklopená část kabiny na bok tak, že to bylo pod úrovní hrany průhledné části kabiny a pak to jeden od druhého tupě kopíroval aniž by se zamyslel nad tím k čemu by to zasklení na boku sloužilo ! Drátěná výztuha kormidel byla u He-64a, možná i u He-64b, ale rozhodně ne u He-64c. Ovšem imatrikulace je ze soutěžního letounu He-64c. Zcela chybně je však zakreslena při pohledu ze spodu, tam směrem ke konci křídel chybí velká startovní čísla a vlastní imatrikulace pak byla menší. Také označení na trupu je chybné, u tmavočerveného trupu totiž žádné nebylo !!!
Sehnal jsem další fotky a ono je to ještě složitější, u některých červených trupů (celá červená éra byla imatrikulacei na trupu - bílá), u jiných červeno stříbrných na trupu nic, ale jedna fotka ukazuje i to barevně kombinované provedení a na červeném trupu černá imatrikulace. Jo a pak to vše dejte bodovačům, ať se v tom vyznají a za dvě minuty obodují takové éro, když vy si to vše ujasňujete více jak půl roku !
0
Naposledy upravil(a) Lubomir Koutny dne 23 bře 2011 21:40, celkem upraveno 2 x.

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Heinkel He-64c

Příspěvek od Lubomir Koutny » 12 úno 2011 11:40

Takže mohu oznámit, že dvacetinka He-64c je hotová pokud se mi nepodaří zkomprimovat její fotku a vlepit sem, doufám, že to za mne udělá Pavel (on mi to před nějakým měsícel již předváděl, ale stařec si dobře pamatuje, co bylo před půl stoletím, méně již postup úprav předvedený včera...)
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Heinkel He-64c

Příspěvek od Pavel Stráník » 15 úno 2011 08:20

Fotky dvacetinky Heinkel He-64c v rozestavěném stavu jsou vloženy do sekce "MODELY"
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Heinkel He-64c

Příspěvek od Lubomir Koutny » 23 bře 2011 21:42

Felda píše:Fotky dvacetinky Heinkel He-64c v rozestavěném stavu jsou vloženy do sekce "MODELY"
Nyní již také hotové dvacetinky.
0

Odpovědět