Stinson Trimotor model U

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Stinson Trimotor model U

Příspěvek od shark » 03 dub 2011 22:12

Definitivně mi hráblo a mám toho málo rozestavěného, takže...
Pánové, nemáte někdo nějakou dokumentaci na tohle éro? Google nic nevygooglil, jen pár fotek. Kdysi vyšla od V. Němečka kniha Třímotorová dopravní letadla, jenže tu nemám, tak nevím, zda tam něco je. Alespoň schéma zbarvení by se mi hodilo.

Dík!!!
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Stinson Trimotor model U

Příspěvek od Pavel Stráník » 03 dub 2011 22:54

No tak to je mi pane opravdu dobrá volba - taky jsem nad títo typem dost přemýšlel. O tom jak moc jsem to myslel vážně svědčí i kopec shromážděné dokumentace, jen mi jaksi rozum nebere že jsi nebyl schopen na netu nic najít, třeba Airliners.net jsou fotek letuschopného stroje plné (teda pokud oba myslíme stejný typ.
Takže vše co k tomu mám k dispozici je zde: http://felda.minimakety.cz/foto/Stinson.zip (je toho ale 19MB)
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Stinson Trimotor model U

Příspěvek od shark » 04 dub 2011 20:21

Jasně že je to dobrá volba, zvlášť když to bude oldtimer na gumu! :lol:
No nenašel jsem nic, a to na jiných fórech dávám odkazy pro jiné já. Od toho se asi máme, ten ví to a ten zas to.
Za podklady dík, jinak jsem dotaz hodil i plastikářská fóra a dostal jsem ten plán od Wylama+spoustu dalších Stinsonů a ještě jeden scan s jednoduchým a přehledným třípohledem historií, rozměry a fotkami. Líná klávesnice, holé neštěstí. ;)

Určitě se ještě poptám na vrtule, Pavle, resp. na zkušenosti s Bellancou, ale zatím to má čas.

Dík, Honza
0

Odpovědět