Robertson Skylark

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
krucoun
Reakce: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2010 14:52
Bydliště: Libochovice

Robertson Skylark

Příspěvek od krucoun » 20 úno 2010 07:33

Ahoj,
máš k tomu Robertsonovi nějaký podklady? Myslím barevnou fotku či obrázek a trojpohled? Ptám se, protože já sem k tomu nedokázal sehnat nic.
Díky Ondra
0

Stamp
Reakce: 0
Příspěvky: 59
Registrován: 18 úno 2010 21:56
Bydliště: Praha

Re: Robertson Skylark peanut

Příspěvek od Stamp » 20 úno 2010 23:29

krucoun píše:Ahoj,
máš k tomu Robertsonovi nějaký podklady? Myslím barevnou fotku či obrázek a trojpohled? Ptám se, protože já sem k tomu nedokázal sehnat nic.
Díky Ondra

Mám od Martina trojpohled s popisem zbarvení 1. prototypu, jednu černobílou fotku a další 2 jsou na http://www.aerofiles.com/robt-skylark.jpg ,ale asi to neni SRX-1A spíš SRX-1. Jestli chceš pokusim se přeposlat (pokud se dohodnu s pc :o ).
Mirek
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Robertson Skylark

Příspěvek od Pavel Stráník » 28 úno 2010 18:45

Tak jsem našel dokumentaci na Robertsona Skylark SRX-1A i SRX-1B. Kvalita různorodá, ale nechtěl jsem to zbytečně zmenšovat, takže je to na webu, můžete si to stáhnout odsud:
http://felda.minimakety.cz/foto/Skylark.zip
Pokud máte ještě někdo něco dalšího, nestyďte se a podělte se, pokud by to bylo větší tak mi to pošlete mailem a já to dám na web s odkazem na stažení.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Robertson Skylark

Příspěvek od Hugo » 28 úno 2010 19:50

díval jsem se do starých L+K a našel jsem jen to, co jsi upnul ty. Pře časem jsem od p. Červenky dostal podklady na jeho plánek, pošlu Ti ho na mail. Martin
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Robertson Skylark

Příspěvek od Pavel Stráník » 01 bře 2010 20:38

Tak se dávám tu dokumentaci od Huga. Myslím že hodnotný je jen ten text s popisem barev, fotky už tu jsou k dispozici v lepší kvalitě a ten výkres, to je homemade z doby kdy nebyl k dispozici oficiální třípohleďák který vyšel pak v L+K a je tu taky ke stažení. Přesto jej sem taky umisťuji.
Přílohy
3_view.jpg
3_view.jpg (89.48 KiB) Zobrazeno 4207 x
foto_1.jpg
foto_1.jpg (72.6 KiB) Zobrazeno 4207 x
text.jpg
text.jpg (244.11 KiB) Zobrazeno 4207 x
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Robertson Skylark

Příspěvek od Lubomir Koutny » 28 pro 2011 17:05

Takže můj příspěvek k podkladům na Skylarka : to, co je zde je z Křídel vlasti (nebo L+K), 3 - pohled chyběl, tak jsem si tehdy dovolil provést rekonstrukci, asi v r. 1988 si Skylarka na vojně postavil syn Petr . Trochu si popletl materiál, co jsem mu na stavbu připravil, takže kvalita stavby nebyla valná. Nicméně letové vlastnosti byly vynikající a letové časy dost přes 100 s. V daleko vyšší kvalitě jej stavěl Ivoš Červenka, povrchová úprava stříkáním.
Mimo tuto verzi s klasickým podvozkem byla ještě postavena verze s tříkolákem (a také s malou kachní plochou na přídi), od tohoto typu mám barevné fotky a samozřejmě také moji rekonstrukci třípohledu, tehdy tuto verzi chtěl stavět Pavel Stráník, ale on toho chtěl stavět více....Docela rád bych ty barevné fotky oskenoval a sem přilepil, ale moje tiskárna HP Deskjet 2050 měla poruchu (síťový spínač je trop), oprava výměnou, dostal jsem novou tiskárnu stejné značky a stejný typ. Doufal jsem, že instalace nebude nutná - nové instalační CD jsem k tomu nedostal. Ale po zapojení bliká červené X a také symbol u cartriží, které jsem tam samozřejmě dodal. Zkusil jsem tedy reinstalaci s původní CD, výsledek 0. Přišel Pavel VELKÝ to počítačový GURU, podíval se trošku poklepal do klávesnice PC a za pět minut tiskárna jela. Ano, vydržela to celý jeden den, to jsem akorát stačil oskenovat toho Bernarda HV 120 a přilepit sem na naše stránky. Dnes ráno jsem chtěl totéž udělat s fotkami Skylarka, chtěl, ale neudělal. Síťový spínač nové tiskárny je opět v Hajzlu. Ať žije Mao Ce Tung a jeho chlapci co dělají tak kvalitní výrobky, co fungují celý jeden den ! Hurá opravil jsem to sám, takže jedem:
Přílohy
Skylark 1.jpg
Skylark 1.jpg (56.06 KiB) Zobrazeno 3347 x
Skylark 2.jpg
Skylark 2.jpg (59.21 KiB) Zobrazeno 3347 x
0

Odpovědět