Piper L-4 HS OK-UXE

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Piper L-4 HS OK-UXE

Příspěvek od Robert Pajas » 31 bře 2012 12:15

Dobrý den, sháním podklady, barevné schéma a detaily tohoto letounu, nemá někdo? Prý v modeláři, možná v L+K Muzea...Děkuji.
http://images3.jetphotos.net/img/2/6/5/ ... 813156.jpg
http://www.planes.cz/photo/1060/1060349 ... a-lkmk.jpg
Na většině fotek vypadá nátěr jako zelenkavý hliník.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Piper L-4 HS OK-UXE

Příspěvek od Steve » 31 bře 2012 13:04

Podle mě se nejedná o typ L-4HS ale o "běžný" L-4H. Narazil jsem vždy jen na označení Hs, to však z anglických stránek, kdy se jedná o typ "H". Ani Wiki HS nezná. Ale můžu se mýlit.
- Podklady - na to snad není problém něco sehnat, mám tedy na mysli H verzi. Jednotlivě se vojenské verze příliš nelišily, spíš jen v detailech, např. míto 65k Continentalu 90k verze, nebo stavitelná vrtule (J) a podobně. Jedná se spíš o drobné odlišnosti. Navíc, ten kus z NTM byl mnohokrát opravován a některé součástky byly nahrazeny, takže bys musel sehnat aktuální dokumentaci z NTM, případně někoho, kdo ví co a za co bylo vyměněno. Díly na Grasshoppera se vyrábí dodnes, jenže v dobách oprav nebyly dostupné.
- Barevné schéma - pokud chceš úplně přesný odstín, tak to bude nejspíš problém, drž se fotek, asi ti nic jiného nezbude.
- Detaily - pokud potřebuješ cokoliv na L-H, tak není problém, mám tady aktuálně v dosahu dva kusy, tak řekni, co potřebuješ. Něco jsem dával v sekci "Modely" (asi), kde Loro staví L-4H.
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Piper L-4 HS OK-UXE

Příspěvek od Robert Pajas » 31 bře 2012 21:44

Díky, položil jsem otázku nejednoznačně, tak ještě jednou:

Mám na pipery vynikající podklady, několik knížek (nejzajímavější doporučuji Skrzydla w miniaturze - samolot l-4 cub - super výkresy a The Fighting Grashoppers - super fotky), navíc Radek Gregovský přikládá ke krásnému zcela maketovému plánku L-4 1/20 i celé CD! s nafocenými detaily pipera ve Kbelích.
Mám přirozeně vygoogleno vše o ok-uxe včetně vynikajícího rozlučkového videa http://www.novinky.cz/domaci/185878-nej ... itari.html.

Jde mi o to, zda někdo znáte ten letoun osobně (abych měl jistotu, že jde o metalízu) a zda nemáte nějakou knižní publikaci či monografii PŘÍMO tohoto Piper L-4 HS OK-UXE, prý něco vyšlo, proto se ptám, děkuji moc!
Přílohy
l-4 hs.jpg
l-4 hs.jpg (120.44 KiB) Zobrazeno 2803 x
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Piper L-4 HS OK-UXE

Příspěvek od Steve » 31 bře 2012 22:51

Aha, tak to jo.
Mě bylo divné, že by byl problém něco sehnat.
Takže HS.....přiznám se, že jsem o této verzi ještě neslyšel, ale psal jsem, že se můžu mýlit ;)
Ono je to těžké....existuje verze, která je původně L-4J, ale nyní má pevnou vrtuli, motor o 90k, druhou nádrž v křídle, soukromou kamufláž, na podvozku generátor, slovenskou imatrikulaci....a bude to stejně verze "H", která byla přece jen jiná. Třeba jen štěrbina u křidélek a druh nosníku. Byly celkem tři varianty, podle roku vzniku. Sejně tak dvě verze palubních desek....
Mimochodem, jak jsem už psal - vzadu je "horní" podélník trupu "zlomen" mírně dolů, fotku jsem dával. To jen pro úplnost...
Kdyby ti přece jen nějaký detail (řekněme typický, ne lišící se verzemi) chyběl, dej vědět. Nafotím ti to.
8-)
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Piper L-4 HS OK-UXE

Příspěvek od Steve » 02 dub 2012 19:25

Ahoj.
Tak jsem se dnes kolegy zeptal na toho Pipera, když už se v jiném hrabeme :D
- Je to verze "H", jak jsem psal. "HS" neexistuje, a není možné si svévolně přiřadit či upravit název.
- Dokonce má k tomu okopírovaný manuál
- Barva je obyčejná stříbřenka s příměsí modré barvy, tehdy se tak dělala "falešná metalíza".
0

Odpovědět