AVIA BH-1

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Graham Banham
Reakce: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 25 lis 2011 08:47
Bydliště: Great Yarmouth, UK

AVIA BH-1

Příspěvek od Graham Banham » 22 srp 2012 19:54

Hello,

Does anyone have a good quality high resolution 3-view drawing of this aircraft that they could email?

Many thanks

Graham
minimakety BH_1.jpg
minimakety BH_1.jpg (113.08 KiB) Zobrazeno 5544 x
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 715
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od Jiří Doležel » 22 srp 2012 21:57

Hello Graham,
I found only at 600x675 on the link below, perhaps it will be sufficient..

Jiří

http://images.rcuniverse.com/forum/upfi ... o38837.jpg
0

Graham Banham
Reakce: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 25 lis 2011 08:47
Bydliště: Great Yarmouth, UK

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od Graham Banham » 22 srp 2012 22:31

Hi Jura,

Thanks for looking. I found this one online too: i'm hoping someone has a higher resolution drawing which i can enlarge without losing the detail

Best regards

Graham
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od Pavel Stráník » 22 srp 2012 23:08

Hi Graham

the photo you attached is the replica with little changed nose of fuselage and different motor, of course. The original plane went through using of different engines and also different shape of nose. I scanned some drawings in high resolution, I hope it would be sufficient

Replica (34MB ): http://felda.minimakety.cz/foto/BH-1_replika.TIF
Daimler engine 1 (11MB): http://felda.minimakety.cz/foto/BH-1_Daimler_1.TIF
Daimler engine 2 (11MB): http://felda.minimakety.cz/foto/BH-1_Daimler_2.TIF
0

amejtsky
Reakce: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 08 úno 2010 18:41
Bydliště: Praha

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od amejtsky » 22 srp 2012 23:10

Hi Graham,
this plane is new replica from Marcel Sezemský avia-bh-1@volny.cz
Try to contact him for details, he must have documentation for it. Visit also his web http://avia.vyrobce.cz/doc/2index.htm and look into "Technická data" section for original drawings. Good luck!
0

Graham Banham
Reakce: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 25 lis 2011 08:47
Bydliště: Great Yarmouth, UK

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od Graham Banham » 23 srp 2012 07:32

Thank you everyone!

Felda: the drawings are perfect. It makes sense to model the replica as there are so many good photographs available.

Best regards

Graham
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od Lubomir Koutny » 23 srp 2012 08:48

Vážení kolgové minimaketáři. Doufám, že jste si pozorně prohlédli všechny tyto velmi pěkné třípohledy od poměrně známé BH-1 a také zaznamenali značné rozdíly, včetně tvaru křídla a jeho štíhlosti. Samozřejmě, že by se tam ještě mohly přidat další, třeba od samotného Beneše z jeho knihy..... Nicméně když se kruh uzavře, tak dojdete asi k závěru, že minimaketář bude stavět podle toho podkladu, který se mu nejvíce líbí a ten také předloží k bodování, ať již si o tom "Odborníci" myslí cokoliv.
Jenže, pak se může stát to, co jsme zaznamenali již před nějakými třiceti roky při sutěži peanutů v Brně. Tehdy se létalo v pionýráku v Lužánkách. Na statické části nejvíce zaujal peanut Albatros D-II Roberta Cooka z Nového Mesta nad Váhom. Nádherně precizně postavený, podle nějakého amerického výkresu, perfektní lozengová kamufláž a velmi pracný oválný průřez trupu.
A v tom je ten háček, Albatros DII, stejně jako ještě i DIII, měl ploché boky trupu a jen vrch a spodek byl zaoblený. Oválný průřez trupu po celé délce měl až D-V. Dovolil jsem si na ten fakt upozornit a navíc i na jistou pochybnost, zda na D-II patří ona lozengová kamufláž. Tehdy se do mne obořil Tonda Alfery s tím, že já sám jsem říkal, že se boduje podle podkladů, které soutěžící předloží. Měl pravdu, to jsem říkal, ale vše má své meze a zde šlo o dosti závažnou chybu již na tom americkém výkresu. Inu Robert tehdy dostal absolutně nejvyšší statické body, ale nevyhrál, můj R.V. tehdy přímo zázračně obkroužil lustr, dlouho jezdil vrtulí po stropě a pak stejně zázračně kroužil kolem lustru při sestupu a bylo z toho rekordních 139 sec.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od Hugo » 23 srp 2012 12:32

"...Inu Robert tehdy dostal absolutně nejvyšší statické body, ale nevyhrál, můj R.V. tehdy přímo zázračně..." atd. atd. Takže z toho byl holywoodský konec a dobře to dopadlo :-), M.
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od Bayeux » 23 srp 2012 13:11

:D omlouvám se za OT, ale skutečně jsem si nemyslel, že někdy v tomto životě budu chodit na něčí BLOG - a ejhle, aniž bych chtěl... :D
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od Lubomir Koutny » 23 srp 2012 16:21

Martine, musím obdivovat tvou poznámku k mému příspěvku, opravdu zajímavé... A já jsem si myslel, že jsem napsal něco o kvalitě podkladů a vlivu na hodnocení minimaket. Příště si budu muset dát větší pozor.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: AVIA BH-1

Příspěvek od Hugo » 23 srp 2012 16:55

O kvalitě podkladů a vlivu na hodnocení byla první část, nicméně mne zaujala ta narativní část Vašeho příspěvku, o tom, jak bohové povětří bdí a nespravedlnost nekompromisně trestají, tedy alespoň v tomto příběhu. Nic ve zlém :-), Martin
0

Odpovědět