Comp Air CA-7

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od Hugo » 15 zář 2014 14:10

Řezníku - Sharku, myslíš deskriptivní geometry se selským rozumem, případně s průmyslovkou, nebo s titulem? Nebo ty s brýlemi?
Chlapi to je legrace, nejvtipnější na tom všem je, že tady vůbec nejde o nějaký stíny, deskriptivu a o lichoběžníky proti obdélníkům, ale jenom o to jediné - o jasné a srozumitelné podklady. Nic víc. No nic, večer padla, naše příspěvky skončí ve stínech... jako my všichni... M.
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od shark » 15 zář 2014 14:25

Myslím úplně všechny, Martine... oni úhel náběžky dle stínu poznají, my ostatní, a zvlášť ti z humanitním vzděláním ne... :lol: :lol: :lol: :lol: A co teprve až takový geometr zjistí, že dle stínu a při selském odhadu polohy slunce na fotce se dá vypočítat nejen plocha křídla, jeho hloubka u kořene a na konci, vzepětí, ale i hmotnost pilota...

Tady je fakt sranda, sem budu chodit častěji... :lol: :lol: :lol:

Pavle, založ prosím rubriku Smetiště, tak jako na RCmanii, toto by mělo být zachováno pro dny budoucí, už jen proto, aby za nějaký ten týden nemohl ten či onen tvrdit něco zcela jiného, než tvrdí nyní...
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Comp Air CA-7

Příspěvek od Lubomir Koutny » 15 zář 2014 14:40

Honzo máš pravdu, u většiny těch tvých fotek to i podle stínu vypadá na přímkovou náběžku. Snad pouze u té předposlední mohou být jisté pochybnosti a pak hodně je to zalomení vidět u horní fotky na titulní straně Občasníku (je otázkou, zda zde nějak nemohlo dojít ke zkreslení při kopírování, ale já nejsem expert na PC a raději to nechám povolaným).
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Comp Air CA-7

Příspěvek od Lubomir Koutny » 15 zář 2014 14:55

Ještě jednou jsem se na ty fotky pořádně podíval a vidím, že křídlo má přece jen malé lomení do V, vzal jsem si pravítko a kontrloval onu čáru stínu a zdá se mi, že i druhé fotky je mírně zalomená. A hlavn, pokud má křídlo byť i velmi malé lonení (dané tenčím profilem na konci), pak každý stín pokud světlo nedopadá kolmo (svisle) na plochu křídla (a osa trupu není vodorovná), tak nutně dojde ku zkreslení, při nasvícení mírně zezadu se může až vytvořit stín s negativním šípem a naopak při nasvícení poněkud zepředu pak positivní šíp. Ale to již jsou opravdu niance, které nemíním dále rozebírat a na toto téma končím.
0

Odpovědět