Aero A-104

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Aero A-104

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 úno 2018 09:05

Zkuste NTM v Praze, pokud tam ještě působí pan Sviták, ten byl velmi ochotný a spolu jsme pak na Invalidovně objevili jinak neznámé 3-pohledy letounů firmy Aero.
On stejně jako i ing,. Krumbach potvrdili, že některé aerovácké výkresy byly ve své době pro publikování záměrně deformovány tak " aby jejich typy nemohly být kopírovány", takže pro minimakety jsou prakticky nepoužitelné....
0

rostap
Reakce: 2
Příspěvky: 18
Registrován: 10 říj 2017 20:16

Re: Aero A-104

Příspěvek od rostap » 05 úno 2018 21:32

Dobrý den, děkuji. Určitě zkusím. Dostal se mi do ruky materiál - manipulační seznam Bittnerovy sbírky. Měla by být v NTM, takže jim budu psát a požádám o možnost do materiálů nahlédnout. Podle seznamu by měli mít něco i k A-104. Tak uvidím, třeba budou i nějaké fotky nebo i výkres.
Zatím je to docela dobrá zábava a trochu detektivka. Nicméně se při pátrání setkávám s velice ochotnými a zajímavými lidmi, kteří toho o letectví a letadlech hodně ví. Co mi teď hodně chybí, tak je nějaká pěkná fotka, na které by byl vidět tvar konce křídla. Z těch fotek, co mám to vypadá, že tvar koncového oblouku byl jiný než je v té plastikové stavebnici. No uvidíme. Čas mě nijak netlačí.
0

Odpovědět