Jak mohou modeláři trénovat a soutěžit v době koronavirových restrikcí ?

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Jak mohou modeláři trénovat a soutěžit v době koronavirových restrikcí ?

Příspěvek od shark » 06 kvě 2021 17:32

A hlavně do 22.5. už Arschie na ZdraMini nebude. A nové koště vymyslí nějakou novou matematickou úlohu ohledně shromažďování, ve které bude zohledněn například vliv okolního terénu... ;)
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Jak mohou modeláři trénovat a soutěžit v době koronavirových restrikcí ?

Příspěvek od discobolos » 06 kvě 2021 23:19

To s tím sportováním 30 osob venku se bohužel týká jen sportovních aktivit mládeže do 18 let.
Ale je pravda, že co platí od 10.5., nemusí platit od 17.5.
Třeba jsem jen moc skeptický k opatřením naší vlády.
Nebudu to řešit a budu jako Jirka radši lepit :lol: .
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Jak mohou modeláři trénovat a soutěžit v době koronavirových restrikcí ?

Příspěvek od Lubomir Koutny » 08 kvě 2021 08:37

Vše záleží na lidech. vyrazili jsme na poslední lyžovačku s běžkami na Paprsek, na netu reklama o stovce km krásných strojních stop. Zpravidla parkujeme bez problémů nahoře v Petříkově. Ouha tentokrát však byla sobota a v Petříkově spousta aut a žádné místo na parkování, takže syn přes zákaz vjezdu a parkování zajel až na obvyklé místo, tam vše obsazené, ale jeden domorodec nám půjčil lopatu a sám také pomohl odházet sníh pro zaparkování našeho auta, ale jiný domorodec pobíhal kolem a fotil SPZ zaparkovaných aut. Za chvíli přijeli policajti, byli rozumní a přístupní k diskuzi, nikdo neněl roušky, natož respirátory, jak běžkaři, tak policisté. Ti říkali, že nás chápou, reklama na netu a žádné místo k parkování, že jsme dobří a sami to řešili, ale oni mají již druhé registrované udání, takže to musí řešit. Já jsem pak již jel na Paprsek, Petr jel s autem o kilometr dolů a tam náhodou objevil jedno místo na zaparkování.
Po půl roce otevřelo holičství, ceny z loňských 85 Kč zvýšili za ostříhání na 145 Kč a požadovali potvrzení ne starší 72 hodin o neinfekčnosti. Hocha se samotestem vyhodili, neměl tam datum, druhý něl potvrzení o testu z práce z pátku, ale v pondělí to bylo více jak 72 hodin, také ho vyhodili a tak to probíhalo hezky rychle, já naštěstí měl v mobilu SMS z Hygieny o positívním testu PCR a o konci karantény 5.3. napřed kroucení hlavou , nějaký telefonát a pak to ty důležité dámy uznaly. Jsem starý chlap a pamatuji rok 1948, kdy místní holič byl hrozný žvanil, pak vstoupil do KSČ a stal se důležitým tajemníkem MNV. Dejte holičům funkce a zlikvidují stát stejně jako Piráti.

A nyní můj názor na soutěž. Já jsem se soutěžnímlétáním dvacetinek skončil. Takže chci létat jen BV-1, BV-min, Schneiderův pohár a Elektrokondenzátoráky. Tedy nic, co se boduje. U těchto kategorií není žádný problém.
Z dvacetinek bodují tři dvojice, pokud je posadíte po 5m od sebe, tak každý rozumný policajt nějaké udání odmítne, bez udání je to nezajímá.
Ale pokud se pořadatel chce zcela vyhnout případným problémům a hlavně soutěž bude jednodenní, pak by celému jejímu průběhu velmi prospělo ON LINE BODOVÁNÍ. Soutěžící týden před soutěží pošlou pořadateli přihlášky s oskenovanou dokumentací a k tomu 3 fotky dvacetinky. U těch, co soutěžily před rokem, žádný problém, těch nových nebude moc, ale také se to dá zvládnout, Bodovači své výssledky pošlou 3 dny před soutěží pořadateli, ten si připraví komplet statiku a soutěž může hned po briefinku začít s létáním v době, kdy to zpravidla vůbrc nefouká.
0

Odpovědět