FLY OFF Schneiderův Pohár

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Pavel Stráník, Jiří Doležel

Pavel Stráník
Reakce: 26
Příspěvky: 1119
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: FLY OFF Schneiderův Pohár

Příspěvek od Pavel Stráník » 17 úno 2022 10:36

Starty z vody na medláneckém rybníku jsou naprosto šílená komplikace, a to nejen pro pořadatele, tak i pro soutěžící. Prostě poletování s modýlky se primárně koná na letišti a tam nikde žádná voda není. Jezdit sem tam kvůli pár letům nevidím jako smysluplné a pořádat speciální soutěž třeba na přehradě je ještě větší bláhovost, i když by to bylo hezké. Navíc by se nějak muselo zajistit dopravení utopených či do vody spadlých modelů, takže ještě nějaká RC lodička k tomu.
Dovedu si představit nějakou skládací konstrukci z novodurových trubek, do ní hodit igelit nebo plachu a nalít tam pár desítek litrů vody, jenže ta by se musela postavit někde na rovině a z takové kaluže třeba na modelářské asfaltové dráze by RC piloti byli jistě "nadšeni".
0

Lubomir Koutny
Reakce: 29
Příspěvky: 2143
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: FLY OFF Schneiderův Pohár

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 úno 2022 14:51

Pavle to co nyní píšeš má svou logiku. Takový mikrobazének 2x2m na Medlánkách by potřeboval cca 200 l vody. Takže pak nechápu proč dělat prostorové plováky, které jsou pracnější těžší a sníží letový výkon stíňáku? To jako jen na létání pro radost u vody?

Ano pamatuji Krajský přebor brněnského kraje v r. 1954 ve Vyškově. Tam také mimo jiné létaly wakefieldy starty z vody. Ano, byly tam 4 dřevěné hranoly, přes ně nějaká nepromokavá plachta a cca 5cm vody. Rozjezd modelu tam byl většinou kratší než 1m. Parádní starty předváděl Hmola z Kroměříže zvaný BREKEKE se svým Vodomilem, ten pak také vyhrál nějakou soutěž létanou na Berounce.
0

Odpovědět