OPENSCALE 2012

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 05 lis 2011 23:03

Vzhledem k předchozímu příspěvku
Vážení minimaketáři, čas pádí jako splašený kůň a blíží se mi termín, kdy budu dělat propozice OPENSCALE 2012. Zatím mám minimální reakci lidí, co by chtěli létat CO2 a elektro, podobně i těch, co by mi slíbili účast ve Schneiderově poháru. Pokud jde o to zda Banket v MIKI klubu, nebo AIRFIELD PARTY, tak se zdá, že jasně vede druhá varianta. Pak zde máme nabídku triček k 20. ročníku OPENSCALE, známe cenu a je třeba se dohodnout na motivu a provedení. V tomto smyslu kontaktuji Jirku Mertu, jako možného autora návrhu a rád bych také znal názor minimaketářského lidu. Také mi stále chybí více zájemců, aby vůbec celá akce byla rentabilní.
bych byl pro to, hodit to do nějakého přehledu nebo tabulky, ať se kadý podívá, je-li s ním počítáno, v jaké kategorii a případně další - triko + velikost a účast na Airfield párty.
Co se týká motivu na tričku - jednoznačně motiv minimakety, ať už Dvacetinky nebo CO2/elektro, případně něco v anonymní verzi. Rozhodně ne konkrétní model konkrétního člověka. Snad jedině Savoia Ivana Sedlára, ten si to zaslouží a myslím, že by nikdo nebyl proti. ;)
BV-x, Schneider a jiné pomocné/doplňkové kategorie bych do toho nemíchal, souhlasím s tím, že myšlenka i název byl pro minimakety (což sice Schneider je, ale je to výřez typů z mnoha ostatních).
A nebo anglická vosa s CO2 motorem v čumáku :D , (joke - ale byla hezká ;) ), ne, vážně - chce to minimaketu některé z těch dvou kategorií, vždyť tím to všechno začalo. ;)
Co se týká jubilea - co tak dát vědět bývalým tradičním účastníkům? Charles, Rainer, Angláni, Frantíci, Jiro, Eugen.... ;) Předpokládám, že i kdyby nepřijeli, byli by rádi, že se na ně nezapomnělo ;)
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Bayeux » 06 lis 2011 09:04

Ano, měl jsem stejný nápad - byť v mém případě konkretně k Rainerovi G., chystám se mu napsat mimo jiné o chystaném 20tém ročníku OPENSCALE a návratu "jeho" kategorie na kolbiště Medláneckého nebe...
Taky bych kluka rád viděl a zjistil, jestli nezapomněl jeho nezapomenutelné "DEME NA PIFO" :D
Rýsuje se to veeelmi slibně - jen houšť a větší kapky (a to nemyslím počasí v ony dny) ;)
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Bayeux » 29 lis 2011 22:26

Zdravím...
a/ jestli správně předpokládám termín Openscale ve dnech 26.-27.5. 2012 - pak bude zřejmě Rainer Gaggl na jiné významné akci a bohužel nedorazí. Velká škoda.
b/ :!: pro organizátora - závazně se přihlašuji i do kategorie BV-min!
Úúúplně jsem zapomněl, že jsem se do jednoho modelu zamiloval, a jelikož jsem měl velký půst od dílny, hodlám se na něm znovu naučit stavět malý model na gumu. A jelikož mám absťák, půjde to myslím rychle ;)
c/ mluvilo se tu o návrhu či možném náhledu, k čemu kdo jak na jubilejním ročníku přislíbil účast či podporu - nerealizoval to někdo? Bylo by to přehledné, přimlouvám se za tu trochu práce...

Zdraví M.Vosika
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Bv-min - Comet, CAD version

Příspěvek od Robert Pajas » 30 lis 2011 10:10

BV-min přesně a jednoduše? Zde stahněte plánek přerýsovaných Cometů společně s potisky potahu ...
http://www.parmodels.com/Plans/Comet_Stick_Models.htm
0

jozeff
Reakce: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář 2011 22:42
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od jozeff » 30 lis 2011 21:43

Cituji: Pak zde máme nabídku triček k 20. ročníku OPENSCALE, známe cenu a je třeba se dohodnout na motivu a provedení. V tomto smyslu kontaktuji Jirku Mertu, jako možného autora návrhu a rád bych také znal názor minimaketářského lidu.
Zdravím všechny a nabízím možnost zpracovat grafiku na tričko pro OPENSCALE 2012. Mám v typografii a designu mnohaletou praxi. Nechci se ale vnucovat a měnit vámi zaběhlý systém a styl reklamy a taky nijak konkurovat panu Mertovi. Ale pokud bude zájem, jsem k dispozici.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 07 pro 2011 13:52

Ta nabídka je zajímavá. Mám představu že na tričku mimo text : 20. OPENSCALE, nebo mořná lépe OPENSCALE 2012, by měla být některá z vítězných, nebo alespoň typických dvacetinek. Nevím, co je snažší a lepší, zda fotka, nebo kresba. Pokud dostanu e-mailovou adresu, pak bych poslal fotky ze kterých by se asi mělo vybírat (možná jako inspirace pro tu kresbu).
0

jozeff
Reakce: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář 2011 22:42
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od jozeff » 07 pro 2011 20:12

Pošlete mi fotky, prosím, na adresu jozef.bohm@centrum.cz. Zkusím něco vymyslet. Hezký večer všem.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 07 pro 2011 21:50

Lubomir Koutny píše:Ta nabídka je zajímavá. Mám představu že na tričku mimo text : 20. OPENSCALE, nebo mořná lépe OPENSCALE 2012, by měla být některá z vítězných, nebo alespoň typických dvacetinek. Nevím, co je snažší a lepší, zda fotka, nebo kresba. Pokud dostanu e-mailovou adresu, pak bych poslal fotky ze kterých by se asi mělo vybírat (možná jako inspirace pro tu kresbu).
Za sebe bych navrhnul:
1) Než ročník nebo jen příští rok bych navrhnul "1993-2012" a pod to "Openscale". Z toho by bylo jasné, že jde o 20 ročníků i rok pořádání. Mezi to obrázek.
2) Typická dvacetinka..... :? asi by nebylo nejlepší, aby to byla definovatelná dvacetina někoho konkrétního (když už to zřejmě asi nemůže být sifonová, ač stejně rovnoprávná maketa, třeba HM-14 od Rainera ;), HP-42 Heracles, J-7 Shinden..... )
Spíš nějaká předloha, kterou mělo víc lidí; napadá mě tvarově zajímavá předloha - Sopwith Triplane - ten měl R.Drnec, tedy jeden z těch prvních, Z.Raška (dtto), P.Kolář a další. Nebo nějaké z těch vydaných, které na soutěži nebylo - Bede BD-1 (například), Beaver.....
Každopádně maketa, je to maketářská soutěž. ;)
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 14 pro 2011 13:59

Ano, takže na tričku bude : OPENSCALE 1993-2012
dále fotka, nebo raději kresba Jak-3 nad Medláneckým letištěm. Rád bych věděl, zda ještě platí ona nabídka od profesionála na zpracování toho motivu na triko, nebo zda musím požádat Jirku Mertu...
Také hned po novém roce připravíme tabulku s jmény, počty a velikostí objednávek, doufám, že se dostaneme na číslo přes 40, což je minimum pro rentabilní výrobu.
0
Naposledy upravil(a) Lubomir Koutny dne 15 pro 2011 08:40, celkem upraveno 1 x.

jozeff
Reakce: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář 2011 22:42
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od jozeff » 14 pro 2011 22:37

Ano, nabídka stále platí. Pošlete mi, prosím, pane Koutný, na mail jozef.bohm@centrum.cz fotografie Jak-3 - čím více, tím lépe. Vyberu tu nejlepší jako předlohu na zpracování.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 14 pro 2011 22:43

Dalším typem by mohl být Arsenal VG-39, 36, nebo 32 bylo jich postaveno a létáno hodně , co tahle tetová malůvka
Přílohy
vg33.jpg
vg33.jpg (28.35 KiB) Zobrazeno 6677 x
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 14 pro 2011 23:29

Lubomir Koutny píše:Ano, takže na tričku bude : OPENSCALE 1993-2012
dále fotka, nebo raději kresba Jak-3 nad Medláneckým letištěm. Rád bych věděl, zda ještě platí ona nabídka od profesionála na zpracování toho motivu na triko, nebo zda musím požádat Jirku Mertu...
Také hned po novém roce připravíme tabulku s jmény, počty a velikostí objednývek, doufám, že se dostaneme na číslo přes 40, což je minimum pro rentabilní výrobu.
Jak 3 na Medlánkách-a.jpg
Jak 3 na Medlánkách-a.jpg (64 KiB) Zobrazeno 6673 x
0

Odpovědět