OPENSCALE 2012

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Honza Drážek » 29 pro 2011 15:07

Steve, dovolím si reagovat, ale jen k věci, není to nic osobního, poněvadž se ještě osobně neznáme (to se změní :D ) a navíc Tě mám platonicky rád, už jen pro Tvou aktivitu zde a snahu rozdmýchávat někdy komírající plamínek zde na fóru.

Já ač naprostý cucák v tomto směru, musím souhlasit s těmi, co Ti vyvrací Tvoje argumenty, kterýmiž se ospravedlňuješ od gumy, možná máš i důvody jiné, zatím nevyřčené.
Vše, co jsem letos postavil, jsem létal na gumu z modelářské prodejny Vaňouch v Praze, v ceně 8Kč / metr. Ani mi nebyli schopni říci, co to je za gumu. ;)
Jak píše pan Koutný (Možná mě špehuje :lol: ), přesně tak to dělám. Nasadím na kliku a točím a točím. Přibližný odhad ti to dá, bez debaty.
600 otáček ani 1200 otáček nemůžeme brát jako dogma, dobrá guma snese více, idiotovi praskne i při 300 otáčkách. ( to myslím sebe. V hale se Saimanem létám jen 500 až 600 ot. a o víkendu jsem opravoval kompletně roztrhaný trup z listopadu, asi kromě dvou polí K.O. ....já ten svazek totiž nekontroloval a spokojen létal pořád a pořád, až to prasklo) -Moje chyba. Svazky mi za celý rok praskly tak do 10 případů, létal jsem dost, i sám venku....Guma nemůže být argument, proč gumáky nestavět.

Zdá se mi, že na to jdeš moc vědecky. Chtělo by to spíše něco jednoduchého postavit a nedabatovat. Jedině tak v tom vidím oživování. Když to tak udělá každý, , komu se z nějakého důvodu nechce nebo nemůže, je to najednou mnoho dalších - nových- modelů, které to všem ostatním oživí. Je jedno, co to bude, hlavně že to bude. Je to na to čas...a všichni budou čubrnět.

Vezmi to z druhé strany. Já nemám nic na CO2 ani elektro, ale něco dovezu určitě, aby nás bylo dost. Chci , abychom to tam létali, protože je důvodem přesně to, co jsi sám napsal. Rozmanitost a počet lidí.

Přátelsky zdravím, Honza.
0
Naposledy upravil(a) Honza Drážek dne 29 pro 2011 15:12, celkem upraveno 2 x.

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 pro 2011 15:11

Zkus to a neplácej zde blbosti kterým se dnes smějí i kluci z mého kroužku...

Někdo to bere jako plácání blbostí, někdo to možná pochopí, že je to můj názor ;)
Ne každý je expert na gumu a prostě mi to nesedí, Je těžké pochopit, že bych si to létání neužil? Proč se trápit s gumou, když je to - pro mě - snadnější s motorem?
No a ať to zkusím - samozřejmě, na čem jsem asi vyrůstal? Na gumácích, stavebnicích a Dvacetinkách ;) , takže i když možná plácám blbosti, přece jen nemluvím o něčem, co jsem nezkusil, OK?

Pokud bude čas, klidně ulepím Dvacku, no problem. Ale až druhoplánově. Proč dělat něco, co mi úplně nesedí a nedělat to, na co se těším? Modelařím pro radost a ne proto, že musím ;)
Mám tady několik rozestavěných volňasů, nachystanýchna elektro a RC elektro. Mám to nechat ležet i když se na to těším?
Chlapi, mějte rozum ;)
to Hugo: No a to šušnění, to je na tom to kouzelný, ne? Neříkej, že to neznáš... M.
Ano, znám ;) a mám to rád. Jen nechci, abych měl model s životností 8 minut, jak píše Felda .....
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 pro 2011 15:19

to Datsun240Z
V pohodě, klidně mi napiš svůj názor, budu rád. ;)
Je to jako bych já Luboše nutil do toho, aby létal elektry nebo sifony. A argumentům proč ne bych říkal plácání blbostí, kterým se smějí malí kluci.
Prostě každý si létá to, co mu vyhovuje a mě prostě Dvacetiny vyhovují méně než sifony a elektro. To je snad jasné z textu, ne?
Jednoduše - prostě nechci aby kategorie sifonů a elekter odumřela. Myslím, že si to nezaslouží a má nedoceněné možnosti. ;)
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 29 pro 2011 15:25

Steve, nediv se, že na tebe lidi takto reagují, když napíšeš, že nestavíš dvacetiny proto, že se bojíš, že Ti praskne guma, tak to je opravdu úsměvná argumentace :lol:. Tos měl napsat rovnou, že Tě to nebaví, teď už je to jasný.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 pro 2011 15:44

Steve, nediv se, že na tebe lidi takto reagují, když napíšeš, že nestavíš dvacetiny proto, že se bojíš, že Ti praskne guma, tak to je opravdu úsměvná argumentace . Tos měl napsat rovnou, že Tě to nebaví, teď už je to jasný.

Špatně jsi to, evidentně, pochopil. Je to přesně naopak ;)
Právěže je stavím rád a nesedí mi manipulace s gumou, tak je stavím (většinou i v trošku jiném měřítku) s jiným pohonem.
CO2 byla už od počátku varianta jiného pohonu Dvacetinky ;)
Spousta maket je dělána jako obě varianty. SE-5a, Helio Courier, Ranquel....to jen tak namátkou, co jsem si vzpomněl na plánky Modelář.
Stavba zůstává stejná, jen pohon je jiný.
Kdyby mě to nebavilo, budu stavět F3A ;) nebo spíš kupovat.
Místo toho tady mám aktuálně ve stavbě volného trojplocha , rozpětí cca 700mm, RC dvouplocha 800mm, nějaké další dlouhodobě rozdělané 500-700mm a pod. ;)
Nemyslím si, že mě to nebaví ;)
0

Gregovský
Reakce: 0
Příspěvky: 610
Registrován: 07 úno 2010 18:03
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Gregovský » 29 pro 2011 15:48

Moc nechápu tuto Steva debatu ,jako by na mě dýchla vánoční deprese unaveného modeláře dumajícím nad sebou.Stím ti asi tady nepomůžeme.Létám CO2 i gumu,pokud to nechtělo létat na gumu dal jsem CO2 ,na motor jsem vždy urval vše a to je možná to proč někdo dává přednost jen motorákům,chce jistotu ,že to poletí.Guma je guma a komu nesedí necht nestraší ostatní svýma předtuchama(třeba nováčky),nevšiml jsem si,že by tu někdo někoho do něčeho tlačil.Létej sčím chceš a lidi budou rádi,že to pořád ještě děláš a máš co ukázat :-)
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 29 pro 2011 15:57

Steve, tak nevím o co Ti v této debatě jde. Nemohu se zbavit dojmu, že se chceš jen vykecat. Radši sem místo řečí dej fotku nějakého ze Tvých přehojných modelů, bude to užitečnější a asi i lepší reklama pro CO2, než toto. M.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 pro 2011 16:02

;)
To není vánoční deprese ;)
O to, aby "nezhasla" kategorie CO2/elektro se tady snažím už nejmíň dva roky a stále slyším, že to nemá budoucnost.
A místo toho tady čtu, že mám postavit Dvacku ....
Když napíšu, proč se raději držím toho, co mi víc sedí, tak je zle.....Taky nenutím Dvacetinkáře stavět sifony. Já jsem vyzkoušel obojí ;)
S tím výkonem sifonu oproti Dvacetině....pokud nechceš dlouhý let a nebo létáš v hale, je to OK, ale venku, když to potřebuješ urvat ze stolu a dostat nahoru, je výkon na úkor času, nádrž není bezedná ;) a model je těžší než Dvacka, která má větší krouťák ;)
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 pro 2011 16:05

Steve, tak nevím o co Ti v této debatě jde. Nemohu se zbavit dojmu, že se chceš jen vykecat.

O to, aby sifony a elektry dostaly šanci. Aby je někdo předem neodepisoval ;)
ad fotky: Co konkrétně tě zajímá? Sifony, RC, elektry? Klidně, ale do jiného vlákna ;)
0

Gregovský
Reakce: 0
Příspěvky: 610
Registrován: 07 úno 2010 18:03
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Gregovský » 29 pro 2011 16:14

A kde že to zhaslo CO2? Kolem mě CO2 žije pořád stejně,s klukama děláme gumáky i CO2,motorů je pořád dost a zájem jako dříve.Možná jen žiješ na špatné planetě kde je potřeba za CO2 bojovat :-)
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 29 pro 2011 16:15

Steve, nemohu uvěřit, že si z nás neděláš srandu.
V opačném případě: Slyš bojovníku za práva elekter a sifonu, vím o místě, kde by Tě v klidu a s pochopením vyslechli... M.
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od shark » 29 pro 2011 16:18

BV – min – makety s gumovým pohonem nebo CO2 podle plánu vydaného do konce roku 1954 a je možno model poháněný CO2 změnit na gumový pohon nebo obráceně
1. plošné zatížení bez omezení
2. model je možno zvětšit nebo zmenšit, je ovšem nutné zachovat profily nosných ploch podle plánu
3. vrtule maximální velikost 40% rozpětí, nesklopná
4. vzpěry a podvozek zachovat dle plánu, tyto části je možno zhotovit odnímací, model však musí lety absolvovat s podvozkem a vzpěrami
5. při splnění podmínek kategorie BV-1 nebo BV-2 může létat i tyto kategorie
6. platí pro pohon CO2: nádrž lze plnit ze standardních i větších bombiček. Je zakázáno podchlazování nádrže,plnění kapalným CO2,na požádání je soutěžící povinen před naplněním prokázat protočením motoru, že je nádrž prázdná.
3.3 VZLETY – Modely gumovým pohonem nebo CO2 vzlétají z ruky. Model vypouští soutěžící. V případě zdravotního omezení může pořadatel povolit výjimku a model může vypustit pomocník.
3.4 TRVÁNÍ LETU – 60sec.

Já se taky snažím, Steve :lol: :lol: Takže postav historika, dej tam CO2, což je, jak víme, historický pohon a přijeď na soutěž, či spíše setkání SAMu-78
0

Odpovědět