OPENSCALE 2012

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 pro 2011 16:21

Nesmíš být zavřený jen v hale ;)
Poslední venkovní soutěž se létá jen na Trnávce, jinak na Openscale byla poslední v r. 2005 a ten den vyhlášeno zrušení dalšího ročníku pro malý zájem.
Tohle Openscale bude mít pár zájemců snad jen proto, že se o tom bavíme a snad v rámci jubilea. Posledních šest ročníků tato kategorie nebyla na programu.
Na jiných soutěžích se nelétá, Drnec je vyloženě Dvacetinková záležitost (ale už od počátku, R.Drnec nic jiného pochopitelně nelétal).
Bohužel Rakovník je snad čestnou vyjímkou, bohužel však pro nás dost daleko, ale hlavně (alespoň co vím) ne úplně vhodném termínu - ale v hlavní sezónu to jinak nejde, bohužel. Rád bych se tam podíval. ;)
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 pro 2011 16:23

to shark:
Na historiky mám Spearhead senior na čtyřstovku. Zvažuju, jestli nejít do nové kategorie (mám na mysli hmotnost 150g...)
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 pro 2011 16:26

Hugo píše:Steve, nemohu uvěřit, že si z nás neděláš srandu.
V opačném případě: Slyš bojovníku za práva elekter a sifonu, vím o místě, kde by Tě v klidu a s pochopením vyslechli... M.
Myslel jsem, že se budeme rozumně bavit.
Taková reakce je snad pod tvoji úroveň, ne?

OK, chlapi. Jestli Vás uráží, že mám jiný názor a že chci stavět to, co mě baví, tak se omlouvám za příspěvky. ;)
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od discobolos » 29 pro 2011 16:34

Radku, kde se dá koupit motor na CO2?
Psal jsem Gašparínovi (v červenci), slíbil, že snad příští měsíc, ale je to půl roku a nic. Asi jsem chtěl špatný typ, ale vycházím z tvého plánku, kde píšeš GM 63. Michal mi říkal, že na něj čeká dva roky ... :(
Modelu bych možná někde sehnal, ale mám s ní špatnou zkušenost (ale možná jsem to s ní jen neuměl) :cry: .
D
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 29 pro 2011 16:40

Steve, jsem argumentačně v koncích, kdybych měl šle, pak si je demonstrativně uříznu (viz Jára Cimrman, přednáška Dr. Smoljaka o koncepci solipsismu).
Na posledních cca 4-5-ti ročnících Openscale a Drncovi, co jsem byl, jsem nezaznamenal jedinou zmínku o tom, že CO2 je zakázaná, že ji nikdo nechce, atd. Nikdy jsem Tě tam s žádným, ani s CO2, modelem neviděl. Ty sám jsi zde na fóru mluvil několikrát o tom, že soutěžit nepotřebuješ, že chceš létat. Nikdo Ti nebrání přijet a zalétat si i na Openscale, to tady taky bylo řečeno... Podle mě hledáš nepřítele na nesprávném místě, fakt Ti nikdo v ničem nebrání, dokonce Ti nikdo nebrání ani v tom nestavět dvacetinky na gumu. Asi jsem nechápavý..., až vyrostu, třeba mi to dojde. M.
0

Gregovský
Reakce: 0
Příspěvky: 610
Registrován: 07 úno 2010 18:03
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Gregovský » 29 pro 2011 16:43

Třeba na aukru,kupoval jsem tam už tři různé CO2,nebo se poptej kluků,nějáké mam i od Michala.
0

krucoun
Reakce: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2010 14:52
Bydliště: Libochovice

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od krucoun » 29 pro 2011 16:47

Zdravím všechny,
nedá mi to a musím se také zapojit do diskuse :D Sice jsem minimaketářem jen z leknutí, ale sem tam něco ulepím a když to hned nezmačkám při zalétávání, většinou s tím pak létám nějaký ten rok. Důkazem je letité TA-GO, které má za sebou mnoho letů a mnohdy je točené na otáčky blížíce se skoro 100% zjištěného maxima. To že guma praskne, se při dotáčení trošku bojí snad každý a proto jsem si ulepil Kuňkadlo a dal do něho G10 motor od Štefana G. Právě pro pocit klidu a dlohověkosti éra. Omyl!!!! Při setkání na Kladně, cca měsíc po dokončení modelu jsem, jsem šáhnul po bombičce, která byla stará a měla v sobě rez. kdo to jednou poznal,ví, co to udělá s motorem i modelem. V tu chvíli jsem si říkal, že já blbec jsem si neudělal Kuňkadlo na gumu! Manipulace, čištění motoru, nádrže, kuchání všeho ven, no hrůza.
Gumu si natočím podle důležitosti letu, při plném točení ji točím trubce a je to, téměř žádné riziko a ve všem jednoduchost. Co se mastnoty týče, tak protáhnu svazek mezi prsty, jen aby se lesknul a na trupu není nic.
Psal jsem jen moji zkušenost, takže mě neukamenujte prosím.
Ondra
PS : A to jsem pominul lapálie s motorem v chladné hale :cry:
0

Gregovský
Reakce: 0
Příspěvky: 610
Registrován: 07 úno 2010 18:03
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Gregovský » 29 pro 2011 16:48

Hele Steve,domluv se s Pavlem a rozjed zde nerozjetou sekci volné CO2 ,stan se jejím opatrovatelem a možná se budeš podivovat nad tím jak CO2 žije.Určitě můžeš počítat s mojí i kluků podporou.A stačí tak málo :-)
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 29 pro 2011 16:50

CO2 motory se dají sehnat na Aukru, Modelu tam seženeš hned, Štefanovy motory se tam občas vyskytnou taky. Když si napíšeš na forum http://www.smallflyingartsforum.com/YaBB.pl, tak určitě nějaký získáš. Na Interscale jasem viděl prodejní stánek se Štefanovými motory, nějaký němec jich tam měl cca 20, různé kubatury... U Reicharda jsem viděl novou G120, zkoušel jsi dát inzerát? ... Ty motory prostě jsou, ale dá to samozřejmě trochu shánění. M.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 pro 2011 17:01

Na posledních cca 4-5-ti ročnících Openscale a Drncovi, co jsem byl, jsem nezaznamenal jedinou zmínku o tom, že CO2 je zakázaná, že ji nikdo nechce, atd. Nikdy jsem Tě tam s žádným, ani s CO2, modelem neviděl. Ty sám jsi zde na fóru mluvil několikrát o tom, že soutěžit nepotřebuješ, že chceš létat. Nikdo Ti nebrání přijet a zalétat si i na Openscale, to tady taky bylo řečeno

Kategorie není zakázaná, jen se v ní nesoutěží ;) Kdybys jezdil i na dřívější ročníky, postřehl bys to ;)
Zalétal bych si, ale hlavně pokecal s bývalými spolubojovníky. Jenže ti, právě proto, že už se nesoutěží, prakticky nejezdí, nemají proč.
Na Openscale jezdím od začátku.
Do roku 2005 jsem se sifony létal pravidelně a i s více modely.
Další dva roky jsem tam jezdil s modely v kufru, kdyby snad....
Občas jsem si s nimi i zalétal, jen tak.
Letos jsem nebyl, loni jsi mě mohl vidět s Čihákem. Před tím s Fly Baby a Savoiou S-51. Samozřejmě navečer, nebudu se soutěžícím motat v prostoru a raději jsem fotil když bylo co, a povídal si. Nakonec - polovina fotek je mých.
Zalétat jen tak si můžu kdykoliv. Rád jsem si povídal, o soutěžení nešlo.
Na Trnávce létám pravidelně, najdeš mě na fotkách. Jenže tam zase nejezdíš ty. Škoda, bylo by nás víc. Je to naprosto pohodová akce s neuvěřitelným počasím (jak jen to organizátoři dělají?) a Dušan tomu věnuje hodně úsilí, což je nadstandart pro pár soutěžících.
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od shark » 29 pro 2011 17:07

4 ks GM-120
1ks GMW-73
1ks G-24
1ks G-10
1ks G-6
2ks Modela, novější s červenou klikovkou a třemi výfuky, ty starší neberu.

Tyhle motory jsem za poslední dva roky koupil na Aukru nebo modelbazaru, vše úplně nové a v perfektním stavu, nebo nefunkční, kdy jedinou vadou byla vypadlá kulička z hlavy.
Pochopitelně vše za velmi dobré ceny, jako správný Juutalainen* :lol: :lol: :lol:



*viz finsko-český slovník
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 29 pro 2011 17:31

Připojuji se k Radkovu návrhu - možná bys Steve mohl založit zde na fóru sekci CO2/elektro makety a moderovat to. Je hodně lidí, co k tomu mají co říct, určitě by byly i fotky modelů, je jich mezi lidma spousta. No a v neposlední řadě by sis taky mohl vzít na starost koordinaci soutěže CO2 maket na Openscale. Pro tuto kategorii bys tímto mohl udělat hodně. Já Tě podpořím a ostatní určitě taky. M.
0

Odpovědět