OPENSCALE 2012

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 24 říj 2011 19:41

Ano existuje spousta krásných fotek i z minimaketářského dávnověku. K příležitosti 40. výročí minimaket jsem byl Ivanem Šimoníkem vyzván, abych sepsal historii této kategorie. Půl roku jsem shromažďoval podklady a sepisoval jednotlivé kapitoly. Pak jsme s Pavlem Stráníkem skenovali cca 250 nejlepších fotek. První část jsme mohli shlédnout na našich stránkách s tím, že další tam bude následovat, já jsem již to dlaší zatím ještě neviděl, možná to jen neumím najít, spíše však to tam dosud není !
Větší část oněch fotek má Pavel na CD, byly promítány před rokem při banketu v MIKI klubu a vzbudily velký zájem u Klokanů a Anglánů, takže pokud Pražáci po sobotním odpoledni na OPENSCALE 2012 zase neujedou domů, tak mají šanci vše hezky vidět v sobotu večer, kde to bude opět promítáno ve stanu na letišti při Airfield Párty.
Pokud jde o typově tématicky zaměřené soutěže minimaket, pak starší jistě rádi vzpomínají na nádherných 10 ročníků Trnavské 1. světové, nebo na soutěže letadel Zlín ve Frenštátě, případně československých a sovětských typů v Ostravě.
Doufám, že příští ročník Schneiderova poháru bude mít větší počet typů, u mne v kroužku se staví dvacetinka REP hydro 1913 a možná přibude i další typ, Martinovi Hukovi se líbí Sopwith RAINBOW, ano je to parádní typ! Před časem byl velký zájem o Borel Chemet hydro 1913 a s tímto mohou soutěžit jak dvacetikáři, tak i oříškáři (podobně jako i s jinými typy), docela rád bych tam viděl hezké oříšky Macchi M.67 a Borel, které létaly na Kladně, stejně jako Cinertova Blériota a Sedlárova Sopwith Tabloida.
Soutěže hydroplánů startujících z vody si pamatuji dvě, jednu, tu větši v Předklášteří a další na přehradě. V obou případech to byla hezká psina, někdy se letadla měnila v ponorky...
0
Naposledy upravil(a) Lubomir Koutny dne 26 říj 2011 08:50, celkem upraveno 1 x.

JardaF
Reakce: 2
Příspěvky: 67
Registrován: 27 čer 2011 14:04
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od JardaF » 24 říj 2011 21:35

Podle mě má smysl to dávat postupně na web - to CD s tvrdým dodacím termínem může být pro hobby trošku brutální. A pokud CD, dá se udělat offline verze stránek s fotografiemi.
L. Koutný: Fotky jsou na webu? Myslíte na minimakety.cz?
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od discobolos » 24 říj 2011 22:41

No, fotky od Luboše sice na webu jsou, ale nejsou vidět, protože Felda je tam má "zašité" ;) .
Čistě náhodou jsem se tam dostal, když se diskutovalo o proměnném stoupání vrtule a zatahovacím podvozku. Dokonce mám pocit, že tam postupně přibývají :) .
Bohužel pro ostatní to nemohu zveřejnit, neb to Felda nemá hotové :( .
Každopádně když chci rozjímat, vžycky se tam koukám, co už všechno bylo postaveno :roll: :roll: :roll: .
D
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od discobolos » 24 říj 2011 22:45

Práce s tím je opravdu dost. osobně jsem si to vyzkoušel, když jsem plodil tři verze reportáže o letošní Trnávce, plus foto kompilaci pro hlavního sponzora.
Nicméně i já se nabízím s pomocnou rukou (tedy pokud o to bude zájem). Už se pomalu dostávám do stádia, kdy si radši prohlížím, než sám něco tvořím.
D
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 26 říj 2011 09:07

Myšlenka, že by fotoarchiv byl na webu, není špatná. Určitě by to bylo pro širší veřejnost, než DVD/CD. Jaký je horizont možného zveřejnění, pokud k němu vůbec dojde? At se máme na co těšit :-). M.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 03 lis 2011 11:30

Vážení minimaketáři, čas pádí jako splašený kůň a blíží se mi termín, kdy budu dělat propozice OPENSCALE 2012. Zatím mám minimální reakci lidí, co by chtěli létat CO2 a elektro, podobně i těch, co by mi slíbili účast ve Schneiderově poháru. Pokud jde o to zda Banket v MIKI klubu, nebo AIRFIELD PARTY, tak se zdá, že jasně vede druhá varianta. Pak zde máme nabídku triček k 20. ročníku OPENSCALE, známe cenu a je třeba se dohodnout na motivu a provedení. V tomto smyslu kontaktuji Jirku Mertu, jako možného autora návrhu a rád bych také znal názor minimaketářského lidu. Také mi stále chybí více zájemců, aby vůbec celá akce byla rentabilní.
Jirko,
copak dělá Tvůj Stalion, již byl ve vzduchu. Tento týden bylo pár parádních dnů, já jsem byl na Medlánkách v neděli - naprostá paráda, podobně v úterý, krásné polétání a éro po dvou minutách přikistávalo u nohy. Možná, že se občas podíváš také na ty naše minimaketářské stránky a je tam výzva k vyjádření se k organizaci OPENSCALE 2012. Jednak ke kategoriím (někteří hoši by zase rádi zařadili M-CO2 + elektro, já bych moc rád, aby bylo více ér ve Schneiderově poháru atd), hlavně však je diskuze, zda banket v sobotu večer opět v MIKI klubu, nebo raději AIRFIELD PARTY ve velkém stanu přímo na letišti, zdá se, že až na Sedlárovu rodinu dávají hoši přednost druhé variantě.
A pak je zde nabídka Adama Jakeše k 20. ročníku OPENSCALE udělat trička on by zajistil kvalitní výrobu, každý by si objednal velikost, co potřebuje,při cca 40 ks by cena byla asi 400 Kč, ale polovinu by zaplatil sponzor, takže pro zájemce by to bylo za 200 Kč, což je slušné. Nyní je problém, co na tom tričku má být. Já si myslím, že především nápis 20. OPENSCALE a pak některá z dvacetinek,co vyhrála některý ročník, takže se nabízí výběr P-51J, Mig-DIS, Mig-224, Hodk, P-39, P-63, nebo se vybodnout na vítěze a dát tam něco co bude vhodnější. Další otázkou je, zda to má být fotka, nebo raději stylizovaná kresba. A jsme u jádra problému: Byl by jsi ochotný takovou kresbu udělat ? Tentokrát bychom si pohlídali, aby jsi to jedno triko opravdu dostal jako autor. Co Ty na to ? Další otázkou je, zda by na zádech neměl být nějaký old-timer třeba oblíbený a úspěšný Disperato.
Těším se na Tvůj kvalifikovaný názor Luboš

P.S. Potěšil by mne i názor z pléna !
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od discobolos » 03 lis 2011 12:55

I já se tedy připojuji:
1. Mám zájem o 1ks trička, velikosti M (snad do příštího roku moc nepřiberu)
2. Kategorie CO2/elektro se zúčastním (snad to stihnu postavit)
3. Kategorie Schneider cup se zúčastním (snad toho Tabloida skompletuju)
4. Kategorie oldtimerů BV-min cup se nezúčastním
5. Jsem pro posezení přímo na Medlánkách (i já jsem řidič))
Dušan
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Vyvel » 04 lis 2011 08:03

I já se připojuji.
1. Trička - 1ks XL pro mě, 1ks XXL pro mého otce - u pár ročníků pomáhal jako pomocník a časoměřič, a 1ks S pro syna
2. Schneiderova poháru se s největší pravděpodobností nezúčastním. REP je poškozen natolik, že se mi nechce do jeho opravy a vzhledem k časovým možnostem dávám přednost postavení nějaké univerzálnější dvacetinky.
3. Kde se bude konat banket je mi celkem jedno - jakožto dojíždějící nebrňák budu muset řídít tak či tak. Možná z MIKI bych teoreticky líp mohl chytit nějaký poslední noční autobus.
4. CO2 ani elektro stavět neplánuji

Tož za mě a rodinu asi tolik

Pavel
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Bayeux » 04 lis 2011 09:31

Tak tedy i já připojím své vyjádření (možná v poházeném pořadí, ale snad komplet):

a/ rozhodně se připojím ke kategorii M CO2/el., sdílím pocit nutnosti tuto kategorii na Openscale vrátit, když už jsem s ní na této akci začínal
b/ kategorii Schneiderův pohár svou účastí nepodpořím - model pro tuto kategorii nemám - a ani výhledově v plánu
c/ kategorii BV-min bych rád podpořil a láká mne, ale po modelu jsem se ještě nepoohlížel - ale vím, že je spousta krasavců... Pokud by chyběl jeden člověk do počtu - vezmu na sebe ten rozhodný článek a model ulepím - tolik snad jasné (byť trochu alibistické) stanovisko
d/ jsem pro party přímo na Medlánkách - byť nic není nemožné (pamatuji pěšky z Medlánek na Santon, večeře při svíčkách bez proudu a v noci v bouřce zpátky na ubytovnu)
e/ triko památeční velmi rááád a závazně objednávám, velikost moc XL (vzhledem k mé maličkosti to největší co je možné, na X nešetřme :o)
K triku jen můj osobní názor: motiv - rozhodně 20.ročník Openscale, místo fotky stylizovaná kresba minimakety by byla fajn, možná i nějakého kostrouna, třebas karikaturního ražení, něco připomínajíc a přitom nic konkretního.
Myslím, že ti co mne znají mě nemůžou nařknout k averzi vůči oldtimerům (sám jsem v SAM78) - ale tak nějak mám pocit, že Openscale byla od počátku ryze minimaketářskou akcí - a tak je zapsána v očích mnoha i minimakety nelétajících, a tak tudíž triko by mělo zůstat v tomto duchu a nekombinovat ho s oldtimer motivem, byť za cenu, že triko bude jen jednostranně potištěné.
Mno nebo se na druhou stranu může vlepit odkaz na tyto webovky a toto forum, ne? Byť nevím, jak je to s vlastnictvím a reklamou - kam jinam odkázat přihlížející a zájemce, než sem?
Ovšem - aby bylo jasné - ať dopadne vox populi jakkoliv - na věci to nic nemění a triko závazně objednávám.

S pozdravem všem Michael Vosika
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Honza Drážek » 04 lis 2011 13:31

Dobrý den.
Je to ještě daleko a u mě je spoustu nejasností ohledně dopravy (auto/autobus), jestli sám (s klukama / s někým z nich nebo oni se mnou) a taky zdraví či počasí, ale rád bych dorazil.
1) Tričko bych na památku rád, velikost XXL
2) Kategorie CO2/elektro se klidně zúčastním, jen to musím nastudovat, co se po mě vlastně bude chtít :shock: ....mám ale v šuplíku pěkný tříválec od Štefana, tak by na to něco šlo namontírovat :)
3) kategorie Schneider cup se nezúčastním.
4) kategorie oldtimerů BV-min cup se nezúčastním
5) Rád bych po soutěži zůstal taktéž na letišti,jako většina se stejnými důvody.

Zdraví Honza Drážek
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 04 lis 2011 13:51

Openscale 2012 a moje účast.
1) Tričko: NE
2) Kategorie CO2/elektro: ANO
3) kategorie Schneider cup: zatím počítám se složitějším dvouplošníkem, ale pokud nezbydou síly a čas, tak ulepím jednoplošníka. Každopádně ANO
4) kategorie oldtimerů BV-min cup: NE (pokud tam patří i Marabu, tak ANO)
5) Po soutěži jsem pro letišťní mechechce.
Martin
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 lis 2011 10:11

Kamarádi jsem rád, že se ledy trochu pohnuly a ozvalo se vás více. Ano ke konci tohoto roku musím udělat finální podobu propozic jak v české, tak hlavně v anglické verzi a s předstihem rozeslat. Doufám, že bude větší účastst cizinců, Klokani to slíbili, s němi asi také nějací Angličané, Maltz z Izraele a další uvidíme, snad i Bernard z USA. Ano dnes je již jasné, že bude AIRFIELD PARTY ve velkém stanu na letišti (u šéfa restaurace U Křivé vrtule to již máme zajištěné). Zbývá ještě to nejdůležitější, domluvit se Svatým Petrem hezké počasí ! Pro Schneidrův pohár se znažím zainteresovat i bažanty z kroužku, jeden již staví dvacetinku REP hydro 1913, jen nevím jak mu vysvětlit, že hned jak bude éro hotové s ním nemůže na Medlánky a musí počkat až tam bude vyšší tráva, aby neurazil vzpěry plovákůü...Další hoch by měl mít Blériot XXI hydro 1912, je to moc zajímavý typ a aby to nezprasil, tak mu dělám stavebnici a v kroužku budu jako stavební dozor, snad konečně oživíme do letové formy Borela od Honzíka Sekery. Je zde příslib Sopwith Schneider a snad i Sopwith RAINBOW, což je opravdu nádherný typ a velmi létavý ! Enrique asi přijede s jeho fantastickým Borelem, kterého můžete vidět na našich stránkách. Ten, kdo má zájem o éro i do drsnějších klimatických podmínek, ten by si měl postavit plovákového Bernarda 120, je to krásný typ, kompaktní, stabilní a bude hezky létat,systém vzpěr plováků je opravdu festovní a při tom elegantní.
0

Odpovědět