Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Pavel Stráník » 19 led 2012 10:42

Zmínka o létání na nádraží v Kr.Poli ve mně evokuje silně smíšené pocity. To je prostředí které může vyhovovat snad jen úplnému masochistovi. To se dalo skousnout v dávné minulosti, dnes už jsme snad o kousek dál.
Je jasné že v otázce haly se jedná o velmi jednoduchou matematiku, a to jak z hlediska pořadatele tak účastníka. Když si udělám do mapy tečky v místě bydlišť potencionálních haloletců, celkem logicky mi vyjde že ideální hala bude někde v okolí Prahy, na Zlínsku či na Ostravsku by byla asi nezajímavá i kdyby byla zadarmo. Při dnešních cenách za dopravu mi vychází cesta Brno-Kladno a zpět na bezmála 1600,- a pět hodin jízdy, k tomu startovné a na konci cesty jen čtyři hodiny pobytu v hale - to nedokáže vyvážit ani příjemný pocit že se člověk zase po nějakém tom čase osobně setká se známými tvářemi :x
Neberte to prosím jako nějaké lamentování, to je prosté konstatování reality. Vzhledem k tomu že se nedá předpokládat pokles nákladů na dopravu ani že by byla k dispozici adekvátní hala někde blíž Brna, musí si s tímto stavem naložit každý soudruh jak umí. Jezdil jsem do Berouna, klidně jednou za sezonu skousnu jet kamkoliv jinam (pokud to bude spojeno s přátelskou večeří či pozdním obědem ;) ). Ostatně mně ta loňská hala na Kladně zas tak děsná nepřišla, pro RC sice dost vadily ty výbojky svítící zboku přímo do očí, ale RC jsem stejně létal jen sám a pro radost, takže to bylo fuk. A zima byla všem stejně.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2406
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 led 2012 11:28

Pavle naprosto souhlasim s tím, co jsi zde napsal.
Ano, peníze jsou až na tom prvním místě a tak s chlapci z kroužku chodím létat s jejich A-6 do Kr, Pole, dojedeme tam trolejbusem za čtvrt hodiny. Jiný problém je počet zájemců a startujících, pokud bude soutěž v Brně, před nějakým rokem jsme mohli mít halu Kometa za flašku, byli jsme tam párkrát a nebylo nás nikdy více jak 5. Co je zadarmo toho si člověk neváží. Jsem zvědavý jak to letos dopadne s tou soutěží v Brně na Kometě, Mirek Vaněk, který nám to dříve nabízel a domlouval se nyní dost drží zpět. Ve škole je nové vedení .....A pak jsou tu ty Střelice, perfektní hala, nerad bych se znovu opakoval. Nájem je v porovnání s tím, co tu čtu nízký, ale já nikde nevidím jistotu, že bude v soutěži tolik lidí, aby se zaplatil : vezmu-li do úvahy i zařazení soutěží A-6, H-hal, Holy, Junior a Butterfly (ty by se létaly v době bodování minimaket) a startovné 50 Kč žáci a 100 kč nevýdělečně činní, ostatní 200 kč. Pak stále nevím, zda vyberu potřebných 2400 Kč na to abychom tam mohli být od 9 do 15 hodin. Můj optimistický odhad je 8 žáků = 400 kč, 2 nevýděleční = 200 Kč , pořád nevím, zda mi přijede těch 10 dospěláků s plnou taxou, z Brna tam budeš sám. Hlavní problém je v tom, že zde v Brně sice před třiceti roky jezdilo do Nového Mesta n/V 15 modelářů na soutěže, ale dnes jsou zde jen dva, co ti tam přijdou, dalších 5 sice nějaké éro má, ale na soutěž je asi nedostaneš. A další otázka je, kdo to bude organizovat ? Vždyť se nedokážeme ani dohodnout na polétání na Medlánkách, nebo na tom občas se scházet v hospodě.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Vyvel » 19 led 2012 12:32

Jo je to tak. Co nebydlím přímo v Brně tak je dojíždění na nějaké akce jako posezení v hospodě docela problém hlavně když se to dozvím ze dne na den.
O hale ve Střelicích vím jen to, že se v kalendáři objevují soutěže pořádané p. Kaplanem pro blanokřídlý hmyz. Na dojetí je to pro mě bez problémů jen pojedu z druhé strany než účastnící z Brna. Když projdu zásoby tak holly doma je, halové házedlo by se taky nějaké našlo a kluk má už nějaký pátek juniora postaveného. Model A6 se dá postavit za dva večery u televize. Ale oříška po mě nechtějte na soutěž, když tak pouze pro radost. Mám deprese z toho kam se celá kategorie posunula - já to tak asi v životě postavit nedokážu. Měl bych ale jeden nápad - co to místo soutěže zkusit zorganizovat jen jako polétání se vším co lítá? Na Kladně si taky domlouvají, že bude hala tehdy a tehdy od tolika do tolika a při předpokládaném počtu účastníků vybírají platby předem a podle toho co se vybere pak upraví délku pronájmu. Závazná platba předem bude nezbytnou podmínkou - tomu se nikdo nemůže divit - nejsou to Medlánky. Hodně taky záleží na majiteli haly jak moc dopředu potřebuje rezervace a definitivní časový plán. Další možní účastníci by mohli být žáci z Orla Oslavany - staví hlavně venkovní házedla a snad by zvládli i halová. Dá se zvládnout během jedné schůzky kroužku. Na květnovou soutěž na Medlánkách jezdí celkem v hojných počtech.
0

seawindttt
Reakce: 0
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2010 00:12
Bydliště: Bor

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od seawindttt » 19 led 2012 12:48

Mě osobně In-line hala v Kladně vyhovovala bezvadně. Vysoká,obrovský prostor,později i teplo. Jak říkám,kdo má na rozhazování za luxus,rád se nechám pozvat do krásně prosvětlené teplé haly. Navíc oceňuji Martina že to obtelefonuje a zajistí. Kdybych spoléhal na kohokoliv jiného kdo to zařídí,tak si s těma ořechama mohu házet tak v obýváku. Kritiku takových akcí přirovnávám (bez urážky kohokoliv) k nadávání bezdomovce v Armádě spásy na nedosolenou gulášovku :lol: . Když nechutná,tak nejez .........


Jarda
0
Naposledy upravil(a) seawindttt dne 19 led 2012 17:39, celkem upraveno 1 x.

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2406
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 led 2012 13:57

Milý Jardo,
i když zatím do armády spásy na gulášovku nechodím, tak jsem Ti nesmírně vděčný, že jsi mi tak dobře poradil. Máš pravdu do in line haly na Kladně již ani nepáchnu. Já jsem se asi mylně domníval, že zde slušnou formou mohu napsat svůj názor na jistou halu, ten svůj názor nikomu nevnucuji. Také jsem si dovolil jisté přirovnání, asi jsi špatně četl, ale ta hala ve Střelicích není dražší než ta kladenská. Ale i tak Ti ještě jednou děkuji za jistě dobře míněnou radu !
0
Naposledy upravil(a) Lubomir Koutny dne 19 led 2012 20:11, celkem upraveno 1 x.

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od discobolos » 19 led 2012 16:59

Jsem víceméně nezúčastněný občas účastník. Ale chápu, že kritiku s obtížemi zajištěné haly organizátor těžce nese.
Už jsem pár soutěží pořádal, a tak vím, že je to dneska tak trochu bláznovství a člověk musí mít v sobě kus fanatismu pro věc, aby nepočítal čas a občas kilometry naježděné autem při zajištění organizace (někdo zase minuty protelefonované u našich ne levných operátorů).
Proto bych doporučoval velmi vážit slova.
Asi i ne zcela komfortní podmínky je potřeba dnes ocenit.
S početním stavem našeho společenstva asi toho moc nenaděláme, a tak je potřeba hýčkat každou novou "duši", která má chuť vrhnout se do asi nejnáročnější kategorie, kterou makety jsou.
No a že jsme tak trochu každý z jiného koutu republiky (já konkretně "z teho vychodniho cipu republiky"), s tím už nejde dělat vůbec nic. Pak je to opravdu každého volba. Já osobně jednou do roka na takovou akci rád přijedu.
D
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od shark » 19 led 2012 17:05

Jen do sebe hošííí, roztrhejte si vobčkankýýý, rozšlapte si modelýýý! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hele, zeptám se na tohle: http://www.kam.cuni.cz/KAM-20.html myslím ty druhý dvě fotky odshora, menza Jednota. Mě tam pustí určitě kdykoli, otázkou je uspořádání akce.
0

seawindttt
Reakce: 0
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2010 00:12
Bydliště: Bor

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od seawindttt » 19 led 2012 17:36

Příště se vyhlásí startovné 20tis/na hlavu a máme na dvě hodiny O2 arénu.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Pavel Stráník » 19 led 2012 20:53

discobolos píše:.....Já osobně jednou do roka na takovou akci rád přijedu.D
Jo, přesně tak to vidím - když už je to všechno tak daleko a vyjde to tak šíleně draho, přesto jednou za sezonu si můžu dovolit vyrazit z kopýtka. Jenže já tak nějak žil vnitřně v přesvědčení, že tou akcí na kterou letos vyrazím bude opět in-line na Kladně, a teď tomu teda vůbec nerozumím - tohle avizované Kladno má být jako náhrada toho loňského nebo je všechno jinak?
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Hugo » 19 led 2012 21:02

Feldo a ostatní: Předběžné informace k F4IN 2012 dám do vlákna, které založím, prosím sledujte tam.

ad hala BIOS: Zatím je to experiment, do kterého zveme i ostatní, kterým to stojí za to. NEJDE O F4-IN!!!, které se odehrávalo na Kladně v in-line hale v červnu 2011 - ostatní info viz vlákno F4-IN 2012.

Jde nám o to, konečně objevit dostupnou a vhodnou halu pro létání větších modelů kategorií F4D, F4E. (Říčanská hala je vhodná na řechy a poslední dobou jsou dost nejisté termíny...). Michal určitě vezme Čiháka na G120, já vezmu Raidena 1/24 na gumu a pokud opravím Albatrosa (1/20, F4E-elektro) tak i toho, a budeme zkoušet a ladit. Cílem bude vyzkoušet, zda se tyto modely do této haly vejdou, alespoň s dostatečnou rezervou. Budeme samozřejmě rádi, pokud se připojíte a vezmete své modely - F4D/E, oříšky, pistacia...

Když jsme s Michalem řešili novou halu BIOS na Kladně (objevení a domlouvání haly je především Michalova práce, já v tomto případě stojím trochu stranou), tak jsme netušili, kolik ohlasů tím vzbudíme. Všechny prosíme, abyste to brali jako nabídku, které můžete, ale nemusíte využít. Pro nás je motivací radost z létání a taky radost ze setkání se společně smýšlejícími lidmi.

O hale jsme od správců zjistili tyto nové skutečnosti:
ROZMĚRY: výška = 12m, plocha = má rozměry hokejového hřiště
Definitivním a domluveným termínem je sobota 4. 2. 2012, čas od 9:00-11:00, s možností prodloužení do 12:00hod - pokud se nás sejde více a halu zaplatíme - domluvíme se na místě.
Michal a Martin
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od discobolos » 19 led 2012 22:14

Pro doplnění. Hokejové hřiště dle pravidel má délku 56-61m, šířku 26-30m.
Podle fotek bych odhadoval, že v tomto případě platí 56x26m.
D
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2406
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 led 2012 22:56

Ten půdorys je pěkný a co ten strop, hladký, nebo příhradovka ? A kde jsou světla ?

Jako stařec již něco pamatuji a tak tedy haly, jak já jsem je hodnotil a kde se mi nejlépe létalo :
1. Pavilon Z výstaviště Brno
2. Teplický zimní stadion
3. Pardubická ČEZ aréna
4. Prostějov
5. Pavilon G výstaviště Brno
6. Bohémka
7. Smetanova síň
8. Hluk
9. Hala na Smíchově
10. Nové Mesto n/V
11. Starý plavecký stadion Pardubice
12. Sokol Královo Pole
0

Odpovědět