Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Hugo » 18 led 2012 17:39

Vážení minimaketáři, dne 4.2. 2012 je předběžně objednána hala BIOS v Kladně, detaily haly můžete vidět zde: http://www.samk.cz/cz/sportovni-hala-bios/fotogalerie/
http://www.samk.cz/cz/sportovni-hala-bios/

DATUM: SOBOTA 4.2.2012
ČAS: předběžně máme rezervovaný čas od 8:00-12:00hod. Uvidíme podle počtu účastníků.
FINANCE: Závisí opět na počtu účastníků. Peníze budeme vybírat nejspíš předem, buď ve sklípku, nebo na účet. Prosím, všechny vážné zájemce o létání, aby se nám ozvali na mail, nebo telefonicky, domluvíme se na platbě.

Předpokládáme, že v hale bude možnost létat i kategorie F4E/D, RC-mini a házedla. Setkání bude mimo jiné i testovací, zda hala bude vyhovovat na případnou F4-IN 2012 a na další setkávání minimaketářů.

Další podrobnosti zde vyvěsíme příští týden. Organizátoři setkání: Michal Křepelka a Martin Huk
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Honza Drážek » 18 led 2012 18:07

Pěkná hala, vypadá rozměrně a s dobrou výškou...., ještě aby tam bylo teplo, bylo to za rozumné peníze a nebyli jsme tam ve třech :lol:
Já předběžně jdu!
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Lubomir Koutny » 18 led 2012 20:40

Zkoušel jsem se podívat na ty fotky, možná to dělám špatně, ale nic mi to neřeklo o tom jak je hala vysoká, jaký má strop, jaký je půdorys a to jsou věci, co mne zajímají. Třeba 28.1.2012 se ve Střelicích létají halové modely a pořadatel uvede výška haly 8m, zcela rovný strop)můžeš jezdit pět minut vrtulí po stropě), pouze přesně v polovině je pod stropem ocelová lišta pro případné rozdělení haly sítí na 2 poloviny, půdorys haly na košíkovou . Hala je krásně čistá, světlá, vytápěná a na soutěž je topení stáhnuto tak, aby se zamezilo nežádoucímu proudění.
Pak každý opravdu ví, co tam může očekávat.

Pokud bude soutěž v červnu na Kometě, tak mohu napsat : zcela rovný strop ve výši 10m, půdorys - hrací plocha pro hokej i s mantinely, které nebudou odstraněny, za nimi prostory pro diváky, i přes zapnuté osvětlení, tak pro starce špatné světlo a mizerné podmínky na případné opravy, které se budou dělat na sedačkách pro diváky, velmi nepohodlný přístup z hlediště na plochu - podobně jako na Kladně.

A na konec mohu dodat svůj pocit z in line haly na Kladně ve které jsme v létě létali : dopoledne nesympatická tmavá a studená hala, sice s velkým půdprysem a dost vysoká, ale s příhradovkou pod stropem, hrozící poškozením modelů. Můj dojem již nezachránilo ani pozdější zapnutí výbojkových světel...
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Pavel Stráník » 18 led 2012 22:05

Což o to, já bych byl vděčný skoro za jokoukoliv alespoň trochu slušnou halu - jen kdyby to Kladno nebylo tak daleko na čtyřhodinové polétání :cry:
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Steve » 18 led 2012 22:33

Kdybys ještě jezdil okolo a mimo pracovní dobu, tak by to šlo. Ale máš to z ruky i tak...Prakticky každé zimní úterý od 20:00 do 22:00 (někdy jen do 21:30), nesoutěžně v Otrokovicích. 18x52x11m
http://www.youtube.com/watch?v=t_Ied2-f ... re=related
0

seawindttt
Reakce: 0
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2010 00:12
Bydliště: Bor

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od seawindttt » 18 led 2012 23:11

Bezva! Plánuji přiject!

Dík
Jarda H.
0

seawindttt
Reakce: 0
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2010 00:12
Bydliště: Bor

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od seawindttt » 18 led 2012 23:21

A ještě pro všechny kritiky. JE TO JEN O PENĚZÍCH !! Já si zalétal na "vánoční" akci V Tachově v bezvadné hale se stropem asi 12m s hladkým povrchem. Půdorys asi 40 x 25m,cena ale zde činí asi 700kč/hod. Takže beru co je a mlčím.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Hugo » 18 led 2012 23:49

Výborně, vidím, že je zájem, takže se to snad povede. Dal bych více informací, ale ty budou až příští týden.

Jardo, souhlasím, je to jen o penězích. Haly jsou, je jich spousta, je to prostě vždycky kompromis mezi cenou a luxusem a dost je to také závislé na počtu platících modelářů - u větších hal to už není legrace, protože hodina stojí třeba 1.200,- Kč/hodinu (i když zatím se mi vždy povedlo cenu usmlouvat), proto chceme vybírat peníze dopředu, aby odpadly nervy zda vůbec halu zaplatíme. No, a taky je fajn, když se nás sejde víc, protože to má hned jiný grády :-). M.
0

Kulty
Reakce: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 05 led 2011 18:36
Bydliště: Varnsdorf

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Kulty » 19 led 2012 07:19

Omlouvám se, že vstupuji. My létáme zde... http://regiavdf.cz/sport/index.php?p=4 jako klub to máme za 150,- na hodinu. Problém je v tom, že já jako jediný - rádoby gumáčkář, který asi jediný chce se musí podrobit většině - RC. Ti starší s M-Oř mají jen spousty plánů, ale není na ně spoleh. Proto sem vkládám nabídku na polétání. Není to super hala, ale dá se tam létat i s 1300 mm rozpětím ;) je to, ale trochu z ruky. My z konce světa upadáme v zapomnění.
toto je ukázka haly v chodu http://lmk.varnsdorf.net/
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Hugo » 19 led 2012 09:12

Lubomir Koutny píše: ....Pak každý opravdu ví, co tam může očekávat.....
Pane Koutný, jak na to reagovat? My taky zatím nevíme, jak to v hale vypadá, proto jsem připojil alespoň fotky. Ale vzhledem k tomu, že hala běžně funguje i přes zimu, předpokládám, že tam bude relativně teplo. Velikost přesně neznáme, z přiložených fotek je snad trochu zřejmá, příští týden budeme vědět více. Ale pokud nechcete přijet, nejezděte, budeme rádi, když dorazí ti, kteří si to dovedou užít i bez pětiminutového jezdění vrtulí po stropě a taky trochu zariskují, co vlastně za halu to ti kluci pražští, zase objevili.
Lubomir Koutny píše:....A na konec mohu dodat svůj pocit z in line haly na Kladně ve které jsme v létě létali : dopoledne nesympatická tmavá a studená hala, sice s velkým půdprysem a dost vysoká, ale s příhradovkou pod stropem, hrozící poškozením modelů. Můj dojem již nezachránilo ani pozdější zapnutí výbojkových světel...
Předpokládám, že jste nebyl sám, kdo byl rozčarovaný z toho, že byla zima, ale za tři stovky vstupného s počtem účastníků cca 10 lidí myslím, že to ještě šlo. A to jestli Vám hala je, nebo není sympatická, už neumím ovlivnit vůbec, ani se o to nesnažím. Moje rada tedy zní: příště nejezděte, protože, zcela určitě se Vám na hale nebude něco líbit. Martin
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 led 2012 09:25

Není nad dobrou radu. Ano správně, do Kladenské in line haly mne to již opravdu neláká. Když již se bavíme o penězích a mne jako důchodce to bolí ještě více, pak navíc je zde podstatná položka za benzín, takže ke startovnému 300 Kč musím připočíst dalších minmálně 500 Kč.
Přikládám nějakou fotku z létání ve Sřelicích, snad to trochu ukáže, že se jedná o kulturní, čisté a perfektně osvětlené létání, startovné bylo 100 Kč a pro naši mládež je to kousek 15 minut autem, nebo hodina MHD. Takže snad pochopíte, že takové hale já a moji chlapci dáváme přednost, samozřejmě že pro lidi z Prahy bude úhel pohledu zcela jiný.
Na druhé straně je pravda, že ve škole, kde vedu kroužek chce vedení školy 700 Kč za hodinu v malé tělocvičně a moc se diví, že jsme toto odmítli, takže tréninky děláme v hale nádraří Brno Královo Pole. Tato hala má rovný strop ve výšce 9 m, půdorys 18 x 40 m a je pro nás zadarmo. Zde také létám komparativní testy všech gum s plovákovým peanutem RAINBOW a také zde byla provedena značná část aerodynamických měření křídel při nízkých Re, dokonce jsme zde kdysi uspořádali i noční soutěž peanutů a létal jsem tam také s dvoumotorovou amfibií Si-41.
Přílohy
střelice 3.JPG
střelice 3.JPG (54.93 KiB) Zobrazeno 3824 x
Střelice.JPG
Střelice.JPG (37.98 KiB) Zobrazeno 3828 x
Střelice 2.JPG
Střelice 2.JPG (63.11 KiB) Zobrazeno 3828 x
0
Naposledy upravil(a) Lubomir Koutny dne 20 led 2012 09:37, celkem upraveno 1 x.

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Hala BIOS 4.2.2012 Kladno

Příspěvek od discobolos » 19 led 2012 10:24

A to z Ostravy to vypadá špatně skoro vše :roll: .
Nicméně byl jsem párkrát i v Teplicích, což je napříč celou republikou (teď už jen Českou) :lol: .
Jediné na co vzpomínám ne zrovna rád, jsou Říčany, kde jsem po celodenní cestě tam a zpět (vlastně skoro 1,5 denní, dorazil jsem domů ve 4:30) měl na létání 60 min :evil: .
D
0

Odpovědět