OPENSCALE 2013

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Vyvel » 29 kvě 2013 20:52

Já bych to ještě tolik negeneralizoval. Stará pravidla se určitě ladila několik let a tyhle máme použité teprve na druhé soutěži. I autorovi pravidel se letové body zdají vysoké a něco se s tím musí udělat. Bohužel jsme stále ve stadiu ověřování a testů.
0

Vlastik
Reakce: 0
Příspěvky: 187
Registrován: 14 úno 2010 12:02
Bydliště: Tišnov

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Vlastik » 29 kvě 2013 23:05

Mluvíte zde o výsledcích a statickém bodování.Jsou již někde ke zhlédnutí výsledkové listiny?
Nemohu nic najít.Asi špatně hledám?
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Antonín Alfery » 30 kvě 2013 06:25

Lubomir Koutny píše:OPENSCALE 2013 jak jsem to viděl já
především je třeba poděkovat Svatému Petrovi za to, že nám umožnil odlétat celou soutěž v optimálních podmínkách, že na bodování bylo dost času a dělali je na slovo vzatí odborníci v čele s autorem návrhu nových pravidel. To, že se na rozdíl od Trnávky také létalo, to nám umožňuje hlubší pohled na problém, jak se tato pravidla projevují v praxi.
Po pravdě řečeno, tak ani podrobnější kvalifikace jednotlivých položek nějak zásadně nezajišťuje spravedlivé udělení statických bodů. Naopak naprosto trapné fauly jsou do očí bijící a tento způsob bodování je ještě zvýrazňuje. Pokud bodovači v dobré vůli přísně bodují, tak časem se jim nějak mění metr a pokud nakonec po obodování nepřejdou všechny dvacetinky, aby srovnali vzájemné relace, pak jsou na světě nehorázné nesmysly. Nebudu to dále rozvádět, případným zájemců pošlu k nahlédnutí startovní karty, včetně komentáře, který jsem se žádostí o vysvětlení zaslal Pavlovi Sráníkovi a oni si sami mohou udělat svůj názor na věc.
Mnohem závažnější však je, že nejen snížením letového maxima se znehodnocuje letová část soutěže. Pak je zde pro většinu dvacetinkářů zatím skrytý faktor oné funkce s 150+3N ve jmenovateli pod odmocninou. Výsledkem je způměrování letových bodů tak, že pokud někdo poletí dvakrát 2/3 z maxima, tak nedostane 66 letových bodů, jak jsme dosud byli zvyklí, ale 85 bodů. A tak se stane, že místo sedmého místa poskočí na místo první.
Toto je tak vážné, že i Pavel Stráník říká, že se s tím musí něco udělat. Ano, celé to překmitlo na druhou stranu, dříve byly nářky, že statika nic neovlivní, že rozhodující jsou letové body (já myslím, že to nebyla pravda, pravdou bylo jen to, že zisky stat bodů byly velmi těsné). Nyní by to mohlo být přesně naopak a letová část být nepodstatná. Vyvrcholením takového vývoje pak by mohla být velká úspora na cestovném ! Jak jsme se shodli s Tomem Heinlem, tak vrcholem současného vývoje by mohla být videokonference, kde každý předloží podklady a fotky dvacetinky, udělí se statika a létat netřeba....
1) Kromě první věty se celý příspěvek týká pravidel. Asi by bylo lepší včas přesunout tuto rozbíhající se diskuzi do příslušného vlákna. K samotnému Openscale 2013 můžu říct jen tolik, že se mi velmi líbilo, příjemně mne překvapil Pavel Vysočan tím, jak hned napoprvé celou akci zvládl a že už dlouho jsem si tak hezky nezalétal. Možná je škoda, že Petr nedal příspěvky týkající se CO2/El do příslušného existujícího vlánka a "zaplevelil" (z mého pohledu) vlákno, které by se mělo týkat především soutěžních kategorií.

2) V diskuzi na dané téma má smysl pokračovat až v okamžiku, kdy bude k dispozici výsledková listina. Pravidla jsou věcí všech zúčastněných a pokud vznikala veřejně, měly by být veřejně řešeny i výsledky. Tedy pokud jsou cílem funkční pravidla...
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Pavel Stráník » 30 kvě 2013 07:26

Vlastik píše:Mluvíte zde o výsledcích a statickém bodování.Jsou již někde ke zhlédnutí výsledkové listiny?
Nemohu nic najít.Asi špatně hledám?
Výsledková listina bude u reportáže kterou vyvěsím na web v sobotu. Co všechno bude výsledkovka obsahovat si ještě musím ujasnit, tedy zda tam budou jen konečné výsledky či zda zcela netradičně dám k dispozici i jednotlivé startovní karty - to vidím tak padesát na padesát, má to své kladné i stinné stránky. Škoda Steve fotkami v tomto rozsahu "otapetoval" DF, tady to časem zmizí v historii a u reportáže (která se zpětně dohledává lépe) bude jen fotografický fragment.
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Robert Pajas » 30 kvě 2013 11:44

...startovní karty, včetně komentáře, který jsem se žádostí o vysvětlení zaslal Pavlovi Sráníkovi...
Sigmund Freud by z malinkého překlípku jasně dovodil, v jaké náladě jste ten příspěvek, pane Koutný, asi psal...
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 kvě 2013 14:44

Obdivuji každého, kdo nikdy neudělal překlep. Jsem fascinován analýzou vycházející z jediného chybějícího písmenka....
0

bourlivak88
Reakce: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 12 črc 2011 02:40
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od bourlivak88 » 30 kvě 2013 16:11

Myslel jsem, ze minimaketari, jakozto mala komunita, drzi pri sobe, a ne se tady provokuji kvuli blbostem :D
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1227
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Steve » 30 kvě 2013 16:18

Tonda:Možná je škoda, že Petr nedal příspěvky týkající se CO2/El do příslušného existujícího vlánka a "zaplevelil" (z mého pohledu) vlákno, které by se mělo týkat především soutěžních kategorií.


Přiznám se, že jsem nad tím vůbec nepřemýšlel a m.j. jsem reagoval na Huga, který chtěl zdokumentovanou akci. Bylo to spontánní rozhodnutí ;)
Nenapadlo mě, že by to mělo být jinde, bylo to na akci Openscale, třebaže nezvaní jste to krásně doplnili ;) A za sebe můžu jen litovat, že jsem taky nelétal, snad alespoň takto jsem mohl přispět.
Faktem je, že logiku to má, se soutěží to vlastně nemá nic společného - pořád žiju historií, kdy CO2/elektry byly rovnoprávnou polovinou soutěže...
Přesunout či vymazat to snad nebude problém. Mohl bych to smáznout sám, ale moc se mi do toho nechce :D

Felda:Škoda Steve fotkami v tomto rozsahu "otapetoval" DF, tady to časem zmizí v historii a u reportáže (která se zpětně dohledává lépe) bude jen fotografický fragment.

Tak teď jsem na rozpacích....pochopil jsem to správně, že jsem fotky neměl dávat?
Tak to mě mrzí, myslel jsem, že to ostatní zajímá :oops:
Nakonec - jako moderátor to můžeš vymazat a já už to víckrát neudělám... :cry:

Snad přesto ještě fotku k Dvacetinkám:
Neměla by Bellanca dostat bonus za dodatečný alternativní a ryze ekologický pohon? Malá nápověda - kolo ;)
P1400754a.jpg
P1400754a.jpg (62.82 KiB) Zobrazeno 3994 x

P.
0

JardaF
Reakce: 2
Příspěvky: 67
Registrován: 27 čer 2011 14:04
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od JardaF » 30 kvě 2013 17:14

Jestli se můžu přimluvit tak fotky odsud nemazat - moc rád se na ně podívám a samozřejmě co nejdříve po akci :-) A existence fotek zde by nemusela být důvodem, aby fotogalerie na webu byla chudší... to přeci není nic proti ničemu a fotografie mohou viset na obou místech...
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 kvě 2013 20:33

Tak tedy pár mých fotek dvacetinek ?
Přílohy
red .Tomův Jupiter.jpg
red .Tomův Jupiter.jpg (72.31 KiB) Zobrazeno 3908 x
redukovaná Bellanca Skyrocket.jpg
redukovaná Bellanca Skyrocket.jpg (116.8 KiB) Zobrazeno 3908 x
red Jirka se savoiou.jpg
red Jirka se savoiou.jpg (76.58 KiB) Zobrazeno 3909 x
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 kvě 2013 20:47

Ještě dvě fotky od Adama Jakeše
Přílohy
Pogo na zemi.jpg
Pogo na zemi.jpg (116.05 KiB) Zobrazeno 3897 x
poháry.jpg
poháry.jpg (168.17 KiB) Zobrazeno 3897 x
FLY OFF.jpg
FLY OFF.jpg (164.8 KiB) Zobrazeno 3901 x
0
Naposledy upravil(a) Lubomir Koutny dne 30 kvě 2013 20:51, celkem upraveno 1 x.

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od shark » 30 kvě 2013 20:49

Schneideráci pěkně podle velikosti! Pěkné. :D
0

Odpovědět