Drncův memoriál 2012

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od Bayeux » 19 zář 2012 09:30

Jen na vysvětlenou: protože pan Koutný mění a doplňuje předchozí příspěvek a odpověď, čímž malilinko pootáčí kormidlem - chci jen upřesnit, že mě osobně nikdy o bednu nešlo (nejsem soutěžní typ) a výsledky Pana Alferyho či jiných nijak nenapadám či nezávidím, zvláště protože jsou více než zasloužené a obdivuhodné... ;)
Pouze chci znát a ctít pravidla, a totéž rád vidím u druhých.
Mno a vlastně mi to může být jedno, jak akce dopadla či nedopadla, hlavně že se vám vydařila a líbila a bonusem jsou tady fotky a zážitky účastníků. Ale z principu tak nějak.... mi to jedno není. :roll:
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 zář 2012 10:45

Docela bych uvítal, pokud by se do mne nezúčastněný kibic zbytečně nenavážel. Znovu opakuji, že na D.M. jsem v soutěži dvacetinek byl jen a jen obyčejný soutěžící, ani jsem nebodoval statiku, pouze jse létal a pořádal soutěž oldtimerů. Na provedení výsledkové listiny a diplomů u dvacetinek jsem neměl žádný vliv a cenu, kterou mi chtěl pořadatel předat za 3. místo jsem nechal dalšímu v pořadí.
Svůj příspěvek jsem neměnil, ale pouze doplnil o fakta - reakce na invektivitu, co dělá, nebo nedělá pan Alfery. Snad ten kibic jednou pochopí, že soutěžící nemůže zachraňovat chyby pořadatele. Na druhé straně možná by bylo dobré, aby soutěžící, postižený takovou chybou, požadoval to, co mu patří (možná by to ani nemusel být protest). Dodatečné připomínky nezúčasněného kibice pak považuji za nic neřešící a jen zbytečné vlny dělající.
Moc rád bych viděl úroveň soutěže, kterou by takový nezúčastněný kibic pořádal, ale toho se asi nikdy nedočkáme. Něco jiného je bušit do klávesnice a navážet se do lidí, kteří opravdu něco dělají a třeba i udělají chybu, a něco úplně jiného je přiložit ruku k dílu.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od Pavel Stráník » 19 zář 2012 11:18

Bayeux píše:Mno a vlastně mi to může být jedno, jak akce dopadla či nedopadla, hlavně že se vám vydařila a líbila a bonusem jsou tady fotky a zážitky účastníků. Ale z principu tak nějak.... mi to jedno není. :roll:
Tvá péče o zdárný průběh soutěže v kategorii ve které nesoutěžíš, soutěže nepořádáš a jak sám uznáváš je ti to vlastně jedno, je docela dojemná. Netuším zda tě to uklidní či popudí, ale zodpovězení svých otázek od jediné v této věci kompetentní osoby se nedočkáš (pořadatel zde na DF není zaregistrován) a stanoviska všech ostatních jsou bezpředmětná.
0

krucoun
Reakce: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2010 14:52
Bydliště: Libochovice

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od krucoun » 19 zář 2012 11:37

Dobry den,
Jelikoz se me tato diskuse take trochu tyka, dovolim si reakci. V zadnem prispevku nebyla rec o panu
Koutnem a tudiz nevim proc reaguje na kritiku poradatelu. Byl jsem jmenovam jako 4. V poradi a toto umisteni bylo take potvrzeno vysledkovkou a absenci diplomu. Dle vseho, tedy poradatel vyhlasuje poradi dle modelu a ne dle modelaru jak tvrdi pan Koutny. Vsem na stupnich vitezu diplomy preji a dodatecne gratuluji.

Ondra
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od Bayeux » 19 zář 2012 11:51

Jelikož jsem pořadatele nekritizoval - jen se obecně ptal na pravidlo, a jelikož nemám vůůůbec nic proti - než jen obdiv k úspěšným modelářům a pořadatelům soutěží a setkání, a jelikož jsem p.Koutného neoslovoval ani nekritizoval (zvláště pak nevím proč odpovídá on, když skutečně organizátor nebyl - což jsem věděl a jeho odpověď mě tedy mohla překvapit - leč nepřekvapila), nepovažuji se tudíž za příčinu ani důsledek této plamenné diskuse.
Nejsem ješitný a rozhodně nechci nezúčastněné obtěžovat nějakou obhajobou, které rozhodně nemám zapotřebí.
Co víc k tomu dodat? Omlouvám se všem, které tyhle řádky obtěžují a slibuji, že z mé strany již další nepřibudou. Letu zdar
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od discobolos » 19 zář 2012 12:46

Evidentní pravdou je, že pořadatel patrně nezná pravidla (což je po těch letech zarážející) :o .
Další pravdou je, že Luboš jako tvůrce těchto pravidel, měl na chybu pořadatele upozornit, což patrně učinil.
Je Ondrova smůla, že na Šmolíka nemá "papírovou" vzpomínku. Tak se bude muset spokojit s cenou :( .

Ale i mně se jednou stalo, že jsem jako pořadatel udělal při hektickém zpracování výsledků na konci soutěže chybu (za kterou jsem se postiženému omluvil - cenu dostal).
Mám tedy pro takové situace pochopení. Jen je třeba se k tomu postavit "čelem" a snažit se chybu v mezích možností napravit.

Na druhou stranu po letošním Openscale jsem musel dost bojovat o "narovnání křivdy", kdy mi časoměřič nezapsal pracně vybojovaný dobrý výsledek startu. Nakonec díky osobním svědectvím mi byl start přiznán (můj velký dík všem svědkům). Podotýkám ale, že nešlo o místo "na bedně", ale jen o tu "bramboru".
Takže chyby jsou lidské. Jen mi opět připadá, že je v našich diskuzích zbytečně moc ironie, z které je už jen kousek k otevřené nevraživosti.

Takže slovy klasika: "Ale chlapi, to jste soudruzi?" :lol: :lol: :lol:
D
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od shark » 19 zář 2012 13:14

Nebylo to náhodou No tak chlapci, nechte toho, to jste družstevníci? :lol:
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 zář 2012 14:35

Bohužel pořadatel soutěže dvacetinek DM není zde registrován, takže nemůže vše sám dát do latě. Děkuji za rozumný přístup Pavlovi i Dušanovi. Kruckému bych doporučil, aby si pořádně přečetl, co jsem o způsobu pořádí napsal. Že by se mi omluvil s tím nepočítám.
Možná, že se mi podaří získat od Jirky Merty nový diplom pro Kruckého i když každý jiný by se v mé situaci a po těch reakcích na vše vykašlal...

Asi si neudělám moc přátel tím, že vám sdělím, že jste pořadatele nepěkně znechutili, ale abych byl přesný, tak raději cituji naši korespondenci :

Ahoj Luboši,
Právě jsem si přečetl tvůj e-mail.Také jsem se podíval na ty minimakety co tam ti různí chytrolíni píší o soutěži.Nevím kdo se za těmi přezdívkami skrývá. Asi nechtějí,aby ostatní znali jejich jména.Vždy jsem si myslel,že když někdo napíše nějaký názor tak se pod něj i dokáže podepsat,aby bylo jasné o koho se jedná.Ale zřejmě jsem se mýlil.Nejlepší je když se tito lidé vyjadřují k něčemu čeho se nezúčastnili a potom píší,že jim to vlastně ani nevadí.Jsem touto atmosférou celkem dosti znechucen a budu se velmi rozmýšlet zda ještě nějaký Memoriál budu organizovat.Jak zjišťuji lidí na pomoc s organizací a bodováním je stále méně.Pořádat soutěž ve 2 až 3 lidech je celkem nemožné.Pokud člověk požádal lidi o pomoc,kteří nelétali,tak se moc ochoty nedočkal.Z diskuse je vidět,že řada lidí by chtěla létat podle nově navržených pravidel,ale nevím kde lze sehnat dosti fundované lidi ochotné se vnořit do problematiky bodování.Navíc nejsem na minimaketách registrován,abych tam mohl posílat příspěvky.Polemizovat s určitými lidmi se mě ani celkem nechce.

Zdravi tě

Ing. Tomáš Heinl
Technologie
tomas.heinl@lisi-automotive.com
Tel.: (+420) 518 606 633 - Fax: (+420) 518 361 238
Mobil+420) 721 138 716
LISI AUTOMOTIVE FORM a.s.
Nádražní 276, 696 14 Čejč
http://www.lisi-automotive.com


-----Original Message-----
From: Lubomír Koutný [mailto:Koutny.Lubomir@seznam.cz]
Sent: Wednesday, September 19, 2012 11:02 AM
To: HEINL Tomáš
Cc: Pavel Stranik; PhDr. Jiří Merta
Subject: Výsledkovka DM

Svůj mail zde píšu ve zkrácené formě :

Tome,
prosím tě podívej se na: minimakety.cz Drncův memoriál. ........ Myslím, že by bylo dobré, abys jako pořadatel jim vzal vítr z plachet. Asi by zcela stačilo :

"Omlouvám se za pořadí výsledkovky podle modelů a za to, že vinou soutěžících, co neodevzdali své startovní karty je výsledkovka neůplná",
tak jim tímto velmi slušným způsobem vrať tu jejich ťafku !

S pozdravem Luboš
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od Hugo » 19 zář 2012 14:59

To je mela, to je mela... Hlavní pořadatel pořádá soutěž pro modeláře z tohoto fóra a odmítá se registrovat do diskuse. Pořadatel obviňuje soutěžící z toho že mohou za neúplnost výsledkové listiny. Kamarád pořadatele vynadá majiteli modelu za to, že nepřihlásil model do soutěže.... no není to krása? Kde jinde bychom toto zažili. To říkám bez ironie.
Nenabídnem to jako námět Formanovi, on podle toho natočí film - něco na způsob "Hoří mám panenko", vyděláme peníze a zasponzorujeme tohle fórum, někomu dálniční známky, nebo ceny, aby aspoň ty propisky byly barevný, nebo se svlíkacíma slečnama... :-) :lol: :lol: :lol: Martin
0

krucoun
Reakce: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2010 14:52
Bydliště: Libochovice

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od krucoun » 19 zář 2012 15:06

Pane Koutný,
nejsem konfliktní typ a vůbec by mě nenapadlo psát o pořadí modelů a ani to nebylo z mého popudu ale teď už Vám opravdu nerozumím. Můžete mi říci alespoň jednu věc, za kterou se Vám mám omluvit???????? Opravdu nechápu, že pokud mají lidé co zde diskutují na toto téma pravdu, tak za to se mám omlouvat já???? Na celé věci mě mrzí pouze ztracený eroplán a žádný diplom od nikoho nechci!!!!
S pozdravem
Ondřej Krucký
LMK Praha 4
0

krucoun
Reakce: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2010 14:52
Bydliště: Libochovice

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od krucoun » 19 zář 2012 16:04

Pokud to ale přispěje k uklidnění atmosféry zde na DF, omlouvám se Vám, že jsem do Medlánek přijel, že sem místo na 3. místě byl 4. a také se omlouvám zahrádkářům v přilehlé zahrádkářské kolonii za to, že jsem je otravoval o obchůzku jejich zahrádkou. pokud jsem na někoho zapomněl, stačí říci a já tak učiním.
S pozdravem
Ondra Krucký
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Drncův memoriál 2012

Příspěvek od discobolos » 19 zář 2012 17:23

To Shark: Jo, máš pravdu, paměť už mi neslouží
To ostatní: No comment.
Dušan Garba
MK Fryčovice
0

Odpovědět