Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Lubomir Koutny » 25 říj 2013 15:46

Protože Dušan Garba přesunul jejich soutěž na začátek září, tak je zde jistá kumulace termínů, což mně osobně až tak moc nevadí, ale jiní minimaketáři s tím mohou mít problém. Takže dávám do diskuze, která varianta většině lépe vyhovuje. Prosím o vyjádření do 1.11. 2013 , což je nejpozdější termín s ohledem na uzávěrku kalendáře smčr.

Tome,
máš pravdu, také nevím jaká bude účast v Brně, týden po Trnávce. Ještě je zde možnost udělat to 7.9. a to by měli hoši z Čech dvě soutěže za jeden víkend při jedné cestě. Ušetřili by fůru peněz za benzín a ubytování na letišti Medlánky mají za pusinku.
Co ty na to ? Můžeme to zkusit osondovat ! Jsem zvědavý na reakci ostatních, ať tedy rozhodne "demokratická většina" a ty máš zodpovědnost z krku....

S pozdravem Luboš


---------- Původní zpráva ----------
Od: Tomáš Heinl <heinl.t@seznam.cz>
Datum: 25. 10. 2013
Předmět: RE:

Ahoj Luboši,
Dušan Garba mě posílal 16.10.e-mail ohledně termínu Memoriálu.Psal jsem mu,že by přicházel termín budˇ13.9.(sobota) nebo 14.9.(neděle).
Na základě toho on asi zvolil pro Trnávku ten termín 6.9.No nevím když budou 2 soutěže po sobě jaká potom bude účast na těchto soutěžích v tak krátké termínu po sobě.
Tomáš
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od discobolos » 28 říj 2013 20:47

Já totiž zase tak moc možností neměl ;) .
Jednoznačně vypadával termín 20. a 21.9., což jsou Dny NATO, proč, to snad nemusím vysvětlovat :evil: .
Takže pak už zbyl jen termín 27.9. nebo zvolený 7.9.
Osobně, pokud bude Drnec v neděli po Trnávce, je to pro mně pasé, celý víkend volno nedostanu.
V předchozích letech byla Trnávka týden po Drnci, teď je to obráceně.
Případně pokud chce pořadatel Drnce větší rozestup než týden, posunout Drnce na 20. čí 27.9. (ale to už narážíme na dlouhodobě vhodný termín soutěže).
D
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Lubomir Koutny » 29 říj 2013 10:37

Dušane docela tě chápu. Včera jsem mluvil s Tomem. Ten na rovinu říká, že ho nebaví dělat soutěž pro pár lidí. Pro hochy z Prahy je asi zajímavější a snadnější doprava do Trnávky, než do Brna. Je to jejich volba. Jenže Tom se rozhodl, že příští rok bude Drnce pořádat jako soutěž pouze tehdy, pokud dopředu bude mít alespoň 6 přihlášených seniorů ve dvacetinkách. Pokud těch 6 seniorů přihlášených nebude, tak to nebude soutěž, ale jen volné polétání na které on nemusí zajiš'tovat a platit letiště, ceny atd,, každý si tam přijede zalétat sám za sebe, maximálně to bude měřený trénink.Ta první polovina září je oblíbenou dobou dovolených u teplého moře. Vím z minulosti, že jsme se domlouvali s Ivošem Čerešňákem i dalšími hochy na termínech soutěží tak, aby to nekolidovalo s dovolenou u moře. Někdy se to nepodařilo, pak jsou zde Mistrovství ČR mládeže, Dny NATO, soutěže old-timerů na Slovensku. Z tohoto pohledu se zase jeví jako optimální v jednom týdnu udělat obě soutěže. Ostatním mimo Dušana to je asi jedno ....
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Hugo » 29 říj 2013 10:48

Za sebe nevidím problém, když jsou dvě soutěže dva víkendy za sebou. Bylo to tak i letos (Týnec + Trnávka), problém to nebyl. Někdo tam asi nepřijede, někdo zase ano. Ale to by se stalo, i kdyby byly soutěže po 3 týdnech. Nedělal bych z toho vědu.
Nejsem pro dělat dvě soutěže v jednom víkendu. Nechci si z minimaketařiny dělat maratón. Martin
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Lubomir Koutny » 29 říj 2013 11:07

Martine díky za názor. Já si zase pamatuji doby, kdy se na Severní Moravě dělaly dvě soutěže během jednoho víkendu Frenštát x Karviná, Frenštát x Ostrava a bylo to moc prima. Většina lidí to brala jako rodinný výlet do Beskyd s báječným polétáním na soutěžích, kde často bylo 45 - 50 dvacetinek. Tehdy byl sice benzín za pusinku, ale i tak se na cestovném dost ušetřilo. Ubytování v areálu Jirky Rašky ve Frenštátě bylo perfektní a levné, totéž pak v Ostravě Porubě. Oslavy vítezství se často konaly v nóbl hotelu Vlčina, nebo také v restauraci U Eroplánu v Rožnově.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Hugo » 29 říj 2013 15:45

Jak jste stíhali obodovat 50 dvacetinek a ještě soutěžit??? Klobouk dolů... M.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Lubomir Koutny » 29 říj 2013 16:25

Měli jsme vysoce kvalifikované bodovače Ing. Šmahela, Krumbacha a Svitáka, bohužel takoví nám již dlouho chybí.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Steve » 29 říj 2013 23:00

Lubomir Koutny píše:Měli jsme vysoce kvalifikované bodovače Ing. Šmahela, Krumbacha a Svitáka, bohužel takoví nám již dlouho chybí.
Myslím, že Tonda i Pavel je více než dobře nahradili ;)
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 říj 2013 08:30

Nevím zda jsi někdy byl na soutěži, kde bodovali Šmahel se Svitákem. Podle tvého data narození bych řekl, že jsi tehdy mohl tak akorát honit kačera...Ale když myslíš, tak asi nemá cenu ti něco vyvracet...
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Steve » 30 říj 2013 16:18

Samozřejmě, o tom žádná ;)
Kdo nesoutěžil od kolébky jako by nebyl..... :D
Jsou modeláři, co uznávají i létání bez honby za medailemi ;)
Z té poznámky je zjevné, že jen ti tři byli vysoce kvalifikovaní.
Pokud "takoví chybí", znamená to že Tonda a Pavel vysoce kvalifikovaní nejsou?
Stačí napsat ano/ne ;)
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 říj 2013 18:05

Petře,
nevím jak porovnávat odbornost bodovačů ze sedmdesátých let Šmahela, Svitáka a Krumbacha (mimochodem Honza Krumbach byl největším historikem československého letectví,viz jeho publikace v L+K a jeho sbírky v Technickém museu, totéž lze říci o Šmahelovi a jeho znalostech japonského a rakousko-uherského letectva) a současných : Alferyho se Stráníkem.
Já jsem jen Martinovi vysvětloval,jak bylo možné v rozumném čase cca tří hodin obodovat 50 dvacetinek. Dnes na necelý poloviční počet dvacetinek potřebují bodovači stejný čas. Svůj podíl na tom asi také má nový návrh pravidel, kde se hodnotí mnohem více položek.

Ale to již jsme dosti daleko od původního téma : termín konání Drncova memoriálu, neni liž pravda. Asi by bylo rozumnější držet se původního téma.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Termíny soutěží : Trnávka a Drnec 2014

Příspěvek od Steve » 30 říj 2013 18:29

Ten nový termín mi připadá velmi příjemný 8-)
Po prázdninách, po dovolených a přesto s velkou pravděpodobností za mnohem vhodnějších podmínek než v říjnu ;)
Dušane - jsem pro ;)
0

Odpovědět