Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od Hugo » 13 čer 2011 11:46

Kdo jste si zapoměl foťák na letišti v Rakovníku, ozvěte se Michalovi Křepelkovi, je u něj. Martin
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od Hugo » 13 čer 2011 18:49

Tady je video Z-37 Ondry. Učaroval mi. To je bohužel vše, co mám.
http://www.youtube.com/watch?v=0vvT_o0IN6k
http://www.youtube.com/watch?v=hoCVYqk5Gsk
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od Honza Drážek » 13 čer 2011 19:19

Jo jo, Ondra to měl fakt pěkný, ve vzduchu to bylo dokonalý,ke všemu jak byla hlučnější ta převodovka,mělo to kouzlo i po zvukové stránce ( v tom videu je to chvilkama slyšet, trochu to kazí ta sekačka). Úplně si dokážu vybavit ten nezaměnitelný rachot, když občas slyším a vidím "čmeldu" přelétávat, někdy i dva pospolu, to je pak rachot....

No a já foťák měl, dokonce na ploše, a fotky a videa nemám žádná :lol:
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od Hugo » 13 čer 2011 20:25

To jo, ten zvuk převodovky byl parádí. Svého času jsem měl postaveného PZL18 Dromader na zpřevodovanou 280tku a byl to stejnej požitek jako v sobotu z Ondrova Agrozeta. Vážně jsem začal uvažovat o tom, že si ho postavím znovu, aby bylo s čím lítat v Trnávce - mimo jiné. M.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od Steve » 13 čer 2011 21:03

Taky mě to napadlo, ideální na Trnávku.
Vlastně zatím jen tam, jinak se nikde nic oficiálního nelétá....
Optimální 1:10.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od discobolos » 27 čer 2011 08:55

Jo jo pánové, jen přijeďte do Trnávky. Je třeba rozšířit počet létajících předloh. Přáškaře jsme tam ještě neměli :lol: .
Jen máme menší handicap, nemáme betonovou startovací dráhu. Starty a přistání jen do sestřiženého trávníku, případně start z paluby letadlové lodi :lol: (ping pongový stůl).
D
P.S. Propozice už jsou v sekci Kalendář akcí
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od Hugo » 13 dub 2012 13:58

Rakovník se blíží, už to psal někde Tajný informátor Pepa, nicméně hodí se to spíš sem:
Každý rok se snažíme postavit nějaký model z Igrácké produkce, kterou jsme znali jako malí kluci a tím jak stárneme, tak si nostalgie žádá svoji daň. Je to nápad Michala, může se přidat každý. Minulý rok to bylo Marabu, pro letošek jsme vybrali Aerosporta. Shark ho má už léta, Honza D. ho má už postaveného a zalétaného, já ho mám před dokončením, Michal má kostru, vím o dalším člověku, co se na něj chystá. Takže to máme zatím 5 Aerosportů (třeba počtem trumfneme i Arsenaly :-) ), kdo se chcete přidat a pobavit v Rakovníku, neváhejte se stavbou. Je to pohodová lahůdka, jak při stavbě, tak i při létání. Pro soutěžechtivé je připraven i pohár.
Martin
Přílohy
3.jpg
3.jpg (110.74 KiB) Zobrazeno 7413 x
2.jpg
2.jpg (78.17 KiB) Zobrazeno 7413 x
1.jpg
1.jpg (67.01 KiB) Zobrazeno 7413 x
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od Lubomir Koutny » 29 dub 2012 10:53

Mám dotaz : Rakovník bude jen pro Aerosporty ?
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od Hugo » 29 dub 2012 20:43

Rakovník bude všemaketové a všemodelové setkání, jako každý ročník. Letošní Aerosport Cup je jen jednou z epizod, co se chystají. Martin
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od Hugo » 15 čer 2012 17:33

RAKOVNÍK 2012 - report od pořadatele Dády Dvořáka
Letošní rakovnické minimakety poznamenal dost silný vítr, naštěstí jihozápadní, který nám umožnil alespoň trochu poletovat. I díky počasí byla účast menší než v předchozích dvou letech. Přijeli Tomáš Vostradovský s Petrem Onemichlem, letos nechyběl ani Honza Vrba, zatím nikdy nevynechal Petr Konopásek a Michal Křepelka s Matějem. Martin Huk přivezl nového pilota, syna Kryštofa. Těší nás také to, že se na minimaketářské akci objevují nové tváře. Letos se přijeli podívat a alespoň ukázat své modely J. Vodička a Standa Kopřiva. Vzhledem k počasí se však ani nepokusili své modely předvést za letu. J. Vodička měl model prvního stroje s pohonem na sluneční články v provedení na CO2, hodně lehký. Ten by patrně po vypuštění z ruky už nenašel.
Stálicí na setkání minimaket je Štefan Gašparín, který pod palbou dotazů na úpravy jeho motorů prozradil něco ze svých tajemství. Vzhledem k počasí část odpoledne proběhla hromadnou úpravou motorů na CO2. Nářadí se chopil Michal Křepelka a předvedl, co lze z motoru vymáčknout bez dalších složitějších úprav.
I přes nepříznivé počasí se létalo. Michal si nedal říci a pustil do luftu Letov Š-39. Bylo z toho 49,5 s. Zkusil i Junkers, a ten mu zmizel v řepce za 76,4 s. Dolnoplošníky nebyly tak odolné proti silnému větru, Martinův Caudron byl na zemi po 14,8 s a Tomášův P.40 za 12,9 s, když předtím překonali víc než půl modelářské plochy.
Na letošní ročník vyhlásil Michal Křepelka soutěž s Aerosportem. Na startu jich bylo pět – Michal, Petr Konopásek, Petr Onemichl, Tomáš a Martin. Měřil jsem čas při jejich pokusech o zalétání nových strojů. Nejlépe v tréningu na tom byl Michal, dosáhl časů 46, 44,6 a při třetím startu zmizel za kaštany v čase 104,9 s. Podle popisu, kde Michal pro model byl, ulétl dobře dva kilometry. Aerosport Petra Konopáska měl zlepšující se tendenci, časy 25,1, 29,6 a 43,9 s naznačovaly, že je se seřizováním na dobré cestě. Také Tomášův Aerosport se lepšil let od letu. Z 10,1 na 57 s. Nakonec jsme se dohodli, že kluci budou létat stylem „hromadný start“ pro zjednodušení a napínavější průběh. Znamená to, že ten, kdo přistane první, nepostupuje do dalšího kola. Vzhledem k větru bylo i omezeno natáčení svazku na 700 otáček pro první kolo, pak se po stovce přidávalo, což byla zřejmě chyba, která nás donutila šplhat po kaštanu. Ve druhém kole tam metr pod vrcholem přistál Michalům Aerosport a Petr Konopásek ho musel tyčí donutit spadnout. Znamenalo to ovšem několik děr do potahu. V posledním kole, kde se rozlétával Michal s Martinem, měl víc štěstí Martin a tak byl stanoven vítězem Aerosport Cupu. Michal byl druhý, Petr Onemichl s Tomášem Vostradovským společně na třetím místě.
Navečer se zdálo, že se vítr uklidňuje, a tak Petr Konopásek a Dáda Dvořák začli střílet tryskáče. Petrovi se povedlo úspěšně přeletět ohradu s uskladněným materiálem, a tak byl vyhlášen vítězem přes vystřelovala.
Večerní pokračování na chalupě u Dády Dvořáka mělo už tradiční průběh – Michalův vynikající guláš a hromady plánků na prohlížení. Kromě plánků bylo k vidění několik stařičkých Dádových maket na motor MIOdela CO2 - La 5FN, Kjúšú J7W (Šinden), C104, Be2c, Stamp a další. Tyto modely byly ukázkou a zlomkem toho, jak byly makety na CO2 rozšířeny.
0
Naposledy upravil(a) Hugo dne 15 čer 2012 22:41, celkem upraveno 1 x.

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Rakovnický GOLDEN AGE CUP

Příspěvek od shark » 15 čer 2012 22:00

Já tam Solára neměl, to byl Standa Kopřiva!

Jinak fajn, tedy až na ten vítr a hledání cesty na letiště. A hlavně to neuvěřitelné ticho na chatě u Dády! To jsem naposledy zažil snad na letišti v Jeseníkách!
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Igra Cup - Champion RAKOVNÍK 2013

Příspěvek od Hugo » 12 led 2013 10:25

Včera v Karlově Sklípku jsme se dohodli na následujících pravidlech Igra Cupu - Champion - Rakovník 2013:
1) Pro rok 2013 je vybrán celobalzový model Champion
2) Je třeba se držet plánu - zj. velikosti modelu. Není dovoleno zmenšování či zvětšování. Rozpětí modelu je 430mm.
3) Je povolena plastová vrtule - Igra, nebo Ikara 150 - k dostání u Michala.
4) Je povoleno sundávací křídlo
5) Je povolena změna dimenzování modelu - např. místo 1mm balzy lze použít 0,8mm. Ale soutěžící by měl brát v úvahu riziko zkroucení a zborcení kostry.
6) Je třeba dodržet barvu a číslo přidělené losem. Jiná barva na modelu není dovolena. Maximálně je dovoleno použít černou či bílou imatrikulaci. Je povolena kombinace přidělené barvy a přirozené barvy balzy.

Soutěžit se bude následujícím způsobem:
1) Délka letu - hromadný start
2) Přesnost přistání - bude vymezeno místo startu a cílový prostor ve tvaru čtverce. Vyhrává model, který přistane nejblíže cíli.
3) Délka letu - přesnost - bude stanovena délka letu (např. 48s). Vyhraje model, který se nejvíce přiblíží stanovenému času.

Zde je ke stažení plánek Championa v pdf.
http://ulozto.cz/x1kkznS/planek-ch-zip

V případě nejasností, či dotazů se neváhejte zeptat. Martin
Přílohy
Champion.jpg
Champion.jpg (93.01 KiB) Zobrazeno 8297 x
Igracup_Rakovník 2013_tab.jpg
Igracup_Rakovník 2013_tab.jpg (136.2 KiB) Zobrazeno 8297 x
0

Odpovědět