Zimní stadion Mělník

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Zimní stadion Mělník

Příspěvek od Pavel Stráník » 28 čer 2014 00:07

Já si Martine pro změnu zase nemyslím že pořádat dvě halové soutěže za sebou jsou nesmysl - je jen otázkou zda je rozumné je koncentrovat do dvou víkendů hned po sobě. Osobně bych další halovou soutěž přivítal, přece jen se lépe staví nové modely když má člověk vidinu že to nebude na jedno jediné polétání v roce, ale měl by mezi nimi být volný alespoň jeden víkend.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Zimní stadion Mělník

Příspěvek od Hugo » 28 čer 2014 06:50

Pavle, to zní nadějně, že by byly na obzoru nové modely? :-).
No, já nevím, v červnu má každej akcí přehršel, když tam uděláme 2 halové soutěže, tak na jednu přijede 6 lidí a na druhou možná třeba i 5. Když vezmou pokojáčkáři své staré ořechy tak bude o 2 soutěžící víc. :lol: :lol: :lol:
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Zimní stadion Mělník

Příspěvek od shark » 28 čer 2014 07:25

No, to se to tu pěkně rozjelo... Já jsem sice halovkář na baterky, ale co není, může být.
Pokud jde o termíny, moc si vybírat nelze, buďme za takový prostor rádi. S tím souvisí i koncentrace akcí do dvou víkendů za sebou. Jen pro informaci-při venkovním létání je třeba myslet na zemědělce a jejich plodiny. Takže konec února, březen, duben, květen(to už kvete ta hnusná řepka, takže nic moc) A potom září(všude je ještě kukuřice, nic moc), říjen, listopad. Soutěže jsou do sebe namačkané, sobota tam, neděle jinde, také už jsem absolvoval dvě soutěže v jednom dni :D
Vše je věcí dohody a červen 2015 by mohl být měsícem halovkářů. Tak asi tak.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Zimní stadion Mělník

Příspěvek od Pavel Stráník » 29 čer 2014 15:10

Teda ryze soukromě za mě: červen je měsíc kam si nedovedu představit vtěsnat ještě jednu nadbytečnou víkendovou akci. Už tak jsem letos nebyl jediný červnový víkend doma a to jsem ještě něco musel odřeknout :? :? :?
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní stadion Mělník

Příspěvek od discobolos » 29 čer 2014 20:12

Ahoj ze Severní Moravy.
Sice jsem to ještě nekonzultoval se zbytkem týmu, ale obávám se, že dvě akce tesně po sobě nedáme. Alespoň pokud jde o mně.
Pelhřimov je sice blíže, ale i za cenu vyšších nákladů bych já osobně dal přednost větší (hlavně vyšší) hale. To třískání o strop a zdi nedělá dobře ani mně, ani mým letitým modelům.
Takže já bych navrhoval jen jednu soutěž, ve větší hale, tedy v Mělníce. Myslím, že není potřeba řevnivosti mezi pořadateli, spíše bych navrhoval spojit síly, aby se někteří z nás mohli soustředit jen na létání a nemuseli zároveň bodovat. Já osobně když jsem zároveň bodoval (či organizoval), nikdy jsem se na soutěžení nemohl pořádně soustředit-nicméně je to jen moje zkušenost).
Dušan
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Zimní stadion Mělník

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 čer 2014 07:54

Takže další možnost létání ve velké hale. Ano půdorys je veliký. Pokud bych tam měl létat s ořechy, pak zase mé nadšení stropem by nebylo až tak veliké jako u Martina. Otázka je, nakolik si může člověk vybírat. Doba, kdy jsme si mohli zalétat v Pavilonu Z na výstavišti, ta je dávno pryč, ale kdo tam létal, ten nezapomene ! Výborné bývaly soutěže v pardubické ČEZ aréně, hlavně do té doby než tam instalovali tu televizní krychli, obrovský půdorys, výška po první konstrukci 18 m, perfektní zázemí, solidní bodovači a hala opravdu uprostřed republiky. V Pardubicích se také kdysi létalo v bývalém plaveckém bazéně a nebyla to špatná hala (vlnitý strop). Moc rád jsem létal v Praze na Bohémce i ve Smetanové síni (ale tam by byly problémy se starty ze země). Hala na Kladně pro inline hokej mne zrovna nenadchla, když jsem tam byl, tak to byla studená tmavá hala se stropem směřujícím mé ořechy ke stěnám. Parádní byla stará hala v Teplicích, bylo to z ruy, ale Svazarm zaplatil jízdenky. Asi nejlepší hala s rovným stropem ve výšce 11 m je v Prostějově a bývalo tam parádní polétání + 2x Interscale. Byla možnost létat téměř zadarmo v Brně v hokejové hale Kometa na Úvoze (strop rovný ve výšce 10m), i na těch oár treninků byl problém, aby přišlo alespoň 5 lidí. Takže dělat v Brně soutěž halových minimaket může jen sebevrah, jak řekl Pavel Stráník. Parádní světlá hala s rovným stropem ve výšce 8m je ve Střelicích, tam se pořádají soutěže blanokřídlého hmyzu F1D, A6, LRS, P-3 atd. pořadatel Mikin nemá zájem progrm rozšířit o nějakých pár minimketářů a já se mu nedivím, měl by méně času na své kategorie. Možná jiná by byla situace, pokud by se jednalo o velkou účast a bylo to ekonomicky zajímavé. Čas od času se objeví nějaká zajímavá hala, zdá se, že to konečně je ono, ale podmínky se rychle mění, před časem Pepa Kubeš objevil nějaký prázdný plynojem, ale nevím jak to nakonec dopadlo....
0

Odpovědět