Brněnský sklípek

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 13 bře 2015 17:25

Zájem Nás těší, během následujícího týdne dáme vědět.
Vláďa&Jura
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Jiří Doležel » 16 bře 2015 21:08

Na vědomost se dává, že další Brněnský "Sklípek" se bude konat v úterý 24.3. v 18:00 v restauraci Velorex (zastávka Tylova).

http://www.restauracevelorex.cz

S Vláďou se budeme na všechny těšit ;)
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 23 bře 2015 15:23

Připomínám všem zítřejší setkání.
Vláďa
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 27 bře 2015 18:08

Report z Brněnského nesklípku

Omlouvám se za zdržení, ale nástavba povinné školní docházky mě zdržela.

V úterý 24.3. se konal již na tradičním místě Brněnský nesklípek ve Velorexu. Popis nejoblíbenější části, při které plníme bříška nechám na konec.

Již během cesty jsem přisedl do trolejbusu 30 v němž se dopravoval na místo činu Pavel Stráník s panem Koutným. Kvůli skříňce vydávající peníze jsem musel vystoupit a naskočit do šaliny, která mě vezla přímo před vchod. Již po cestě jsem z šaliny viděl Mirka Kubu a na zastávce Juru a se zastoupením dvou generací z rodiny Vysočanů. Je až neuvěřitelné, že se setkáváme přesně na čas. Již stabilní obsazení doplnil Mirek s později příchozích Adamem.
1.jpg
1.jpg (65.78 KiB) Zobrazeno 6962 x
Již tradičně se řešili házedla F1N, budoucí halová soutěž v Mělníku(otázka zdali se bude létat i F1N tam?). Jirka donesl převodovku pro kontraprop, jejíž výrobu popisuje ve vedlejším vláknu. Během večera byla dokonce odzkoušena její funkčnost se svazkem 2mm z mojí ornitoptéry (video mi tvůrce pod výhrůžkou zakázal zveřejnit). Padl nápad, na hromadnou stavbu něčeho halového (pistácio/ořech)(nápady můžete psát). Vlastík oznámil, že postaví dvacetinku, jakmile přijdu s oldtimerem, takže můj osud je zpečetěn. Během uvolňování atmosféry a odcházení návštěvníků došlo i na let hospodský mojí ornitoptéry.

(omluvte Jirkovu schopnost zachytit let, už byl pokročilý večer)


2.jpg
2.jpg (61.68 KiB) Zobrazeno 6962 x
Mezi témata se dostala i Babetta, vyztužení plováku Jirkova stroje a jeho následné odpadávání při nárazu, možnosti, jak lze udělat kontraprop, Vlastíkem donesené kousky hmoty na výrobu koleček, události týkající se fóra a v neposlední řadě Pavlem Vysočanem vytvořená nová bodovací karta pro dvacetinky, která se stala přehlednou a je na ní rozděleno, co má vyplňovat soutěžící a co bodovači.

Chápu, že už toho máte dost a už chcete slyšet něco zajímavého... Večerem nás provázelo několik různých sudů piva a hlavně výborné jídlo. Tentokrát jsme podlehli čtyřem různým pizzám, kuřecí tortille, hamburgeru...No zkrátka pastva pro oči i chuťové pohárky.
3.jpg
3.jpg (68 KiB) Zobrazeno 6962 x
Zdravé jádro opustilo místo činu, jako poslední po desáté hodině za přání šťastné cesty a dopředné domluvy dalšího nesklípku.

Málem bych zapomněl na výbornou atmosféru během večera, i když jeden z členů si v průběhu uvědomil, že oslavení partnerského výročí si druhá polovička nacházející doma asi představovala jinak.

Těšíme se nejen s Jirkou na další setkání
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Jiří Doležel » 22 dub 2015 13:24

A je to opět tady! Pokračování setkání přátel klubu malých maket a volných historiků je domluveno na úterý 28.4. 2015, kde se na všechny od 18:00 v restauraci Velorex - zastávka Tylova šaliny č.1 (šalina = tramvaj) bude těšit Jirka & Vláďa

Nedočkaví nechť si něco k jídlu předem vybírají z lístku zde: http://www.restauracevelorex.cz (ale jak známo ono to stejně dopadne jinak :lol: )
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 27 dub 2015 17:24

Připomínám všem zítřejší setkání. ;)
Vláďa
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 04 kvě 2015 11:18

Reportáž ze sklípku

Je až hanbou, jak dlouho mi to trvalo, ale mám k tomu důvody. Nepočítaje školní a pracovní povinnosti, jsem se musel vyrovnat z duševní a majetkovou újmou(hned se dozvíte) a moc mi nepřidala ani Jirkova špionážní návštěva z Brna u nás doma.

Sklípek probíhal, jako vždy v přátelské atmosféře v již dá se říci stálém složení. Během večera se popíjelo, jedlo a klábosilo o všem možném. Jelikož se blíží Openscale, byla tato událost jedním z hlavních témat.
DSC_4062.JPG
Abych vyvrátil nařčení, že už nemodelářím, strávil jsem pondělní večer(čtěte noc) začátkem výroby mé nové dvacetinky. Ani ve snu mne však nenapadlo, jaké pozdvižení způsobím. Po příchodu do restaurace jsem z batohu vytáhl krabičku, v které všichni chtěli hotový časovač a ne nějakou nezajímavou kostru. Po vytažení začala většina osazenstva pochybovat o mém duševním zdraví. Po nějakém tom prohlížení, se přiblížil Pavel, který jak všichni víme, k žáru nemá daleko. A bylo hotovo. Vlastíkovo zapálení doutnáku ve formě, šňůrky na mém svetru ani není třeba komentovat.



již bez směrovky :cry:
DSC_4063.JPG
Během večera se z mnohých papírových prostírání staly vlaštovky, jak klasické tak inovativní (Pavel dělal podvozek podle pravidel dvacetinek) , s kterými jsme chtěli po odchodu uspořádat soutěž před restaurací.
IMG_20150428_212357.jpg
Největším hřebem večera byl příchod Osvalda Janische. Ten nejen, že přinesl archivní fotky, ale také v nestřežený okamžik našeho placení odnesl všechny vlaštovky a tak se žádná soutěž nekonala :D :cry: .
IMG_20150428_222416.jpg
Další setkání na letišti :)
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od discobolos » 04 kvě 2015 15:01

To jsem netušil, že Felda je takový záškodník :o
Z videa to skoro vypadá, jako by chtěl zpopelnit i výškovšku :evil: .
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Jiří Doležel » 04 kvě 2015 16:48

Kdyby zpopelnit.. Tlesknout se mu chtělo, když to bral do rukou :lol:
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 21 kvě 2015 12:20

Na vědomost se dává, že další Brněnský "Open-Sklípek" se bude konat v sobotu 23.5. od 19:00 v rámci Openscale.

Při nepřízni počasí se začátek posune podle potřeby :lol:

Všichni se těšíme ;)
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od discobolos » 22 kvě 2015 14:21

Budou součástí sezení i nějaké letové aktivity? Abych se případně vybavil (RC vlaštovky apod.).
Ale musím to stihnout postavit tak za hoďku, víc nemám :lol: .
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 22 kvě 2015 14:43

Je mi sice více jak 60 let, ale Lenina jsem neviděl, takže nevím, zda mohu radit. Myslím, že začátek Slípku v 19 h je omyl, při tom počasí co asi bude by se klidně mohl konat již od 11 h, jinak se tam t, co přijedou ukoušou nudou!
0

Odpovědět