Trnávka 2014

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Trnávka 2014

Příspěvek od discobolos » 24 srp 2014 19:06

Ahoj všichni,
trochu se zpožděním dávám na vědomí podrobnosti o naší tradiční soutěži
Trnávka 2014_.jpg
Trnávka 2014_.jpg (208.19 KiB) Zobrazeno 4911 x
Pro potenciální účastníky:
rád bych zkusil zrealizovat bodovací "manufakturu"
Bavili jsem se o tom na Openscale, resp. v Pelhřimově. Že by na pomoc bodovačům byly z řad soutěžících sestaveny bodovací dvojice, které by u všech modelů bodovaly pouze část. Např. jedna dvojice tvarovou shodnost, jiná zbarvení, třetí zpracování a detaily atd. Tím bychom ušetřili čas, který nám pak v závěru soutěže chybí a snad bychom tak mohli využít lepších povětrnostních podmínek (alespoň doposud tomu tak vždy bylo).
Dušan
P.S. Tak trochu je to i díky tomu, že hlavní bodovač musí v 15:00 odjet, tak abychom stihli i bodování letové části minimaket.
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od Antonín Alfery » 26 srp 2014 16:09

Dušane, vítám Tvou průkopnickou iniciativu ohledně bodování. Jen mám tušení hraničící s jistotou, že pokud budeš zkoušet ty dvojice delegovat až na místě, nedopadne to dobře. Už z toho prostého důvodu, že nebudou mít čas si příslušnou část pravidel podrobně prostudovat. Toto by mělo být domluveno předem.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od discobolos » 26 srp 2014 16:38

Klidně to určím předem.
Ovšem potřebuju vědět předběžně účastníky.
Zatím mám potvrzenou jen účast Luboše (plánuje to spojit to s cestou na Pustevny/Radhošť).
Předpokládám tyto účastníky (pokud to u někoho neplatí, nechť mne opraví):
Lubomír Koutný
Pavel Stráník
Jiří Doležel
Petr Kolář
Martin Huk
Vladimír Alfery
Antonín Alfery
Jiří Alfery
Antonín Křižka
Tomáš Kocur
Jako nesoutěžní účastník Zdeněk Stáníček

Pokud je někdo rád s někým ve dvojici, mohu to respektovat (opravit barevně navržené dvojice). Na druhou stranu bych preferoval, aby byl ve dvojici vždy jeden zkušenější (takže bych asi rozdělil Tondu a Pavla do dvou dvojic).
K tomu samozřejmě naši dva domácí bodovači Pavel Laník a Standa Horváth. V nouzi mohu vypomoci já (i když spíše to vidím, že doboduju letovou část RC minimaket, bude-li to potřeba).
Dušan
P.S. Akorát mám pocit, jestli už zase těch dvojic není moc :lol: :lol: :lol:
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od Pavel Stráník » 26 srp 2014 17:20

Nic proti průkopnickým činům, jen bych se předem ujistil, zda (Tonda, kdo jiný ;) ) neplánuje letošní ročník využít k nějakým analýzám pravidel a třebas ještě k nějakým drobným korekcím. Pokud jo, asi bych do celého systému nezanášel další prvek neurčitosti v podobě bodovacích týmů - dost na tom že nás může ještě potrápit počasí. Až budou pravidla vycizelovaná, klidně bych šel do dalších pokusů.
To je můj názor.
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od Jiří Doležel » 26 srp 2014 17:22

Já za sebe bych to zase rozdělil až na místě, podle toho kdo opravdu dojede. Takhle se někdo může těšit, že bude s druhým ve dvojici :) a on náhle onemocní nebo naopak na místě bude někdo, kdo tuto debatu nezaregistroval a rád by bodoval.

Udělal bych tři dvojice, šest lidí, kteří se přihlásí na místě, kdo s kým třeba můžeme losovat. Tedy ideálně, kdyby si pravidla k hodonocení každý nastudoval celá - ono to každému jen prospěje.Tondu a Pavla, pokud by chtěli, bych nechal nad těmito dvojicemi "supervisorovat" ;)
J.
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od Antonín Alfery » 26 srp 2014 18:13

Pavel - to, že statika funguje, jsme si ověřili vloni. Letos jsme si naopak ověřili, že statiku zásadně ovlivní nepřipravenost a jakýkoliv zmatek - tomu bych se opravdu rád vyhnul. Už před začátkem sezóny jsem uvedl, že letošek by měl přinést zkušenosti hlavně z letového hodnocení. A pokud k nějakým změnám dojde, bude to nejspíše tady. Takže bych tu bodovací linku naopak uvítal. Navíc se ukáže, jestli je to možné řešení pro budoucnost, když už - alespoň se domnívám - panuje shoda v tom, že bodování nemůže být závislé na dvou nebo třech lidech.

Dušan,Jirka - předpokládal jsem, že bodovací dvojice budou dvě, maximálně tři - podle množství modelů. Pokud by jich bylo víc, nedovedu si představit, jak se vejdou do stanu a nebudou se navzájem rušit. O organizaci stěhování modelů nemluvě. Není nutné, aby bodovali naprosto všichni. Ti, na které se "nedostane" se uplatní příště. Ale vědět by to měli předem. V příslušném vláknu lze snadno najít příspěvky, ve kterých je vyjádření k nějaké konkrétní problematice bodovaní a přitom je zřejmé, že diskutující vyjadřuje názor na základě vlastních domněnek, nikoliv faktů uvedených v pravidlech. Až budeme znát pravidla všichni, výběr na místě nebude problém. A "dozorce" dělat nechci. Z jednoduchého důvodu - pokud někdo boduje, měl by to dělat podle svého názoru a přesvědčení. Jak to vypadá, když bodovači někdo vnucuje svůj názor, mám v živé paměti. A nehodlám dělat komukoliv něco, co se mi samotnému nelíbí. Takže klidně budu bodovat s "někým" a domnívám se, že Pavel by mohl taky. Prostě se vyzkoušelo, zda to jde nebo ne.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od discobolos » 26 srp 2014 18:28

Dobrá, i já jsem před odesláním příspěvku zaváhal, zda jsem jen tak neplácl do vzduchu.
Přihlaste se tedy (kromě Pavla a Tondy), kdo by měl o bodování zájem. Jak jsem psal, jedna bodovací dvojice je z "domácích zdrojů".
Stačí tak prakticky dva až čtyři lidé, tedy jedna až dvě dvojice.

A když už jsme u diskuze, jak s bodováním CO2/el. ? Byl tady návrh použít lehce upravený systém z dvacetinek. Zda rozdělit, či nerozdělit tuto kategorii dle pohonu, bych nechal na rpzhodnutí na místě. Předpokladem je účast alespoň tří modelů s každým typem pohonu.
D
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od Jiří Doležel » 26 srp 2014 19:57

Dušane, klidně se mnou počítej. Ale běda vám, jestli mi to nepůjde! :lol:
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od Pavel Stráník » 26 srp 2014 23:41

discobolos píše: Předpokladem je účast alespoň tří modelů s každým typem pohonu.D
Tak to se obávám že je dost nereálný požadavek :oops:
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od discobolos » 27 srp 2014 07:58

To Pavel:
Pak nezbývá, než létat společně. Osobně bych nastavil proto při společném létání maximum - elektry 100 sec., kysličníky 60 sec. Pokud by moc foukalo, můžeme to operativně upravit, aby modely nechodily do lesa.
Co vy na to?
D
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od discobolos » 27 srp 2014 09:25

Počasí zatím nic moc, ale snad se to příští týden zlepší. Bohužel na sobotu ještě předpověď na mém oblíbeném serveru není (bude zítra):
http://yrno.cz/pocasi/Misto/Mosnov/dlou ... predpoved/
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Trnávka 2014

Příspěvek od Hugo » 27 srp 2014 19:44

Ahoj Dušane, za sebe stále nevím, zda do Trnávky dorazím, je to 50/50. Velmi rád bych, ale je to ještě v jednání. Pokud pojedu, jsem k dispozici pro bodování. Martin
0

Odpovědět