OPENSCALE 2015

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

OPENSCALE 2015

Příspěvek od Vyvel » 22 říj 2014 09:10

Na fóru se množí odkazy na termíny soutěží příští rok. Tak taky přispěju svoji troškou do mlýna.
Zapište si do kalendáře OPENSCALE 2015 se bude konat v termínu 23. a 24.5.2015.
Soutěžní kategorie budou jako obvykle Mmin, MCO2/el a oldtimery. Jako doplňkové budou vyhlášeny tentokrát samostatná soutěž pro modely předloh spadajících do období 1. světové války a tradiční fly off Schneiderův pohár.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Steve » 31 led 2015 01:18

Ahoj.
Jsem rád, že budou nejen Dvacetinky, ale taky CO2/elektro.
Myslím, že zájemci jsou, což ukázal loňský rok.
Takže doufám, že budou i další nové modely, důvod je a čas také.
To pro ty, co dříve nevěděli, jestli má smysl stavět či nikoliv ;)
Můžu ti s tím pomoci, s tím počítám. Jen to nebude moc operativní, takto vzdáleně....takže spíš "až tam".
Takže stavět, chlapi, stavět! :D
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od discobolos » 31 led 2015 11:55

Ahoj Pavle,
dotaz na pořadatele. U samostatné kategorie I.WW je podstatné, kdy konkrétní typ vznikl, nebo kdy létal? Zvolil jsem si předlohu, která vznikla v době I.WW, ale zbarvení odpovídá letounu, který byl používán sice také ve válce, ne však I.WW. Povolíš mi účast?
Tedy je tady ještě jedno ale, musím model stihnout postavit :lol: :lol: :lol:
Což při mé rychlosti stavby není zaručeno (zatím je jen na papíře).
Dušan
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 bře 2015 08:04

Pavel Vysočan úspěšně kontaktuje radnici Medlánky ohledně sponzoringu OPENSCALE, současně byl požádán o protislužbu : ukázky modelařiny při Dni dětí.
Myslím, že mezi námi je také pár lidí, co létají RC. S menšími RC by bylo možné provést ukázku přímo na fotbalovém hřišti. A pak jsou zde vyložení volňasáři, mluvil jsem s hochy v kroužku a pokud bude slušné počasí, pak by neměl být problém udělat na letišti Medlánky něco jako měřený trénink s modely P-30, minimaketami i oldtimery a házedly. Asi by bylo dobré také pro děcka mít nějaký dárek - třeba malý kluzáček s balzovým trupem a papírovými křídly a kormidly. Rád bych věděl, co na to ostatní a kdo se připojí. Můžeme si o tom něco říci na příštím Sklípku.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vyvel » 05 bře 2015 11:05

Jo na příštím sklípku už budu mít spoustu nových informací tak to probereme. Zatím je jediná jistota, že Openscale ve dnech 23. a 24. května bude.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 bře 2015 11:57

Pavle,
myslím, že by bylo dobré, pokud každý na té naší schůzce již bude mít názor, zda také on nějak přispěje k té akci Dne dětí. Ano, radnice Medlánky celkem právem požaduje nějakou menší protihodnotu za sponzorování cen Openscale. V minulosti to byly články do jejich Medláneckého zpravodaje, přání starostky mít nějakou pěknou minimaketu na televizoru (dal jsem jí svého nejhezčího oříška Macchi M.67) a pak nějakého menšího old-timera, takže jsem jí předal svůj WAPS. Myslím, že pár jednoduchých kluzáčků, které na Dni dětí dáme dětem by také potěšilo. Ale možná, že někdo bude mít lepší nápad.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Pavel Stráník » 06 bře 2015 12:01

Otázka sponzorství Openscale je ryze brněnskou věcí, tady se taky bude diskutovat a řešit, nikomu jinému po tom nic není. Kolik prostředků kdo na co sežene a jak s nimi naloží je otázkjou pořadatelského týmu a soutěžícím to může být šuma fuk, maximálně mohou být vděční že si někdo tu práci dá a tím se mohou zúčastnit za pár kaček a ne za X-set korun startovného. Tím považuji tuto věc na veřejném fóru za vyřízenou, konkrétní postup nechť si zainteresovaní dohodnou soukromě u piva a ostatní nechť se starají aby měli s čím soutěžit a aby vyšetřili svůj jistě tak drahocený čas aby mohli přijet, velmi rád se s nimi uvidím a pokecám.
0

dumix
Reakce: 8
Příspěvky: 71
Registrován: 31 led 2011 19:15
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom, SK

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od dumix » 06 bře 2015 20:57

Oceňujem adekvátnu reakciu administrátora
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Vyvel » 14 dub 2015 15:05

V nejbližších dnech se objeví oficiální pozvánka na letošní ročník Openscale.
Oproti minulým letům jsem musel udělat některé drobné změny.
Nejbolavější asi bude zvýšení startovného na 100,- pro žáky a juniory a 200,- pro seniory
Podařilo se obnovit spolupráci s ÚMČ Medlánky takže pohárová smršť bude i letos. Kromě toho, i díky vyššímu startovnému zbude i na nějakou tu drobnost pro vítěze a taky pozornost pro časoměřiče a bodovače. Myslím, že budete souhlasit, že si ji za ty dva dny které nám obětují zaslouží.
Aeroklub by rád znal předem přibližné počty aut, tak prosím o přihlášky a případně i informace jak kdo přijedete abych byl schopen to dát dohromady.
Restauraci - nově rekonstruovanou, již máme domluvenou včetně večerního posezení.
Tak to by bylo ode mne zatím vše, těším se na hojnou účast.

Pavel Vysočan

P.S. Jediné co nemohu slíbit je ta pěkná reportérka.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 dub 2015 08:48

Pěknou reportérku vzal čert, hlavně když bude dobré počasí !
0

Tazi
Reakce: 1
Příspěvky: 300
Registrován: 07 úno 2010 15:17
Bydliště: Zlín

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Tazi » 19 dub 2015 10:41

On to Pavel myslel dobře, právě proto, že to počasí nemusí být"echt" tak ať máme na co popočumovat 8-) :lol:
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 dub 2015 12:33

No já bral Pavla doslova a tak jsem předpokládal, že to počasí má se Svatým Petrem domluveno.
0

Odpovědět