OPENSCALE 2015

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Pavel Stráník » 06 čer 2015 19:01

Na webu je reportáž z letošního OPENSCALE: http://www.minimakety.cz/dvacetinky/rep ... /index.php
0

JardaF
Reakce: 2
Příspěvky: 67
Registrován: 27 čer 2011 14:04
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od JardaF » 07 čer 2015 14:00

Zrovna jsem se vrátil ze zahraničí - předpokládám, že peníze na soutěž žáků dorazily, dle reportáže vidím, že žáci létali, počasí jakžtakž vyšlo a že je tedy vše OK.
Blahopřání vítězům a čest všem :-)
J.
0

JardaF
Reakce: 2
Příspěvky: 67
Registrován: 27 čer 2011 14:04
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od JardaF » 08 čer 2015 11:03

JardaF píše:Zrovna jsem se vrátil ze zahraničí - předpokládám, že peníze na soutěž žáků dorazily, dle reportáže vidím, že žáci létali, počasí jakžtakž vyšlo a že je tedy vše OK.
Blahopřání vítězům a čest všem :-)
J.
Pardon, předpokládám nebylo vhodně volené sloveso - jasně že dorazily :-)
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Vyvel » 08 čer 2015 15:10

Tímto děkuji Pavlovi za, jako vždy skvělou, reportáž ze soutěže. Že se soutěž podařilo odlétat v neděli v docela slušných podmínkách považuji skoro za zázrak. Následující víkend sice bylo lepší počasí s vyšší teplotou ale vítr byl podle mne silnější než v neděli, v den konání soutěže. O termínu konání příštího Openscale se domluvíme ve sklípku ale předem říkám, že s dnem dětí na Medlánkách to rozhodně kombinovat nehodlám.

Majitele maket na CO2 a elektro rád na soutěži uvidím ale nezlobte se, kategorii už vypisovat opravdu nebudu. Letos byl na místě jediný soutěžící Tonda Alfery. Přihlášený byl i Petr Fajtl ale předem avizoval problémy s vozem a vzhledem k počasí, se mu ani není co divit, že nevážil cestu na Medlánky.

Trochu mě mrzí nezájem o účast na statickém bodování. Myslím, že do budoucna nemůžeme břímě bodování nechávat jen na Pavlovi s Tondou. Letos jsem si to s Jurou vyzkoušel, i když můj původní záměr byl, mít tři dvojice na hodnocení statiky + Vlastíka jako měřiče. Ale hold nejsou lidi.

Děkováním jsem začal a tak děkováním i skončím. Díky ještě jednou všem, kteří se podíleli na zajištění soutěže a hlavně soutěžícím, kteří se nenechali odradit předpovědí počasí a do Medlánek přijeli.
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 485
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Antonín Alfery » 08 čer 2015 19:05

Pavlovi je opravdu vhodné poděkovat - ono napsat vůbec nějakou reportáž není snadné a jednoduché, natož, má-li být nejen objektivní, ale i čtivá. A protože to navíc stihl velmi brzo, nebudeme ho zatím zlobit připomínáním veřejného slibu :D (což je podle mne úkol ještě mnohem náročnější než reportáž).
Už to počasí neřešte. Ale podporuji názor nemotat se na letišti na den dětí.
Naopak nesouhlasím s hodnocením situace ohledně bodovačů. Veškeré problémy vznikají z toho, že nejsou domluveni dopředu. Letos to sice nebyla taková katastrofa jako vloni, ale k pohodě to mělo taky daleko. Ono chtít po komkoliv, aby šel "z placu" bodovat není rozumné. Některé jedince to může dokonce značně stresovat. Jako příklad uvedu Adama. Ten s námi seděl u bodování skoro celou dobu. Ale stačilo se při rozlétávání Schneiderova poháru zmínit, že pokud bude "na bedně", tak bude muset soutěžit s dvacetinkou a pokud vyhraje, tak bude příště bodovat a co raději udělal :roll: . Přesvědčit někoho dopředu není snadné, ale spoléhat na to, že se to "nějak" vyřeší je ještě horší.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od discobolos » 08 čer 2015 21:54

Chválím Pavly oba. Jednoho za reportáž, druhého za trpělivost a pevné nervy při organizaci.
Zároveň se Pavlovi V. omlouvám. Přislíbil jsem, že budu bodovat, ale tradičně jsem přijel pozdě a bodování už bylo "v běhu", takže jsem se už do toho nemontoval. I když moje bodovací praxe = jednou ořechy a pistácia v Teplicích, jednou dvacky při loňském Openscale. Nicméně užitečná praxe, aby si člověk uvědomil, na co si má při stavbě dávat pozor (ovšem já jsem asi nepoučitelný, že Tondo ...)
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 715
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Jiří Doležel » 08 čer 2015 22:11

To se Pavlovi musí nechat, psát rozhodně umí. A budu moc rád, když v tomto bude pokračovat coby soutěžící, snad nejpozději napřesrok ;) Myšlenka, že se snad na bodování domluvíme na místě byla především z mé hlavy, po letošní zkušenosti musím tento názor přehodnotit, opravdu štěstí přeje připraveným. Nicméně ani tak to Pavel Vysočan neměl jednoduché, protože domlouvat se s někým dopředu, když dotyčný může jet z druhé strany republiky nebo z nějakého důvodu prostě nedorazí a sehnat místních 4-6 bodovačů (takřka polovina startujících) není lehké. Není nutné se bodování bát, dokonce bych řekl, že čím větší laik (pro některé položky) to bude, o to spravedlivější ohodnocení - přeci jen se víceméně porovnávají fakta z dokumentace vůči modelu. Navíc má bodování jednu důležitou přednost: všechny modely vám projdou rukama a můžete se tak učit, zkoumat rozdílné technologie a tím se sami zlepšovat.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Vyvel » 09 čer 2015 10:37

Snaha domluvit si bodovače předem byla. Dušan slíbil pomoc, i s Jurou jsem byl domluven ale na dalších stranách jsem byl odmítán, někde i poměrně striktně. Z toho pak pramení můj dojem, že o účast na bodování není zájem. Máte naprostou pravdu, že nahonem někoho přesvědčovat ráno před soutěží aby pomohl jako bodovač není správný postup. Mě jde spíš o to, aby si bodování vyzkoušelo víc lidí a v budoucnosti jsme měli z čeho vybírat. Může se stát, že ani Tonda ani Pavel se nebudou moci zúčastnit a pak musíme mít kam sáhnout. Jako bonus beru, že si člověk modely prohlédne a vidí na co si dát pozor a poučí se jak se co dá udělat.
0

Odpovědět