OPENSCALE 2015

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Vladimír Alfery » 20 kvě 2015 23:12

No kluku, ty jsi asi upad, ne?! Misto abys denně na kolenou děkoval Marii Terezii, že zavedla povinnou školní docházku, nosíš do školy granáty? No to snad neee... :D
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Pavel Stráník » 21 kvě 2015 09:08

Alfery píše:V nejhorším můžeme udělat nějaký "workshop", který jsem navrhoval Pavlovi Vysočanovi uspořádat před bodováním nebo rozpoutat učenou diskuzi na téma vlevo-vlevo v.s. vpravo-vpravo :?: Určitě si nějakou zábavu najdeme :D ...
No třeba bodovači už mají pořadatelem zábavu zajištěnou :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 715
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Jiří Doležel » 21 kvě 2015 10:10

Zatím to vypadá, že se letošní Openscale zapíše do historie, bohužel negativně: "..rychlost větru převyšovala hodnotu okolní teploty."
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Vyvel » 21 kvě 2015 10:32

No já to zatím vidím pořád 50:50. V minulých letech taky předpovědi předpovídaly ledacos a nakonec bylo v Medlánkách zcela jinak a soutěž jsme odlétali. Jako katastrofický scénář už jsem kontaktoval aeroklub jak by to vypadalo s letovou částí až za týden. Aeroklub s využitím plochy pro soutěž nemá problém jen upozorňují, že v sobotu 30.6. je tam odpoledne Dětský den tzn. spoustu lidí a plná hospoda, neděle by pak byla bez zádrhelů. Zase by to mělo výhodu, že by se dalo pomoci se stavbou papírových kluzáků v rámci Dne dětí při jedné cestě. Problém ale bude už se samotným příjezdem na letiště a parkováním.
Pro příští rok se nabízí, zda celou soutěž neposunout o týden dopředu, když teď několik let po sobě bylo počasí rozumnější
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Vladimír Alfery » 21 kvě 2015 11:36

Já bych se toho nebál
https://www.windyty.com/spot/ad/LKTB/49 ... 0,17.707,9

pořád lepší než konec dvacetinek v Čechách, díky rozježdění kočárky ;)
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Pavel Stráník » 21 kvě 2015 11:40

Nepropadal bych beznaději, zatím na Medlánkách vždycky alespoň jeden z těch dvou dní bylo počasí letové, obvykle mnohem lepší než se dalo vůbec čekat. Jeden deštivý den nevadí, je fakt že ty diskuze v hospodě byly super, klidně by jich mohlo být víc. Takže já se těším tak jako tak, buď na polétání nebo na pokecání. Ten další víkend bych asi moc reálně neviděl, bude blázinec.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 21 kvě 2015 12:43

Pavle,
prosím Tě ještě se zamysli s tím přesunem termínu OPENSCALE pro tento i příští ročníky to přehodnoť ! Dlouhobé stoleté kalendáře i vlastní padesátiletá zkušenost říká, že nejstabilnější, nejvhodnější počasí pro modelářské soutěže je nejen v Brně těsně před Metardem (který je 8.7). Proto jsem pořádal 20 ročníků OPENSCALE vždy cca týden před Metardem = poslední víkend v Květnu. Ty víkendy se v kalentáři se vždy za rok o jeden den posouvají dopředu a proto, po sedmi letech je zase o jeden týden skok zpět.
Zatím mi to vždy vyšlo a alespoň jeden den bylo dobré letové počasí. Bohužel tentokrá to vypadá, že dobré počasí bude v úterý !
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Vyvel » 21 kvě 2015 13:06

Já zatím žádný termín pro budoucnost nepřesouvám. Předpokládám, že se o tom pobavíme ve sklípku. Za poslední tři roky to ale vycházelo tak, že víkend před soutěží bylo počasí fajn a celý týden před soutěží jsem trnul jak to dopadne. Ono to zatím vždycky nějak vyšlo.
Co se týká posledního květnového víkendu, já ho stále beru jako ověřený termín. Je tedy otázka jestli se na to v budoucnosti bude dát spoléhat, protože počasí si dělá co chce a mám pocit, že se ten zmiňovaný Medard posouvá. Kromě toho se musím přizpůsobit obsazenosti letové plochy. Jestliže je tam nějaká akce tak tam přece nemůžeme komplikovat provoz ještě s našimi modely. Ano, v minulosti jsme tenhle souběh párkrát měli a upřímně stálo to za houby. Davy lidí, není jak se dostat k letišti, protože policie odklání dopravu, plná hospoda atd. No a že bych z diváků viděl nějaké nové tváře mezi minimaketáři si nějak nemůžu vybavit.
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 485
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Antonín Alfery » 21 kvě 2015 19:05

Vyvel píše:Do Openscale nám zbývají 4 dny. K dnešnímu dni je přihlášeno celkem 18 soutěžících, z toho 8 žáků. Nejohroženější zrušením, kvůli malé účasti, jsou zatím kategorie MCO2/el a BVmin.
Pavle, kdy se rozhodne o zrušení či nezrušení M CO2/el a BV min? Pokud nemáš přihlášený dostatečný počet soutěžících, tak by bylo rozumné vyhlásit to závazně dopředu. Děkuji.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 21 kvě 2015 21:34

Pavle stále sleduji vývoj počasí, předpovědi nic moc. Vítr přes 10 m/s. Chápu problémy organizátora, který stále doufá, že se to změní a odmítá přesun termínu, ale rodiče žáků, kteří přijedou na Medlánky, aby se tam po pár hodinách čekání dověděli, že soutěž se odkládá, nebo, že se rozhodne až v neděli, možná takové pochopení mít nebudou. Pro ně nějaký ten Sklípek nic neříká.
Na druhé straně si pamatuji stav, kdy to vypadalo podobně a pak rozsáhlá tlaková níže se vyplnila, udělalo se krásně a Osvald Janisch parádně zalétal s novým Br-820 a vyhrál. Aby něco podobného Svatý Petr zařídil, asi by bylo dobré na Petrově zapálit svíčku.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Pavel Stráník » 21 kvě 2015 21:54

Nevidím sebemenší důvod se pořád dokola zaklínat tím co na cokoliv řeknou rodiče žáků. Jsem sice už notně sešlý, ale paměť mi slouží natolik, abych si pamatoval že nejednou nás naši rodiče vezli na soutěž až někam do Frenštátu a i kdovíkam jinam, počasí déšť a fučák, ale jelo se a nikdo to neřešil. Byli jsme celý den mokří shora i odspoda, celí vymrzlí, ale nepamatuji jakékoliv výčitky. Počasí bude jaké bude, bude pro všechny stejné a kdo bude chtít tak přijde a kdo přijde a bude chtít tak bude létat. Pořadatel zvolil termín a pokud vím tak mu nikdo neřekl že bude hnusně a nenabídl termín jiný se zárukou super počasí.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2015

Příspěvek od Vyvel » 22 kvě 2015 07:45

1. Prošli jsme to s Jurou a došli jsme k závěru, že žádnou z vypsaných kategorií rušit nemusíme. Vypadá to, že se všude alespoň ti tři soutěžící sejdou.
2. Předpověď opravdu nevypadá valně, hlavně na sobotu. Neděle už by měla být lepší co se deště týče. S větrem to nevypadá nejlíp na oba dny. Na druhé straně zkušenosti z minula praví, že se na ty předpovědi nelze, zvláště na Medlánkách, na 100% spoléhat, takže proč stahovat kalhoty když brod je ještě daleko.
3. Pavle díky, napsal jsi to za mě úplně přesně.
0

Odpovědět