Trénink v době dušičkové

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Trénink v době dušičkové

Příspěvek od Lubomir Koutny » 01 lis 2014 13:05

Tak máme zimní čas a tréninky na letišti v době konání kroužku od 16 dp 18 hodin již nelze pořádat. Dohodli jsme se tedy, že si na Medlánkách zalétáme s dvacetinkami, old-timery a modely P-30 v sobotu 1.11. od 10 h. Mám v kroužku 7 chlapců. Maminka od Nikolase potvrdila, že ho tam dopraví, urgoval jsem vyjádření ostatních. Dva se omluvili, jeden - dospělák se vyjádřil, že má rodinné povinosti a to až po mém osobním dotazu. Další jsem znovu mailem urgoval o vyjádření, zda přijdou, ale zahráli si na mrtvého brouka.
Dnes dopoledne bylo na Medlánkách ideální počasí na lézalétávání a ladění modelů na optimální seřízení, po desáté vysvitlo slunko, oteplilo se, že člověk sundal bundu a zůstal jen v košili. Z počátku bylo úplné bezvětří, později vítr 1-2m/s. Zalétával jsem své nové větší házedlo (r 440 mm), zázraky se nekonaly, lety od 25 do 35 s podle kvality vhození, ale také zpočátku občas zcela zkažený přechod, ono je to seřízené na házení do haly, tedy přímo s malým pravým náklonem a pravou zatáčkou). Pak přišel Nikolas se starším bráchou a zkoušeli jsme jeho malé házedlo, dalo to dost seřizování, ale nakonec hezky létalo. Jeho Liliput byl opravdu výborný a tak po třetím letu šel nazpět do bedny. Pak jsem vyndal svou novou P-30 SHARK a na 2/3 otáček letěl nádherné maximum. Nikolas staví Sharka také a tak jse mu jej dal dvakrát hodit, zatím mu starty moc nejdou, ale model to vždy srovnal a lety byly parádní, více starostí bylo se správným seřízením P-30 Omega, ale i ta nakonec létala moc hezky.
Myslím, že Nikolas byl velmi spokojený, stejně jako i jeho maminka, která přišla později. Ovšem, co si má člověk myslet o těch ostatních členech kroužku, kteří napřed odsouhlasí termín tréninku a pak nepřijdou a ani se neomluví. Myslím, že je to typické pro dnešní dobu. Konec konců ani u RC modelářů nebyla účast nijak velká, v pravé poledne by je člověk spočítal na prstech jedné ruky.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Trénink v době dušičkové

Příspěvek od Vyvel » 03 lis 2014 12:56

Jo, souhlas, že počasí bylo parádní, neděle už za moc nestála, teda alespoň u nás kde vydržela inverze celý den. Nicméně pořádat trénink o dušičkovém víkendu je nerozum. Pak se nedivte, že je nízká účast. Někteří opravdu mají rodinné povinnosti.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Trénink v době dušičkové

Příspěvek od Lubomir Koutny » 03 lis 2014 13:58

Pavle, mohu k Tvé poznámce dodat jen tolik : zkus vest nějaký ten kroužek (já to dělám 40 let). Pak uvidíš, že domluva tréninku tak, aby to většině vyhovovalo není snadná, tento se domlouval celý měsíc a na schůzce s ním všichni souhlasili. Problém je i v tom, že chlapci by chtěli stavět náročnější dvacetinky a to i ti úplní začátečníci, co je pro ně nepřekonatelný problém vyříznout z balzy podle šablony žebro. Manuální zručnost i znalosti z matematiky jsou u dnešních školáků opravdu zoufalé. Oni jsou schopni stavět jen velmi jednoduché modely a to musí dostat vše až pod nos, ve formě stavebnice. To není jako vy před 30 ti roky, kdy byl problém sehnat kvalitní materiál (balza nic moc, potah mikelanta, kanagom modrý nelepil...), ale bylo nadšení a sami jste si vše nastudovali a pak s dvacetinkami Komet vyhráli soutěž P-30,,,
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Trénink v době dušičkové

Příspěvek od Vyvel » 03 lis 2014 14:37

Vést kroužek jsem opravdu nezkusil. Nenašel jsem k tomu ani čas a ani odvahu. Jinak máte naprostou pravdu, že to není jednoduché, oči by chtěly ale ruce chtivých mladíků poněkud nestačí. Nakonec moje postřehy z Openscale jste četl. To pak člověka přejde chuť se jakkoliv v práci s mládeží angažovat a to neznám ani všechny detaily.
0

Odpovědět