Medlánecké polétání

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Vlastik
Reakce: 0
Příspěvky: 187
Registrován: 14 úno 2010 12:02
Bydliště: Tišnov

Re: Medlánecké polétání

Příspěvek od Vlastik » 03 čer 2015 23:51

Ano,my včera na Medlánkách hledali Adamova BORKEN BERGEho.Díky azimutu a dobrému zaměření jsme ho kolektivně našli za deset minut. Poté nás šťastný Adam odměníl večeří a malinovkou.(všichni jsme jsme tam byli auty)
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Medlánecké polétání

Příspěvek od Pavel Stráník » 03 čer 2015 23:52

Takže to mám chápat tak že Vendetta už není? Teda je, ale někde ve křoví? No to by byla ale věčná škoda :o :o
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Medlánecké polétání

Příspěvek od Lubomir Koutny » 04 čer 2015 17:20

Ano, Vendetta je někde ve vysokém porostu. Poslední naděje je, že pokud zůstala nahoře, tak dnes odpoledne hoši provedou nějaký snímek ze shora (model s kamerami) a snad by se to tak dalo lokalizovat a sundat...
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Medlánecké polétání

Příspěvek od shark » 05 čer 2015 15:23

Luboši, v tom křoví jsem loni hledal Taylora snad 45min. Podotýkám, že s nasazenými řidičskými brýlemi ;) . Visel tam předkem dolů na jedné bezince, naprosto dokonale maskovaný, předtím jsem kolem onoho místa chodil v metrové vzdálenosti. Teprve z podřepu byl model vidět. A to není nijak malý, rozpětí je nějakých 820 mm. Takže doporučuji hledat a držím palce!
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Medlánecké polétání

Příspěvek od Pavel Stráník » 05 čer 2015 23:39

Tak jsem dneska trochu pohecoval Ivoše Vymazala, měl model s FPV, aby nad kruhem polítal a kouknul na to shůry, ale ono to létání z pohledu z modelu zase není tak jednoduché a přestože se snažil, nic tam neviděl.
0

Emil
Reakce: 3
Příspěvky: 118
Registrován: 30 kvě 2012 17:57
Bydliště: Kuřim

Re: Medlánecké polétání

Příspěvek od Emil » 18 črc 2015 15:21

Tož chlapci, dnes byly na Medlánkách provedeny archeologické práce, při nichž se podařilo nalézt:
P1110137.JPG
Nenašel jsem ho tedy já, občas i páčkaři jsou nuceni řádně se proběhnout, když se z původně rádiem ovládaného modelu v průběhu letu stane volňas. No, došlo i na kácení.

Luboši, každopádně tě mám moc pozdravovat od nálezce. Bo jsem debil a sklerotik a dnes bylo obzvláště horko, takže se mi přehřívalo CPU, jméno mi vypadlo. Každopádně je to tvůj kamarád, se kterým jste prý pouštěli papírové letadélka snad z dílny směrem na páté nástupiště či tak nějak. Každopádně si dotyčný stihnul postěžovat, že jsi ho obvykle vyklepnul. Prokop? Či tak nějak.

Povolený potah, přeražená levá výškovka, proražená náběžka, překryt kabiny a výfuky se vlhkem odlepily. Trochu nabobtnalá hlavice.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Medlánecké polétání

Příspěvek od Lubomir Koutny » 20 črc 2015 22:03

Kluci moc děkuji. Asi si řeknete, že jsem nevděčný, ale já to již opravovat nebudu. Tato dvacetinka mi k srdci jaksi nepřirostla. Napřed problémy se zalétáváním, pak to začalo létat až moc, ale bylo to fuč. Postavil jsem novou dvacetinku, ke které mám lepší vztah.
Takže pokud někdo má zájem a chce třeba model pro chlapce, tak mu to rád přenechám a přidám jednu podvozkovou nohu a ostruhové kolečko....
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Medlánecké polétání

Příspěvek od Vyvel » 21 črc 2015 13:44

No když jsem viděl svoji P30 po měsíčním pobytu na stromě tak se nedivím, že to Luboš nebude opravovat. Přes prvotní optimismus byla následně využita na podpal. Zkrátka prvotní ohledání je věc jedna a další škody obvykle vylezou až když se do toho člověk koukne pořádně.
0

Emil
Reakce: 3
Příspěvky: 118
Registrován: 30 kvě 2012 17:57
Bydliště: Kuřim

Re: Medlánecké polétání

Příspěvek od Emil » 11 srp 2015 19:32

Mimochodem, Jirka D. poněkud zhřešil:
P1110145.JPG
V Očovej na Majstrovstvách Slovenska sice byla ještě poněkud nesmělá, minulý týden v Medlánkách se ale ale osmělila a po téměř pěti minutách sedala v areálu prachárny. Foto je z prvního vleku na šňůře, vlekajícím při záletu byl Zdeněk Hanáček.
0

Odpovědět