Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 24 zář 2015 09:19

Drncův memoriál 2015 z mého pohledu
bohužel původní kalendářový termín sobota 19.9. musel Jirka z důvodů Medláneckých hodů a jiných akcí na letišti přesunout na neděli 20.9. Tři různé předpovědi slibovaly vítr 6-9 m/s s nárazy 14 m/s a bohužel jejich předpovědi se beze zbytku splnila. Přesto přijeli soutěžící z Prahy, Zlína, Uherského Hradiště, Zábřehu, Tišnova, Kuřimi a domácí Brňáci. Pořádající Jirka Doležel zvládl organizaci soutěže perfektně, ale nemohl dost dobře říci, že zvítězil rozum nad fanatismem a soutěž překládá na příští sobotu. A tak se létalo. Již před soutěží přišlo varování : to v silné termice ulétla P-30 Vojty Zoufalého tak, že za dvě minuty zmizela za zalesněným Medláneckým kopcem. Po zahájení letové části se nikomu na start nechtělo a tak jako obvykle jsem na to šel jako první, start ze stolu,poryv větru, převrácení Mr. Smoothie na záda, pád do trávy a zlomená vrtule. Provizorní oprava a perfektní let přes celé letiště po startu z ruky končil přistáním v hlubokém oraništi, kde prudký vítr převracel model – opět zlomená vrtule a polámaná VOP. Další oprava a plně využitý počet oprav při startu ze stolu, konečně hezký let, ale předčasně ukončený upadnutím, špatně přilepeného listu vrtule. Nebyl jsem sám, asi jedna třetina soutěžících poškodila své dvacetinky. Ale byli i takoví, co své dvacetinky i v hrozném větru zvládli, rozhodně plné uznání patří Petrovi Kolářovi, který parádně zalétal s novým nádherným tříplošníkem Nieuport. Vítězství si zajistil perfektními lety do termiky svého parádního Morane AI Tonda Alfery, Tonda umí nejen nádherně stavět, ale také má dost trpělivosti, aby vydržel čekat na vzácný okamžik, kdy vítr opravdu zeslábne a je tam termika, Morane pak dosahuje obrovské výšky, ale nic se nemá přehánět, ten druhý let byl jeho poslední – Morane se ztratil z dohledu ve velké výšce, bez šance jej sledovat a najít. Inu draze placené vítězství…
Některé předchozí příspěvky se neobešly bez jistých invektiv a nutí mne na ně reagovat. Ano před půl rokem jsem na naše stránky dal stížnost na způsob bodování mé dvacetinky Morane Garros hydro 1913 a žádal hlavního bodovače a tvůrce nových pravidel v jedné osobě o vysvětlení. Tento nereagoval. Přiložil jsem tedy tuto stížnost k bodovací kartě při soutěži. Pavel Stráník, který také bodoval na zmíněných soutěžích k mé stížnosti napsal : četl a souhlasí + podpis , podobně podepsal i Jirka Doležel.
Přílohy
Bodovači.jpg
0
Naposledy upravil(a) Vladimír Alfery dne 26 zář 2015 10:53, celkem upraveno 2 x.
Důvod: invektiva

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 715
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Jiří Doležel » 24 zář 2015 09:58

Jaký dokument jsem prosím podepsal? Svůj podpis zde nějak nerozpoznávám.. Myslel jsem, že jsme si jasně po několika soutěžích vysvětlili, proč dochází k bodovým odchylkám a není možné, aby model na pěti různých soutěžích měl vždy stejný počet bodů - skladba bodovačů a jejich vzájemné nakalibrovánících a především rozdílná skladba modelů, kde se v mnoha bodech II. části bodovací tabulky člověk nerozhoduje na základě předložených faktů, ale porovnává modely vůči sobě.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 24 zář 2015 11:12

Jirko omlouvám se, ten druhý podpis jsem považoval za Tvůj, asi to byl jiný bodovač, z toho klikyháku jsem to nepoznal.
Jinak s Tvou argumentací nemohu souhlasit. Pokud by jsi pořádně četl, tak píšu o dvou soutěžích konaných tentýž měsíc s prakticky stejnou skladbou modelů i bodovačů. Nejedná se tedy o nějakých 5 soutěží jak Ty píšeš! A byl jsi to právě ty, kdo mi říkal, že v Trnávce mi byly strženy body za to, že nemám černě zvýrazněná žebra na křídlech, abych to tedy dodělal a na další soutěží dostanu o 1-2 body více, další srážka, že byla za rozpor v barevném provedení - zbytečná odlišná japonská malůvka . Znovu opakuji, že jsem přesně dle Tvého návodu doplnil ony pracné pásky na žebrech a také odstrani onu japonskou malůvku. Místo očekávaných vyšších bodů tedy 76 + 3- 5 = 79 - 81, jsem v zápětí v Brně dostal jen 72 (tedy místo slibovaného vyššího počtu bodů, naopak další srážka). Toto nelze okecávat o jiné skladbě bodovačů a jiné sestavě přihlášených dvacetinek. Zde chybí smysl pro FAIR PLAY !!!
0

Uživatelský avatar
Jirka Alfery
Reakce: 2
Příspěvky: 36
Registrován: 22 zář 2012 19:13
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Jirka Alfery » 24 zář 2015 11:18

Ten podpis (alias klikyhák) je můj, o Jirku vedle. Myslím, že ten váš brekot nad domnělým ublížením už k těm soutěžím nějak patří, byli bychom asi překvapení, kdyby se tu něco takového aspoň jednou do roka neobjevilo. Jen bych vám poradil, abyste až příště budete stavět nějakou svoji nejlepší dvacetinku s perfektními podklady předložil ty perfektní podklady, protože to co jsem měl v ruce v neděli, bych tak určitě nenazval. Bodovat letadlo, k jehož přesnému typu je tam jedna fotka, trojpohled je k jiné verzi tohoto stroje není úplně ideální. Jak by to asi vypadalo, kdybych měl model Spitfire Ia a k němu na bodování předložil podklady k Spitfiru Vb, hm? :D ;)
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 24 zář 2015 18:02

Děkuji, že se přihlásil druhý autor souhlasu a parafy. Nicméně jeho námitky ke kvalitě podkladů považuji za ujeté v souvislosti s tím, co se v nových pravidlech píše : 5.1 Dokumentace
Dokumentaci musí předložit soutěžící a uvést na ni přesné označení předlohy.
Minimální dokumentace:
třípohledový výkres v jednotném měřítku a rozměry předlohy
jedna fotografie celé předlohy (nemusí jít nutně o konkrétní letoun)
Podklady pro hodnocení zbarvení a označení (barevný výkres, fotografie, tištěný popis)
Model je hodnocen podle předložené dokumentace a její úroveň je posuzována při hodnocení jednotlivých položek stavebního hodnocení. Soutěžící musí na požádání doložit původ (zdroj) dokumentace. Získání max. počtu bodů při hodnocení maketové přesnosti je podmíněno předložením podrobného třípohledového výkresu, který obsahuje i řezy trupů, je z něj zřejmá konstrukce atd. Stejný princip platí i pro ostatní položky hodnocení. Fotografie nebo kvalitní kopie je hodnocena výše, než reprodukce nekvalitní. Pokud není dokumentace dostatečná nebo chybí, jsou jednotlivé položky při hodnocení kráceny (zisk by neměl být větší než 2/3 dosažitelných bodů) nebo nejsou hodnoceny

Takže já předkládám jednak naprosto přesný, velký, okótovaný 3-pohled pozemní verze Morane Saulnier H se všemi detaily, řezy, včetně vnitřní konstrukce, kování atd, a menší 3- pohled jeho plovákové verze. Pokud jde o fotky, pak je přiložena jedna velká fotka konkretního letounu Rolanda Garrose jehož dvacetinku dávám do soutěže, dále jsou v podkladech 4 menší fotky, z toho 2 od Garrosova letounu. Pokud jde o barvy, pak je zde podrobný popis barev, viz moje kniha Schneiderův pohár a navíc malá kopie barevného bokorysu z téže knihy.
Takže nechápu, co více by si bodovač přál, myslím, že 90% dvacetinek v soutěži nemá tak kvalitní podklady ! Skoro se mi zdá, že bodovač si všechny předkládané podklady řádně neprohlédl, jinak by těžko mohl mé podklady zpochybnit.
0
Naposledy upravil(a) Vladimír Alfery dne 26 zář 2015 10:38, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Neustálé porušování pravidel fóra panem Koutným.

Uživatelský avatar
Jirka Alfery
Reakce: 2
Příspěvky: 36
Registrován: 22 zář 2012 19:13
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Jirka Alfery » 24 zář 2015 18:46

Lubomir Koutny píše:Děkuji, že se přihlásil druhý autor souhlasu a parafy.
Podívejte se na ten papír pořádně, zjistíte, že jsem tam napsal nesouhlasím + můj kolega bodovač, jestli najde chuť a čas, tak vám napíše s čím souhlasí. :D :roll:
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 25 zář 2015 09:29

Omlouvám se, přiznávám, že nejsem lékárník a nerozluštil jsem ono slovo u klikiháku. Pokud jde o kvalitu podkladů, pak přikládám jejich kopii a každý je může posoudit. Znovu zdůrazňuji, že přiložením své žádosti o vysvětlení na letošním DM a vyjádřením Pavla Stráníka jsem považoval celý případ za vyřízený. Ale někteří jedinci si neodpustili invektivy a dotazy na Mirka Dušína. Na tuto provokaci jse tedy reagoval, je mi to líto, ale nejsem splachovací. Myslím, že v reakci na nepravdivá zdůvodnění jsem uváděl jasná fakta.
Přílohy
výkres verze s plováky, fotky, barevný bokorys.jpg
Velká fotka Garrosova letounu a popis barev.jpg
detailní výkres.jpg
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Vladimír Alfery » 25 zář 2015 10:36

Je to tady... rozdávám dárečky ve formě BANánů :)
0

Uživatelský avatar
Jirka Alfery
Reakce: 2
Příspěvky: 36
Registrován: 22 zář 2012 19:13
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Jirka Alfery » 25 zář 2015 12:59

Lubomir Koutny píše: Ale někteří jedinci si neodpustili invektivy a dotazy na Mirka Dušína.
Jako Mirek Dušín byl titulován kolega co svírá model na nových pohárech, s vaší osobou to nemá žádnou spojitost. ;)
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Hugo » 25 zář 2015 15:48

Podle mě je svět nespravedlivý (hlavně na soutěžích), člověk už ani nemůže být Mirkem Dušínem, aby mu to nesebral někdo jiný... vždyť je to strašný! M.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Pavel Stráník » 01 říj 2015 21:16

Na web minimaket jsem dal reportáž z Memoriálu Rudolfa Drnce: http://www.minimakety.cz/dvacetinky/rep ... /index.php
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 485
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Antonín Alfery » 03 říj 2015 06:56

Děkujeme za reportáž :D
0

Odpovědět