Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 říj 2015 14:43

Díky Pavlovi za pěknou reportáž. Dovolím si ale malou připomínku. U Mr. Smoothie jsem ve startovní kartě řádně označil požadované nadhodnocení za oválný průřez trupu ( viz foto startovní karty) a není mou chybou, že toto jsem neobdržel !
Přílohy
Mr . Smoothie.JPG
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Vyvel » 05 říj 2015 15:43

Na označení nárokovaného nadhodnocení v bodovací / startovní kartě slouži rubrika označená "Nárok" - tam má soutěžící napsat příslušnou nárokovanou hodnotu. V případě oválného trupu to může být 5 - 10 - 15 nebo 20 bodů. Speciálně jsou všechny kolonky které má vyplnit soutěžící barevně označeny a je na to upozorněno i na vlastní kartě. Jak vidno ani toto opatření není dostatečné :( .
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 říj 2015 17:34

Pavle, naprosto správně píšeš, že u ovalného trupu může dvacetinka dostat 5-10-15-20 bodů. O konečné výši rozhodují bodovači ! Proto jsem jasně odfajfkoval oněch 20 bodů a skutečnou výši nechal na nich. Pokud by bylo jasně taxativně dáno konkretní číslo, tak je tam uvedu. Zatím na všech soutěžích podle nových pravidel jsem toto vždy stejně označil a nikdy žádný problém nebyl, až nyní !
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 715
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Jiří Doležel » 05 říj 2015 21:06

Dovolím si tuto situaci objasnit: To "zaznačení" max. 20 bodů za oválný trup na kartě u Mr. Smoothie jsem považoval za šmouhu vlivem špinavé kopírky. Při brífinku bylo všem soutěžícím, kteří v tu dobu byli přítomni sděleno a názorně ukázáno, co vše na startovní kartě si soutěžící vyplní, stejně jako informace o nevyplňování pole průměr vrtule a rozpětí, protože tyto hodnoty byly dopsány při technické přejímce. Speciálně jsem pro MRD 2015 nechal vytisknout karty barevně (žlutá pole, která vyplňuje soutěžící) a tyto karty byly soutěžícím rozdány při zápisu do soutěže, aby se předešlo situaci, která nastala v minulosti, kdy si soutěžící nadhodnocení nezapsal, resp. neměl dle pravidel okótován výkres pro příslušné nadhodnocení. Pochopilo to 11 z 12ti soutěžících včetně žáků. A jelikož považuji za spravedlivé měřit vždy všem stejným metrem, nadhodnocení, které nebylo uvedeno ve sloupečku "nárok" (tedy jasný počet bodů, který si soutěžící za položku nárokuje), nebylo započítáno. Toť mé rozhodnutí ze dne 20.9. 2015.
J.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 říj 2015 21:49

Jirko, Ty si možná pamatuješ, že jsem si karty donesl z domu již vyplněné (to jsem udělal již na začátku letošní sezóny), mám je oxeroxované černobíle a předkládám stále stejné po celý rok. Jinak nedělejme z toho problém, ty jsi to tentokrát považoval za šmouhu, takže nadhodnocení jsem nedostal a z toho se nepodělám. Za daleko větší problém považuji obrovské rozdíly v hodnocení Morane Garros, ale o tom již zde byla řeč, pouze ten koho se to týkalo stále mlčí.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Memoriál Rudolfa Drnce 2015

Příspěvek od Vyvel » 06 říj 2015 07:14

Díky Jirko. Napsal jsi to úplně přesně.
Doma jsem procházel karty z Openscale a tam to byla s vyplňováním nároků na nadhodnocení všelijaké ale připsal jsem to na vrub tomu, že je to novinka na první soutěži a dostatečně jsem to nezdůraznil při zahájení. Během dalších soutěží už by se to mělo zažít, takže v závěru sezony bych neočekával problémy. Do budoucna hodlám striktně dodržovat pravidlo, že nadhodnocení, které není uvedeno jako nárokované v kartě nebude přiznáno. A nárokované rozumím. že bude vyplněno do tomu určeného políčka počtem bodů, které soutěžící nárokuje. Na nějaká zátržítka a křížky nebude brán zřetel.
0

Odpovědět