Štefan Gašparín

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Štefan Gašparín

Příspěvek od Hugo » 03 lis 2015 22:55

Ahoj minimaketáři,
cca 14 dní před Štefanovou smrtí jsme jej s Robertem navštívili a hovořili jsme o všem možném. Došlo i na debatu o modýlcích. Tam nás tehdy s Robertem napadalo, že bychom mohli zpunktovat setkání v hale v Říčanech, jak jsme před časem byli zvyklí. Že vytáhneme Štefana do haly a on tam bude na židličce koukat, jak nám to lítá/nelítá a jak otloukáme modýlkama stěny. Robert zařídil halu, já měl zařídit distribuci informace o hale, což jsem už nestihl, ale zase naše setkání může dostat nový rozměr.

Přijměte proto srdečné pozvání na létání do haly v Říčanech v pondělí 9. 11. 2015 od 21:00 do 23:00h.


Budeme létat, budeme klábosit, připijeme frťana na život Štefana, kterého jsme měli rádi, kterého jsme obdivovali, se kterým jsme se mnohdy dostali do křížku, který ovlivnil naše modelářské životy. Připijeme na život člověka Štefana Gašparína, tak jak jsme ho každý znali, po svém.

I když mnozí nemáte modely na CO2, určitě máte nějaký CO2 motůrek ze Štefanovy produkce, nebo z produkce někoho jiného, zkrátka CO2 motůrek. Vezměte si je, vezměte si s sebou plničky a bombičky a hromadně je pustíme na počest Štefana přesně ve 22 hodin. Kdo nepřijede a přesto se bude chtít připojit v domácích podmínkách, nechť tak učiní ve stejnou hodinu.

Mějte se hezky, těšíme se na setkání, Martin a Robert
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Štefan Gašparín

Příspěvek od Robert Pajas » 10 lis 2015 09:14

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme všem za podporu, zvláště pak těm, co vážili dalekou cestu ze Slovenska - účast byla opravdu nad očekávání hojná. Jistě rádi vynalezneme i jiné příležitosti, jak se sejít. A dokonce je možné, že - na návrh Michala Křepelky - budeme přímo akci nesoucí Štefanovo jméno pravidelně opakovat.
Fotek je milion, budou...

Jak mohla vypadat malá domácí vzpomínka v hodině desáté těch, co nemohli dorazit, vidíme na fotografii zaslané Michalem Vosikou :-)
Přílohy
4MV_CO2 b__________.jpg
4MV_CO2 b__________.jpg (41.92 KiB) Zobrazeno 2580 x
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Štefan Gašparín

Příspěvek od Robert Pajas » 10 lis 2015 09:57

PODĚKOVÁNÍ

... a nějaké ty slíbené fotky
Přílohy
_MGA3236.jpg
_MGA3249.jpg
_MGA3244.jpg
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Štefan Gašparín

Příspěvek od Antonín Alfery » 10 lis 2015 18:47

Jeden z úplně prvních motorů, které Ing.Gašparín vytvořil, je tato 0,033, která dodnes nejen "běhá", ale i létá. Vzhledem k tomu, že mám ještě jeden "kanibalizační", jsem přesvědčený, že ještě dlouho běhat a létat bude... Ona se hodně "naběhala" i po zemi. Přes kopec do Nového Mesta a zpět - než jsem se s ní naučil zacházet...
020.jpg
021.jpg
0

Odpovědět