Trnávka 2016

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od discobolos » 12 zář 2016 13:03

Osobně jsem tam nikdy letadlo velikosti Cessny neviděl. Nicméně původně to bylo letiště pro Čmeláka, dnes hlavně pro ultralighty. S těmi tam už bylo několik akcí, na jedné jsem si i trochu zakniploval ve velkem éru, které mělo zdvojené řízení :roll: .
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Steve » 14 zář 2016 19:30

Snad nebude vadit porušení rádiového klidu - pár fotek jsem trošku okousal a upravil. Doufám, že se budou líbit.

http://steve66.rajce.idnes.cz/Minimakety_Trnavka_2016/
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Hugo » 14 zář 2016 21:43

Steve - nádherný fotky!
Děkuji Dušanovi, ale vlastně všem za moc pěknou akci, s krásným počasím a hlavně s novými tvářemi. Je velmi milé potkat se staviteli zde na fóru prezentovaných modelů (Fokker D.VIII, Junkers, Ta-152, Hurricane, aj.).
Zpětně mě mrzí, že jsem neměl čas se dívat na lety a prohodit slovo.
Naše zpáteční cesta s Michalem neměla chybu, jeli jsme vlakem jako králové, v kupé pro děti, byly tam kostky, skládačky, pexesa, ale i dortíčky, kafíčka... a hlavně jsme tam byli sami :-). prostě vydařený den. díky, M.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Pavel Stráník » 14 zář 2016 22:33

Tak to jsem rád že vás železniční dopravce umístil do správného vagonu - když už si celý den hrajete s modýlky, logicky vás dal do dětského kupé :lol: :lol: :lol:
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Antonín Alfery » 15 zář 2016 16:21

Při tomto pohledu bys ses měl Pavle zdaleka vyhýbat všem železničním dopravcům, kteří Tě byť jen zahlédli s Tvým domácím mazlíčkem. Je úplně jasné, kde bys skončil :D
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Hugo » 15 zář 2016 23:18

... a to jsme ještě měli štěstí na stevardku, která zárověň studovala na vychovatelku v mateřské školce :-), takže jsme byli v dobrých rukou :-).
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Pavel Stráník » 15 zář 2016 23:52

Alfery píše:Při tomto pohledu bys ses měl Pavle zdaleka vyhýbat všem železničním dopravcům, kteří Tě byť jen zahlédli s Tvým domácím mazlíčkem. Je úplně jasné, kde bys skončil :D
To je opravdu nad slunce jasnější: skončil bych sám (se psem) v přeplněném kupé :P
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Lubomir Koutny » 27 zář 2016 15:51

Měl jsem poruchu PC a tak s jistým zpožděním musí děkovat svatému Petrovi za fantastické počasí letošní Trnávky. Ano tento termín býval tradičním pro Drncův memoriál, který býval vždy na začátku Veletržního počasí začínajícího babího léta. Takže teplo, slunečno a téměř bezvětří umožnilo téměř všem nejen si báječně zalétat, ale i létat maxima. Za takových podmínek, kdy všichni mají za letovou část zisky bodů blízké maximu již vlastně o pořadí v soutěži rozhodují jen statické body. Nevím, co si mám myslet o této problematické části soutěže, kdy dvacetinka dostane o třetinu méně bodů, než na téže soutěži před rokem....Trnávka měla nádhernou tradici : výborný guláš za 50 Kč. Bohužel guláš již druhým rokem není, zato tam jsou krátké párky za dlouhé peníze!
Člověk by však měl vidět především ty lepší stránky věcí a to nádherné počasí vše ostatní přetrumflo. Pak velký dík Jirkovi Doleželovi, který mi včasným transportem do Příbora umožnil plynule pokračovat v Jesenické anabázi.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od discobolos » 27 zář 2016 18:31

Jo Luboši, ty aby sis nerýpl, to by byl asi zázrak :(
Co se týče klobásy, asi to vidíme každý trochu jinak. Já ji málem nesnědl, jak byla dlouhá. Ale možná už jsem krátkozraký ...
Mimochodem svatý Petr mi při organizaci moc nepomáhal :lol: :lol: :lol:
Zato spousta jiných ano, těm jsi nepoděkoval.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Pavel Stráník » 28 zář 2016 17:38

Jsem rád že jsi to Dušane nakousl, já si to říkám v duchu již několikátý ročník: je třeba poděkovat hlavně členům vašeho klubu (teda kromě Tebe, samozřejmě, ale to se má samo sebou :P ) kteří ráno staví stan, bodují statiku, měří lety, hodnotí lety RC minimaket a nakonec si ten stan sbalí. A to již čertví kolikátý to ročník - klobouk dolů.
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Vladimír Alfery » 28 zář 2016 18:24

Lubomir Koutny píše:Pak velký dík Jirkovi Doleželovi, který mi včasným transportem do Příbora umožnil plynule pokračovat v Jesenické anabázi.
... až na toho de**** na motorce, že Juro? :roll:
Dušane byla to super akce a fakt bych neřešil klobásu za 60,- vs guláš za 50,- ;) ...Já jsem měl tři a byl jsem dobrý 8-)
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2016

Příspěvek od Lubomir Koutny » 07 říj 2016 09:47

Ano Dušane,
těch kterým je třeba poděkovat za obětavost při organizaci Trnávky je mnohem více, správně to napsal Pavel. Jenže veškeré to úsilí by bylo na prd, pokud by bylo opravdu mizerné počasí, proto můj dík svatému Petrovi i když Ty jsi ho do svého týmu organizátorů nepřizval... Organizoval jsem soutěže dvacetinek 50 let, vím tedy dobře, co to obnáší. Nebývalo lehké sehnat sponzory, ale těch 20 ročníků OPENSCALE bylo vždy na úrovni pokud jde o ceny a především každý žák dostával stavebnici, první tři poháry atd. Pravda je, že jsme prvních 15 let měli štěstí na bodovače. Ing. Šmahel a pan Sviták byli opravdu kvalitní, objektivní a hodnocení modelu na jarní soutěží se oproti té podzimní nikdy nelišilo o více jak 3 body. Tito dva také v Trnavě uspořádali kurz bodovačů, řádně všem vysvětlili, jak to dělají a jaký je smysl jednotlivých položek, takže i bodování ve Frenštátě, v Karviné, nebo v Trnavě bylo vždy v pořádku. Dalšími bodovači pak byli Zdenek Bedřich, Bohumil Svoboda a ing. Krumbach i tito byli na vysoké úrovni. Bohužel tito lidé již nejsou mezi živými, takže posledních 25 let bodovali soutěžící, pokud to byli ti, co se zúčastnili onoho školení bodovačů, tak drželi jeho styl. Později byl problém vůvec nějaké bodovače sehnat, nikdo to nechtěl dělat...
Pokud jde o ty klobásy, pak jsi měl opravdu štěstí, nebo se spokojíš s málem. Já jsem dostal cosi o délce 10 cm a nebyl jsem sám, podobnou velikost dostávali za 60 Kč všichni, co se mnou byli tehdy u vařiče, myslím, že slušné by k této ceně byly 2 takové kousky. Na Medlánkách je klobása více jak o polovinu delší a lepší kvality. Nejsem sám, kdo má na ty klobásy stejný názor a říká, že si příště raději vezme pořádnou svačinu z domu.
0

Odpovědět