Dvacetinky a old-timery 1.5.

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Robert Pajas » 31 led 2016 23:54

Medlánky 2008
Přílohy
katecheta.jpg
katecheta.jpg (119.51 KiB) Zobrazeno 4891 x
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Pavel Stráník » 01 úno 2016 07:30

Abychom se po této krátké epizodě s "experstvím" a měřítkem vrátili k meritu věci:
Soutěž 1.5.2016 bude tedy pořádána podle národních pravidel (s volným měřítkem) nebo podle verze těchto národních pravidel zde na webu (1:20 +-10%)?
Abych to mohl konkretizovat v kalendáři akcí - respektive uvést to na pravou míru (ač volnost měřítka nepředpokládám, přeci jen nejsem pořadatel).
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od discobolos » 01 úno 2016 09:59

Paralela (i když to sem už vůbec nepatří):
hraju v Ostravě OBL (Ostravská badmintonová liga). Tedy něco jako modelaření, hra pro radost, bez jakéhokoli ocenění. I tady jsem ale narazil na jednoho urputného, který musí mít za každou cenu vždy pravdu, vše mu vadí a na vše si stěžuje.
Takže je to v lidech, s někým se domluvit lze, s někým ne ...
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Pavel Stráník » 01 úno 2016 11:27

lekvar píše: ... a tak sa delegat vratil a vlozil do pravidiel DOPORUCENE 1:20 ... a od tej doby to tam je ...
Že se k tomu ještě vracím - ono to nebude až tak úplně pravda jak píšeš. Na netu jsem se pokusil najít Sportovní řády Klem SMČR z různých let. Našel jsem je jen z let 2015 a 2014, kde je volné měřítko, a pak ještě z roku 2009, kde je uvedeno měřítko 1:20.

Takže pravda bude asi taková, že volné měřítko ve sportovním řádu bylo (jistě si někteří ještě pamatují peripetie které kolem toho tehdy byly a třeba si někdo i vzpomene kdy to tam bylo zaneseno, možná to bylo s vlastními národními pravidly nahrazujícími pravidla do té doby prozatimní), načež bylo někdy před 2009 vypuštěno jak píše Luboš a nahrazeno požadavkem měřítka 1:20. A ejhle, teď už ve Sportovním řádu zase je volné měřítko zpět, minimálně poslední dva roky, aniž si toho někdo z nás všimnul.
0

lekvar
Reakce: 0
Příspěvky: 94
Registrován: 13 úno 2010 17:53
Bydliště: Klecany

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od lekvar » 01 úno 2016 13:20

Pavol a nie je to uplne jedno ako to bolo ? a ako to je ? je to voubec doulezite ? su dvaja co neustale trvaju na meritku 1:20 a jeden co che lietat podla pravidiel, ktore ste nik nevidel cca 6-7 rokov... zda sa mi to, alebo nik iny to neriesi ... ja na to to nemam silu... (((
Vy v Brne mate velky problem ...
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Lubomir Koutny » 01 úno 2016 15:45

Omyl, my v Brně jsme s měřítkem 1/20 nikdy problém neměli. Byli a jsou to jiní hoši, kterým to vadí stále vadí. Kdysi na začátnu debat o nových pravidlech jsme s Tomem navrhovali : nechat pravidla dvacetinek tak jak jsou. Hoši, co chtějí létat halové makety se stejnými modely, jako venku a vadí jim měřítko 1/20, případně i jiné věci jak pracnost atd, ti si mohou udělat novou kategorii, já ji nazývám "Přesné, venku létající minimakety" a udělat si k nim pravidla dle vlastních představ. Proč se tak nestalo, to ví jen oni sami.

Jinak pokud jde o soutěž 1.5. 2016 pak platí : podle verze těchto národních pravidel zde na webu (1:20 +-10%)
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od discobolos » 01 úno 2016 19:41

Ano Luboši, máš pravdu. Proč jsme na tvůj požadavek nepřistoupili, to všichni víme. Tebou prosazovaná stará pravidla vznikla v trochu jiné době a za trochu jiných podmínek, než jsou dnes. Navíc byla přijata jako národní asi taky díky tvé autoritě v modelářských kruzích.
Jak jsi ale jistě nemohl přehlédnout, drtivá většina aktívních minimaketářů žádala jejich změnu a Tonda jako další minimaketářská autorita v ČR se toho chopil, za což mu i já ještě jednou velmi děkuji.
Takže ano, klidně si můžeš organizovat "svoji" soutěž dle "svých" starých pravidel.
My ostatní pořadatelé asi všichni budeme organizovat soutěže dle nových pravidel. Pevně věřím, že se v brzské době dohodnete a zažádáme o změnu pravidel ve Sportovním řádu KLeMČR.
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Robert Pajas » 02 úno 2016 08:52

Mám tedy tomu rozumět tak, že 1.5. se v Medlánkách nebude létat ANI podle schválených pravidel pro minimakety většinou minimaketářů (tzv. Nových), ANI podle oficielních pravidel SMČR?
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od shark » 02 úno 2016 09:55

Ano Roberte, všechny kategorie, včetně oldtimerů se budou létat podle tzv. Prvomájových pravidel, která neodpovídají žádným psaným a oficiálně schváleným pravidlům. :lol: :lol: :lol:
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Lubomir Koutny » 02 úno 2016 12:19

No, konečně jsi to Honzo pochopil. Ale Tobě to může být úplně jedno, protože stejně nepřijedeš, jen potřebuješ rejpat. A rejpeš ať jsou pravidla jakákoliv!
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Pavel Stráník » 02 úno 2016 12:59

shark píše:Ano Roberte, všechny kategorie, včetně oldtimerů se budou létat podle tzv. Prvomájových pravidel, která neodpovídají žádným psaným a oficiálně schváleným pravidlům. :lol: :lol: :lol:
Odhlédnu-li od oldtimerů, o jejichž pravidlech nic nevím, tak v případě dvacetinek jsem poněkud na rozpacích jak chápat termín "psaná a oficiálně schválená pravidla". Jsa od centra všehodění na dvěstě kilometrů vzdálen, netuším jak tam u vás praktikujete proces oficiálního schvalování. Ale protože nemám ani já ani nikdo z minimaketářů kteří tuto kategirii praktikují a se kterými jsem v kontaktu od roku 2009 žádné informace o tom, že by se měla pravidla dvacetinek měnit, natož aby ti, kteří ji létají, byli nějak vyzváni k vyjádření se k chystané změně, tak si dovedu představit pouze dvě varianty jak se k současnému znění pravidel ve Sportovním řádu mohlo dojít:

1) jedná se o nějakou zákulisní aktivitu, ale to už snad máme za sebou, to by bylo dost smutné
2) jedná se o prachobyčejný šlendrián, kdy prostě někdo do nového znění Sportovního řádu pustě okopíroval znění pravidel jak je našel v nějakém dřívějším vydání SŘ, jen jaksi nezaznamenal že od té doby došlo ke změně - to by bylo natolik komické že jsem dalek to vyloučit, naopak by mě to vůbec nepřekvapilo :lol: :lol: :lol:

Ještě že jde jen o pravidla jakési bezvýznamé kategorie kterou se beztak baví jen malá hrstka pošetilců, na druhé straně obě tyto varaianty "oficiálního schvalování" jsou celkem často k vidění u věcí mnohem závažnějších a méně opominutelných než pravidla minimaket ve Sportovním řádu. Takže - AŤ ŽIJE PRVNÍ MÁJ.
0

krucoun
Reakce: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2010 14:52
Bydliště: Libochovice

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od krucoun » 02 úno 2016 14:23

Dobrý den Všem,

jelikož opět dostanu BAN, tak si můžu pustit hubu na špacír. Je nás pět a půl a hádat se o kravinách je myslím trošku zbytečná věc. Chápu, že minimakety jsou ryze brněnskou záležitostí a tudíž na soutěže do Medlánek nejezdím. Do Brna na F1D ano, je tam skvělá atmosféra a nikdo tam nevymýšlí krávoviny.
Letos budou minimakety opět na letišti Panenský Týnec. V tuto chvíli již projednávám dané termíny (zasvěcení vědí) s aeroklubem a termín si upřesníme. Měřítko bude volné, ať si všichni zalétáme, namísto handrkování se o milimetrech. Takže kdo má Jumbo na gumu 1:1 nechť klidně dorazí, rádi ho uvidíme.
Do Brna zdraví, Ondra
0

Odpovědět