VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Bayeux » 30 led 2018 07:26

Vlastivědné muzeum v Šumperku připravuje výstavu věnovanou leteckým modelům všeho druhu. Při této příležitosti prosíme letecké modeláře o zapůjčení modelů. Vaše návrhy, jaké modely byste byli ochotni poskytnout, a informace o tom, jak jsou velké, v jakém jsou měřítku, z jakého materiálu, zda jsou statické, či létací, nám prosím posílejte do 1. 5. 2018 na e-mail kurátora výstavy Mgr. Milana Dvořáka milan.dvorak@muzeum-sumperk.cz nebo na e-mail eva.sebestikova@muzeum-sumperk.cz.

Fyzické zapůjčení modelů bude probíhat až dva týdny před zahájením výstavy, která potrvá od 5. 7. do 7. 10. 2018. O své zápůjčky se bát nemusíte, u nás budou vystaveny s veškerou péčí.

výzva.jpg

PS: toliko oficiální text…

Naprosto chápu a souhlasím, že termín výstavy je zvolen dost nešťastně (ve vrcholné modelářské sezoně), ale s tím se už nehne (ve chvíli, kdy jsem se to dozvěděl byl termín pevně daný).
Kdyby jste měli zájem a mohli prezentovat nějaký svůj model, který letos odpočívá či s ním v sezoně nepočítáte – budu jen a jen rád. A nejen model - třeba i něco z modelářského příslušenství, motory (šikl by se mi nějaký CO2 víceválec, ať lidi vidí co Štefan uměl! ;) ) - zvláště ty kategorie a zaměření, co nedokážu pokrýt sám (což jsou momentálně třeba právě minimakety, hih, ale i CO2 soutěžák apod.).
Zápůjčku mohu zařídit a zaštítit já, samozřejmě se ale nebudu chlubit cizím peřím.
S nabídkou se obrať te přímo na muzeum, nebo též na mě – koordinuji si tak nějak ucelenost a pestrost výstavy a kooperuji s pověřenou osobou muzea.

Myslím si, že jakákoliv propagace modelařiny je potřebná, bo jinak chlapi vymřeme ! Moc děkuji a těším se na Vaše nabídky…

Michael Vosika (Bayeux), tel. 608825433, e-mail scmodels@atlas.cz

PS: okres Šumperk to má povinné, jasně Ivane H. a Petře K. ? :lol:
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Bayeux » 30 led 2018 08:01

PS: beru i kostrouny, co letos nevyletí - těch jsou někde plné almary :lol:
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Robert Pajas » 31 led 2018 13:12

Ahoj, Michale!

Něco pošlu, kdykoliv před akcí počínaje dneškem budeš mít cestu do Prahy, tak Ti předám (asi Savoiu Corsa), ani na navrácení pak nebudu spěchat, dík, R.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Hugo » 31 led 2018 16:25

Ahoj Michale, do muzea nabízím Supermarine Sparrow na G-24T, Fokkera B.II na G-28 a Morane Saulnier L na G-10 elektro. Dále pistacio Kalinin K.4 na G-2,6. Myslím, že Štefan by tímto byl hezky zastoupený :-). Dále nabízím ořecha P-47N a pistacio Waterman Gosling - oba tyto modely mohu muzeu i darovat. Akorát by sis to musel vyzvednout v Praze. Posílat to nechci. M.
0

Josef M
Reakce: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2017 21:12
Bydliště: Ješovice

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Josef M » 31 led 2018 20:18

Pokud by byl zájem i o to jak to nemá vypadat, mám rozdělaný b-26 Marauder, tak cca za měsíc až dva by měl být z nejhoršího venku a potažený (nestydím se přiznat že jsem pouhopouhým lepičem snažícím se zlepšit)
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Bayeux » 01 úno 2018 08:20

Roberte, Martine - věřil jsem a doufal ve Váš letový park, ale v to co jste nabídli jsem ani nedoufal! Si ze mě děláte brejden, ne? Dyk je to BEST OFF minimaketařiny!
Tito prckové budou ve vitrínách a bezpečí, takže by jim nemělo být špatně, i když si tam 3,5 měsíce pobudou (počítáte s tím, jo?). Mohu zkusit zajistit, ať nejsou proti oknu (aby nebledli), i když tam je to dobře ošéfované...
Myslím že přidám k CO2 a mini elektro i fotku Štefana a nějaké povídání o něm, "Ujo" si TO zaslouží ! A přidám fotku s Brownem, otcem CO2 a 2 originál Brownovy motory (Campuse a O.K.Herkimer), tím máme expozici CO2 víc než zastoupenou (na Šumperk ažaž).

Modely samozřejmě vyzvednu a budu za ně ručit svými 150kg, navrácení pak též bezodkladně pořeším.

Eště seženu nějakou dvacku a gumáčky - to zkusím u Petra Koláře a jistě něco ze své stáje přidá Ivan Horníček, žeee?

Josefe M. - nevyhrožuj a lep jak nejlíp umíš! ;) Když se zadaří - pošli fotku a případně se domluvíme, vícemotor by se hodil.

Díky moc všem ! a jen houšť a větší kapky... Vždyť to děláme "pro nás", ne? Byť tuším, že je to můj další "Don Quijote" projekt, ale já JÍM jsem rád :lol:
0

Drahoslav Dvořák
Reakce: 7
Příspěvky: 134
Registrován: 03 bře 2017 13:49

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Drahoslav Dvořák » 01 úno 2018 09:16

Jestli by byl zájem o J7W1 Shinden na Modelu, tak se mi ještě nerozpadl. Bydlím ale v Rakovníku, tak s tím předáním by možná byl problém.
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Bayeux » 01 úno 2018 10:18

Ahoj Dádo, Shindena samozřejmě znám (nejen z prvního ročníku Rakovnických minimaket). Značím si a určitě se ozvu, zajímavý typ !
Předání - hold bych asi musel postavit Losera a dojet v červnu, že? :lol: (mám tam kolizi víc akcí, tak uvidíme na co bude chuť a prostor).
S díky Míšael Vosika
0

Drahoslav Dvořák
Reakce: 7
Příspěvky: 134
Registrován: 03 bře 2017 13:49

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Drahoslav Dvořák » 01 úno 2018 13:44

Možná to nebude tak náročné, zatím počítám s tím, že bych se objevil na Openscale. Ale každopádně Tě rád uvivím u nás.
0

Josef M
Reakce: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2017 21:12
Bydliště: Ješovice

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Josef M » 01 úno 2018 19:58

Nevyhrožuji, lepím, už jen levé křídlo, VOP, a gondoly. Je to stavěno 1/18, gumák
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Steve » 01 úno 2018 21:35

Drahoslav Dvořák píše:
01 úno 2018 13:44
Možná to nebude tak náročné, zatím počítám s tím, že bych se objevil na Openscale. Ale každopádně Tě rád uvivím u nás.
Musíš ;-)
Přivezeš přece Dušanovi Tigercata ;-)
Takže bude muset přijet i Michael - ale je to blíž než do Rakovníka nebo Prahy...
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: VM Šumperk - výstava leteckých modelů

Příspěvek od Bayeux » 21 čer 2018 20:09

Zdravím přátele minimaketáře,

kdysi s předstihem jsem dal nejen sem avízo, že sháním potencionální modely k zapůjčení pro plánovanou výstavu ve Vlastivědném muzeu Šumperk.
Nabídli jste mi tehdy své poklady a já tu nabídku uvítal, modely by se náramně hodily do expozice. Zde se nic nezměnilo.

Jak se měli a mají věci dál?

Zpočátku to vypadalo, že modelů bude dost a respondentů z okolí přibývalo, takže jsem vaše nabídky nechal v rezervě a v patrnosti. Pak byly ohlasy z muzea, že modelů bude dost a netřeba tedy nosit dříví do lesa a tahat modely někde zdaleka, takže jsem vyčkával co a jak. Bohužel ne vše slíbené dorazilo (já splnil ale 100%), ale i díky posunu výstavy (začíná zítra) už netřeba nic řešit. Po změně zaměstnání jsem na tom i s časem zatím dost na štíru, než abych objížděl na poslední amen republiku a sbíral sirotky ;)

Náš přítel, vzor a guru Štefan G. říkával něco, co je pravdivé, věčné a nikdy nezapomenu: to sa krátí, to sa ruší - výsledok sa zjednoduší :-)

Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat za nabídky, které jsem nakonec nevyužil (byť si myslím, že by tam vaše modely byly moc fajn - ve vitrínách by byla pořádní tlačenice) a model si tedy raději ponechte ve svém hangáru.

Doufám že se nezlobíte, že tohle píšu až teď - ale věci fakt nabraly rychlý spád... a já tohle píšu, abych věc uzavřel.

Letu zdar a vše jen a jen v dobrém, ok?

Michael Vosika //Bayeux//
0

Odpovědět