Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Jiří Doležel » 27 led 2020 10:52

Vážení modeláři,

prosím přijměte pozvání na 3. ročník soutěže Pohár Jiřího Merty, která proběhne na Medláneckém letišti v sobotu 29.8.2020.
I nadále se budou létat následující kategorie (mimo Schneiderova poháru lze do každé kategorie přihlásit 2 modely):

1. M-min druhoválečných předloh jako hlavní kategorie soutěže "Pohár Jiřího Merty" a cenou v podobě putovního poháru
2. M-min, jejichž předloha létala v jakémkoliv období
3. M-CO2 - létání na "minutku"
4. M-elektro - létání na "minutku"
5. Schneiderův pohár
6. Lanštiakův pohár - přidružená soutěž oldtimerů kategorií BV-1/ BV-3 a BV-min
7. pro mladé i staré: stínové polomakety poháněné kondenzátorem - viz. zde: viewtopic.php?f=5&t=826&sid=526d15ce8f4 ... e7f7c1151d

A samozřejmě nebudou chybět ani starty s modely Jirky Merty z rukou jejich nových majitelů.
Oficiální pozvánku a podrobnější informace očekávejte během měsíce července.

Jiří Doležel
1
1 Obrázek

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Jiří Doležel » 22 dub 2020 13:49

Vážení modeláři,

pevně věřím, že druhá vlna Covid-19 nebo pokračování v karanténích opatřeních nás již koncem srpna čekat nebudou a z tohoto důvodu jsem se rozhodl nejen že soutěž nezrušit, ale na základě návrhu z vašich řad a s přislíbenou pomocí s organizací kamarádů naopak rozšířit.
Prosím berte na vědomí, že 3. ročník Poháru Jiřího Merty 2020 bude o posledním prázdninovém víkendu DVOUDENNÍ (29.-30.8.), abychom si vynahradili zrušené soutěže ze začátku letošní sezóny. Do soutěže k níže uvedenému výčtu kategorií mimořádně přidávám i M-min pro předlohy z 1. světové války, aby si každý mohl přijít na své. Věřím, že s ubytováním tou dobou již problémy nebudou a myslím si, že bych dokázal v omezeném případě pomoci.

Předběžný program:
harmonogram.jpg
harmonogram.jpg (46.99 KiB) Zobrazeno 4735 x
Oficiální pozvánku očekávejte nejpozději v červenci.

Věřím, že vše vyjde jak má a že se všichni ve zdraví potkáme na konci srpna.

Jirka Doležel
2 Obrázek

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Lubomir Koutny » 07 kvě 2020 19:29

jirko, díky za tu změnu k lepšímu pokud jde o dvoudenní soutěž (tím je to i náhrada za AIR RACES, které Kamil zrušil). Doufím, že bude i slušné počasí a také, že v sobotu navečer ta volná zábava umožní zorganizovat Setkání pamětníku začátků dvacetinek
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Jiří Doležel » 30 črc 2020 17:17

Vážení modeláři,

věřím, že se všichni už těšíte na dvoudenní soutěžení, které se nám kvapem blíží. Doufám, že se situace nezmění a budeme se moci setkat.
Přílohou posílám oficiální pozvánku s harmonogramem. Těm z vás, co stejně jako já, nestihli ještě letos vytáhnout z krabic své stroje, nabízím možnost předsoutěžního ladění v pátek 28.8. od 17 hod na letišti, v případě nepříznivého počasí (se) můžeme naladit v restauraci.

Jako obvykle budou zajištěny tři dvojice bodovačů a minimálně dva časoměřiči. Vzhledem ke snaze o minimální startovné jsem letos upustil od tématických pohárů. Výherci kategorií M-min se mohou těšit na stavebnice z produkce Alfa model, jak RC, tak M-min, samozřejmostí jsou diplomy a i malé překvapení, které jsme si přichystali s Kamilem Pítrou. S dovolením nebudu odtajňovat.

Jelikož se při posledním Openscale velmi líbil pečlivě připravený workshop Tondy Alferyho, podařilo se opět domluvit prostory učebny aeroklubu a tak ti, co budou mít zájem, si mohou od sobotní sedmé večerní něco poslechnout k tématu, který byl v anketě velmi žádaný: "vrtule pro minimakety".

Prosím všechny, aby na sobotní zahájení dorazili včas a neokrádali o čas ostatní, obodovat a odlétat celkem devět kategorií bude i ve dvou dnech náročné. O kolik minut kdo přijde pozdě, o tolik mu bude v sekundách zvednuto letové maximum.

Ti z vás, co doma mají modely Jirky Merty, nezapomeňte je přibalit s sebou, klidně i ty nelétající.

Pěkné léto a těším se na všechny!

Jirka Doležel
Přílohy
PJM2020_invitation.jpg
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Jiří Doležel » 10 srp 2020 10:36

Jelikož se mi z více stran sešel požadavek na odlétání všech startů s historiky kategorií BV-1/BV-3 a BV-min již v sobotu a dostaví-li se na soutěž právě ti, kteří si to přejí, rád jim vyhovím.

J.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Steve » 18 srp 2020 14:40

Jirko, jak je to vlastně s možností noclehu?
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Jiří Doležel » 28 srp 2020 00:01

Petře, promiň, nezaregistroval jsem Tvůj příspěvek. Předpokládám, že žádná omezení nejsou a lze se ubytovat v prostorách aeroklubu - viz stránky, případně v penzionech poblíž. Pokud nemáš vyřešeno, kontaktuj mne telefonicky.
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Jiří Doležel » 28 srp 2020 00:08

Těm z Vás, co se chystají na víkend do Brna, připomínám možnost předsoutěžního polétání v pátek od 17 hod před hospodou. Opozdilci mi pro otevření brány mohou volat na 724616321. Pro ostatní platí zahájení v sobotu v 9 hod.

Těším se na všechny a věřím, že si to užijeme!
1
1 Obrázek

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od discobolos » 30 srp 2020 19:47

Už sedím doma a musím ještě jednou poděkovat Jirkovi za organizaci právě odlétaného Poháru Jiřího Merty.
Objednal perfektní počasí, organizace klapala na jedničku, takže uplynulý víkend byla jedna velká paráda :D .

Jen mně moc mrzí taran, kterým jsem mu poškodil jeho krásného Sopwith Rainbow :( . Jirko ještě jednou promiň.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Steve » 30 srp 2020 20:19

Taky se rád připojím a souhlasím s Dušanovým hodnocením celé velmi příjemné akce ;-)
Jirko, a já zase děkuji za kabinku ;-)
0

FF Radek
Reakce: 41
Příspěvky: 325
Registrován: 25 kvě 2011 12:16
Bydliště: Kroměříž

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od FF Radek » 30 srp 2020 23:52

Jj....bylo to super, vidět kumpány a nádherný eroplány.... organizace, počasí, na jedničku Jirko.
Workshop byl super.....až potkám modeláře, kterej mi objasní, jak počítá při výrobě vrtulky s Vcor, začnu dělat ponorky 😁.... jedenn pohled z venku tady, https://mlz.frystacko.cz/?p=34407
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Pohár Jiřího Merty 2020 - 3 .ročník

Příspěvek od Jiří Doležel » 31 srp 2020 09:46

discobolos píše:
30 srp 2020 19:47
Jen mně moc mrzí taran, kterým jsem mu poškodil jeho krásného Sopwith Rainbow . Jirko ještě jednou promiň.
Dušane, pokud si z toho nespal, tak tě mohu uklidnit, že model mám již opraven. V životě jsou horší věci.. Podle záseku na tvé olaminované vrtuli u Pegny mu to Rainbow nedal zadarmo: uhlíková náběžka je holt uhlíková náběžka. Počasí vyšlo fantasticky, jak někdo poznamenal, v tomto počasí by letěla i startovní deska. Pár hodin po soutěži přišel silný vítr a déšť. Ač to nebývá zvykem, musím říct, že jsem si tentokrát soutěž užil i jako pořadatel. Ještě jednou díky všem co mi pomáhali a soutěžícím za účast (13 soutěžících, 48 modelů z toho 26 minimaket).
0

Odpovědět