Halovky Hlučín

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Halovky Hlučín

Příspěvek od discobolos » 02 lis 2020 22:19

Jak jsem avizoval, makety se v příštím roce na Memoriálu Rostislava Sýkory létat nebudou.
Mám ale pro vás nabídku v trochu jiném termínu:

Halovky Hlučín - sportovní hala v Hlučíně 17.4.2021
kategorie M-oř, M-pist, F4D
mimo tyto maketřské kategorie se budou létat i házedla F1N
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Halovky Hlučín

Příspěvek od Pavel Stráník » 14 dub 2021 07:58

Dle sdělení pořadatele Dušana Garby došlo k přesunu termínu soutěže Le-č-226, Halovky Hlučín z původně avizovaného 17.4.2021 na neděli 27.6.2021.
Kategorie F1N, M-oř, M-pist, F4D.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Halovky Hlučín

Příspěvek od discobolos » 01 čer 2021 15:47

Prozatím, než to Pavel umístí na standardní místo:
Halovky Hlucin.JPG
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Halovky Hlučín

Příspěvek od discobolos » 16 čer 2021 10:41

Vzhledem k několika omluvenkám to vypadá, že účast letos nebude opět valná.
Chci proto požádat všechny, kteří se k nám na soutěž chystají, aby mi poslali do neděle (20.6.) zprávu. Abych věděl, které kategorie budou nějak obsazeny a které tedy vypustíme. Minimum jsou tři účastníci v kategorii.

Díky
Dušan
0

dumix
Reakce: 8
Příspěvky: 71
Registrován: 31 led 2011 19:15
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom, SK

Re: Halovky Hlučín

Příspěvek od dumix » 28 čer 2021 15:01

Velké díky obetavému organizátorovi a všetkým zúčastneným, ktorí prispeli k maximálne pohodovej atmosfére :)
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Halovky Hlučín

Příspěvek od Lubomir Koutny » 28 čer 2021 22:33

Původně jsem si myslel, že budu muset jet do Hlučína vlakem, naštěstí se ozval Jirka Doležel a jeli jsme jeho autem. Pořádající Dušan Garba měl obavy, že tentokrát bude účast pouze komorní, ale přijeli i hoši ze Slovenska, takže soutěž byla vlastně mezinárodní. Po pravdě řečeno oproti masové účasti žáků v kategorii házedelpřed dvěma roky, tak letos byli pouze tři, ale dá se říci, že kvantita byla vystřídána kvalitou, dětem to opravdu hezky létalo.
To seniorů s házedly bylo opravdu hodně, výborně létá polská Wrona i když nemá měnitelnou geometrii profilu. Opravdu pořádně seřídit moderní model s klapkovým křídlem je umění, a hodit jej tak, aby těsně pod stropem beze stráty výšky hned přešel do pomalého klouzavého letu, ta chce mnoho pokusů a ladění, což se někdy neobejde bezhavárií a pokusů, kdy autor neví na které místo sebou model práskne o zem. Své by o tom mohl vyprávět právě třeba Dušan, ten těch ran o podlahu měl kolem desítky, ale nakonec se mu jeden z jeho modelů podařilo báječně naladit tak, že nejen vyhrál, ale on i dosáhl nejdelšího času = téměř 40 s.
Kategorie M-oř měla dobrou úroveň krásné nové modely a dobře létající starší, co pamatují nějakou tu desítku let. Zvítězil Již tradičně Robert Cok z Nového Mesta n.V s Albatrosem D-II. Pistácia vyhrál Jirka Doležel, který v soutěži měl dva nádherné hydrplány ze Schneiderova poháru a vyhrál se Sopwithem RAINBOW. V přesných maketách zvítězil Dušan Miklovič s hezkým a dobře létajícím Blériotem IX-2. První tři v každé kategorii dostali diplomy. Báječné bylo, že mimo soutěž si každý mohl zalétat a naladit další své minimakety, já jich měl 6 a některé jsem naučil startovat ze země. Dušane děkujeme za parádní akci.
Přílohy
bodování .JPG
Fairey .JPG
házedla .JPG
Hornet .JPG
J.D. pistácia .JPG
Jirků Pfaltz .JPG
Rainbow .JPG
Rapid .JPG
0

RCOK
Reakce: 68
Příspěvky: 199
Registrován: 19 čer 2018 09:16

Re: Halovky Hlučín

Příspěvek od RCOK » 28 čer 2021 23:25

Dík šéfovi akcie,bodovačom i časomeračom.Nelutujeme najazdené kilometre ani obavy z prechodu hraníc.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Halovky Hlučín

Příspěvek od discobolos » 29 čer 2021 12:50

Děkuji.
Bylo to trochu pro mně hektické, chyběli mi dva kamarádi, kteří mi jinak s organizací pomáhají. Ale nějak jsme to zvládli.
Až dostanu fotky od "našeho" fotografa, něco sepíšu a pošlu ke zveřejnění na minimaketách.

I já děkuji, že někteří opravdu vážili velmi dlouhou cestu a přijeli :) .
Když je nás více, než tři, je to vždy pro pořadatele veselejší.
Měl jsem trochu obavu, zda se podaří vybrat peníze na halu, musel jsem zvýšit startovné. Ale vyšlo to tip-ťop.
0

RCOK
Reakce: 68
Příspěvky: 199
Registrován: 19 čer 2018 09:16

Re: Halovky Hlučín

Příspěvek od RCOK » 30 srp 2021 15:39

Vo výsledkovke pravdepodobne chýba nadhodnotenie Jirkovho Sonexu za dolnoplošník, tak ak sa nemýlim Jirkov Sonex zvítazil v orechoch.
0

Odpovědět