Smutná zpráva

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Smutná zpráva

Příspěvek od Steve » 01 úno 2021 20:27

Se smutkem dávám na vědomí, že nás opustil Zdeněk Raška senior, ve věku 84 let.
Info na SAM.95.

Vzalo mě to...

Pavle, nevím kam to dát, někam to přesuň...
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Smutná zpráva

Příspěvek od discobolos » 02 úno 2021 08:25

0

Abbe
Reakce: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 05 dub 2019 09:21

Re: Smutná zpráva

Příspěvek od Abbe » 03 úno 2021 12:51

Poslední dobou odcházejí hrdinové mého dětství: Richard Vyškovský, Václav Šorel, Zdeněk Raška. Plánky pana Rašky považuji za naprostou špičku...
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Smutná zpráva

Příspěvek od discobolos » 03 úno 2021 14:45

A to asi v prosinci zemřel další minimaketářský guru - Bill Hannan.
Alespoň podle rozloučení na FB Jiro Sugimoto.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva

Příspěvek od Pavel Stráník » 03 úno 2021 17:02

A na samém konci loňského roku zemřel ve věku 74 let další známý modelář - Klaus Jörg Hammerschmidt.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 úno 2021 22:12

Občasník SAM bohužel nedostávám, takže až nyní se zde dovídám, že zemřel velký kamarád, dobrý člověk, jeden ze zakladatelů kategorie dvacetinek Zdeněk Raška. Se Zdeňkem jsme se znali již ze soutěží velkých gumáků wakefieldů. Nikdy však nezapomenu na náš první výlet na jejich soutěž minimaket ve Frenštátě. Ono to bylo na podzim, ráno mi při jízdě na skůtru Manet před Vyškovem zamrzlo plexislo, že jsem musel zastavit, napřed sundat ztuhlou, skoro zmrzlou Evu ze sedadla, pak seškrabat námrazu a pak pokračovat. Druhý den ráno se měla konat soutěž, byla zase zima a foukal čerstvý vítr. Normálně by se taková soutěž odložila na jiný termín s lepším počasím. Ale Zdeněk měl velké pochopení pro útrapy naší cesty a nedovolil, aby byly zbytečné, takže přemluvil členy svého klubu a soutěž se konala. Byla to ukázka jeho autority i kamarádství současně. Podobně bylo nutné smeknout před jejich první cestě na soutěž minimaket v Brně, kdy většinu cesty jeli na motorkách v dešti a bouřkách Naštěstí na vlastní soutěži pak bylo nádherné počasí. Nezapomenutelné pak bývaly jejich soutěže ve Frenštátě i v Karviné.
Jsem moc rád, že v létě 2019 při výletu do Beskyd jsem si dal tu práci a dost složitě našel, kde Zdeněk bydlí a navštívil ho. Bylo to moc hezké setkání, paní Rašková byla tehdy po malé mozkové příhodě, ale zdálo se, že se z toho dobře dostala, byla velice příjemná jako vždycky. Zdeněk si trochu naříkal na zdraví, ale sliboval, že pokud se toho dožije, tak na Setkání zakladatelů minimaket na podzim do Brna určitě přijede. Bohužel to jsem netušil, že se vidíme naposledy.
0

Odpovědět